Pogoda w Nysie

Poniedziałek 04.03.2024
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
11°C
PM10 - 37 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
12 wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

12 wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

Kategoria: Aktualności, Komunikat
3 listopada 2022
DRUKUJ

Na biuro podawcze i do urn wpłynęło 12 wniosków w ramach bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Trwa ich weryfikacja pod względem formalno-prawnym. Lista dopuszczonych wniosków zostanie opublikowana w dniu 5 grudnia br., a samo głosowanie mieszkańców ruszy 16 grudnia i potrwa dwa tygodnie.

Budżet Obywatelski – Gmina Nysa

W najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono pomysły m.in. budowy placów zabaw w obrębie Radoszyna i Zamłynia, ustawienia drogowskazu historycznego w postaci samochodu marki Nysa w specjalnej gablocie ekspozycyjnej, organizacji turnieju rycerskiego z inscenizacją najazdu husytów w ramach obchodów 800-lecia miasta, czy też rozbudowę kompleksu sportowego przy ul. Brodzińskiego. Co ciekawe, jedna z parafii zawnioskowała o stworzenie autorskiego widowiska muzyczno-multimedialnego we wnętrzu Bazyliki Mniejszej. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, kilka sołectw połączyło siły na pozyskanie środków m.in. na rozbudowę infrastruktury sportowej oraz na organizację wydarzeń kulturalnych m.in. w Regulicach, Wierzbięcicach i Kępnicy. Mieszkańcy wnioskowali także o kontynuację wydarzeń, jak piknik na pump tracku, czy też Noc Świętojańska w Białej Nyskiej. Listę zweryfikowanych wniosków opublikujemy w dniu 18 listopada br.

Po ocenie merytorycznej wniosków i opublikowaniu ostatecznej listy wniosków dopuszczonych do głosowania, liderzy projektów będą mieli czas na działania informacyjno-promocyjne. Ostateczne wyniki głosowania poznamy w dniu 17 stycznia 2023 roku. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu drogą online.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

1 marca 2024  

Dziś powiemy o tym jak zmieni się Ośrodek AKWA Marina, będzie również o siatkarskich emocjach w kolejnej edycji Pucharu Polski kobiet. Powiemy także o obchodach święta Żołnierzy Niezłomnych.

Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

1 marca 2024  

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

1 marca 2024  

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

29 lutego 2024  

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły oraz Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – Tomasza Hanzla, serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji projektu pn. „Program Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego”.

EFS Opolskie