12 wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

12 wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

Kategoria: Aktualności, Komunikat
3 listopada 2022
DRUKUJ

Na biuro podawcze i do urn wpłynęło 12 wniosków w ramach bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Trwa ich weryfikacja pod względem formalno-prawnym. Lista dopuszczonych wniosków zostanie opublikowana w dniu 5 grudnia br., a samo głosowanie mieszkańców ruszy 16 grudnia i potrwa dwa tygodnie.

Budżet Obywatelski – Gmina Nysa

W najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono pomysły m.in. budowy placów zabaw w obrębie Radoszyna i Zamłynia, ustawienia drogowskazu historycznego w postaci samochodu marki Nysa w specjalnej gablocie ekspozycyjnej, organizacji turnieju rycerskiego z inscenizacją najazdu husytów w ramach obchodów 800-lecia miasta, czy też rozbudowę kompleksu sportowego przy ul. Brodzińskiego. Co ciekawe, jedna z parafii zawnioskowała o stworzenie autorskiego widowiska muzyczno-multimedialnego we wnętrzu Bazyliki Mniejszej. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, kilka sołectw połączyło siły na pozyskanie środków m.in. na rozbudowę infrastruktury sportowej oraz na organizację wydarzeń kulturalnych m.in. w Regulicach, Wierzbięcicach i Kępnicy. Mieszkańcy wnioskowali także o kontynuację wydarzeń, jak piknik na pump tracku, czy też Noc Świętojańska w Białej Nyskiej. Listę zweryfikowanych wniosków opublikujemy w dniu 18 listopada br.

Po ocenie merytorycznej wniosków i opublikowaniu ostatecznej listy wniosków dopuszczonych do głosowania, liderzy projektów będą mieli czas na działania informacyjno-promocyjne. Ostateczne wyniki głosowania poznamy w dniu 17 stycznia 2023 roku. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu drogą online.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

23 lipca 2024  

Informujemy mieszkańców oraz turystów, że w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 r. na Rynku w Nysie odbędzie się uroczysty przemarsz wraz z apelem historycznych wojsk uczestniczących w obchodach Dni Twierdzy Nysa 2024. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przemarszu oraz zgromadzonej publiczności zostanie czasowo zamknięty ruch samochodowy i parking w centralnej części Rynku.

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

23 lipca 2024  

Zapraszamy na kolejny koncert na Placu Paderewskiego.

Na podjęcie decyzji został tylko tydzień. ZUS lub OFE

Na podjęcie decyzji został tylko tydzień. ZUS lub OFE

23 lipca 2024  

Raz na cztery lata możemy zdecydować, gdzie ma być przekazywana część naszej składki emerytalnej na drugi filar. Okienko transferowe kończy się w lipcu.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

19 lipca 2024  

Dziś w wakacyjnej kronice powiemy o inwestycjach drogowych w gminie. Będzie również o Dniach Twierdzy Nysa, Festiwalu Pierogów nad Jeziorem Nyskim i przygotowaniach Stali Nysa do nadchodzącego sezonu PlusLigi.

EFS Opolskie