Pogoda w Nysie

Piątek 09.12.2022
Wiesława, Leokadii i Joanny
1°C
PM10 - 86 μg/m3
Stan powietrza - Dostateczny
12 wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

12 wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

Kategoria: Aktualności, Komunikat
3 listopada 2022
DRUKUJ

Na biuro podawcze i do urn wpłynęło 12 wniosków w ramach bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Trwa ich weryfikacja pod względem formalno-prawnym. Lista dopuszczonych wniosków zostanie opublikowana w dniu 5 grudnia br., a samo głosowanie mieszkańców ruszy 16 grudnia i potrwa dwa tygodnie.

Budżet Obywatelski – Gmina Nysa

W najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono pomysły m.in. budowy placów zabaw w obrębie Radoszyna i Zamłynia, ustawienia drogowskazu historycznego w postaci samochodu marki Nysa w specjalnej gablocie ekspozycyjnej, organizacji turnieju rycerskiego z inscenizacją najazdu husytów w ramach obchodów 800-lecia miasta, czy też rozbudowę kompleksu sportowego przy ul. Brodzińskiego. Co ciekawe, jedna z parafii zawnioskowała o stworzenie autorskiego widowiska muzyczno-multimedialnego we wnętrzu Bazyliki Mniejszej. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, kilka sołectw połączyło siły na pozyskanie środków m.in. na rozbudowę infrastruktury sportowej oraz na organizację wydarzeń kulturalnych m.in. w Regulicach, Wierzbięcicach i Kępnicy. Mieszkańcy wnioskowali także o kontynuację wydarzeń, jak piknik na pump tracku, czy też Noc Świętojańska w Białej Nyskiej. Listę zweryfikowanych wniosków opublikujemy w dniu 18 listopada br.

Po ocenie merytorycznej wniosków i opublikowaniu ostatecznej listy wniosków dopuszczonych do głosowania, liderzy projektów będą mieli czas na działania informacyjno-promocyjne. Ostateczne wyniki głosowania poznamy w dniu 17 stycznia 2023 roku. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu drogą online.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Budżet obywatelski – informacje

Budżet obywatelski – informacje

8 grudnia 2022  

Zapraszamy do zapoznania się z listą wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok po ponownej weryfikacji.

Taneczna impreza na lodowisku!

Taneczna impreza na lodowisku!

8 grudnia 2022  

To będzie niezapomniany wieczór. Już w najbliższy piątek, 9 grudnia lodowisko w Nysie rozbłyśnie niczym świąteczna choinka i będziemy bawić się w rytm imprezowych hitów.

Bardzo udane Mikołajki na lodowisku!

Bardzo udane Mikołajki na lodowisku!

8 grudnia 2022  

Wczoraj na miejskim lodowisku gościł sam Święty Mikołaj. Staruszek z Laponii rozdał dzieciom prezenty i zachęcał do aktywności fizycznej.

Bioagra została sponsorem lodowiska

Bioagra została sponsorem lodowiska

8 grudnia 2022  

Spółka Bioagra pomoże w funkcjonowaniu nyskiego lodowiska. Firma podpisała umowę z Agencją Rozwoju Nysy, na mocy której ten popularny wśród mieszkańców obiekt otrzyma wsparcie finansowe i rzeczowe o łącznej wartości 50 tys. zł.

EFS Opolskie