Pogoda w Nysie

Piątek 12.04.2024
Juliusza, Lubosława i Zenona
21°C
PM10 - 20 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
26 sierpnia zapraszamy na Festiwal Ognia i Wody

26 sierpnia zapraszamy na Festiwal Ognia i Wody

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
3 sierpnia 2023
DRUKUJ

Tegoroczna edycja Festiwalu Ognia i Wody odbędzie się w dniu 26 sierpnia na terenie Ośrodka Rekreacji Akwa Marina w Skorochowie. Tego dnia w kulminacyjnym momencie na tafli Jeziora Nyskiego dwa żywioły Ogień i Woda połączą siły, aby nadać blasku całemu wydarzeniu. Na niebie rozbłyśnie tysiące fajerwerków w otoczeniu laserów.

Będzie to XII edycja festiwalu, który od lat jest jedną z najbardziej lubianych imprez w regionie. Jak przed rokiem, w czasie widowiska nie zabraknie tancerzy ognia w strojach led i odpalania flar.  Do pokazu dołączą także akrobaci na Flyboardach, uzbrojeni w elementy pirotechniki scenicznej.

Z okazji 800-lecia Nysy, na telebimie zobaczymy historię miasta w pigułce.

Sam pokaz pirotechniczny będzie trwał niemal godzinę, ale Festiwal Ognia i Wody to nie tylko pokaz pirotechniczny. Zapraszamy do udziału w koncertach i największej imprezie na plaży Jeziora Nyskiego. Lokalną gwiazdą muzyczną będzie zespół Electric, a after party poprowadzi DJ Element.

Bilety normalne do nabycia w kwocie 35 zł, ulgowe za 15 złotych. Można je zakupić na platformie ebilet.pl

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Rusza tężnia!

Rusza tężnia!

12 kwietnia 2024  

Tężnia solankowa na Placu Paderewskiego rusza już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

12 kwietnia 2024  

Kordian Kolbiarz przez kolejne 5 lat będzie burmistrzem Nysy. Dziś w kronice powiemy nie tylko o wyborach, ale także uruchomieniu tężni, muzycznych gwiazdach Dni Nysy i bardzo ciekawej inicjatywie naszej biblioteki.

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

11 kwietnia 2024  

14 kwietnia po raz kolejny będziemy obchodzić nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski. Zdaniem wielu historyków, to właśnie 14 kwietnia 966 r., w Wielką Sobotę, Mieszko I przyjął chrzest. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

11 kwietnia 2024  

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Data ta nie jest przypadkowa. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez niemieckie radio informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD.

EFS Opolskie