3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
28 listopada 2022
DRUKUJ

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

Nysa znów rozbłyśnie!

Ozdoby pojawią się m.in. przy ul. Kolejowej, w Rynku, czy też na placu Paderewskiego. Na „zamkniętej” jak co roku stanie atrapa Nyski, która doczekała się konserwacji. Chyba już każdy z nas zdążył zrobić sobie zdjęcia na tle lub wewnątrz tego kultowego samochodu. Dla dzieci będzie oczywiście ulubiona karoca, a dla zakochanych wielka świąteczna bombka. Stanie ona na Placu Kopernika. Wielkie odpalenie już 3 grudnia, połączone z jarmarkiem produktów lokalnych. – Tego dnia oficjalnie otwieramy świąteczny sezon w naszym mieście – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Będzie to przedsmak naszego głównego jarmarku. Już dziś zapraszam całe rodziny. Będzie muzyka na żywo i spotkanie ze świętym Mikołajem, który będzie częstował słodyczami!

Odpalenie iluminacji nastąpi przy okazji startu II Nocnego Biegu Mikołajkowego. Duża scena stanie przy pomniku Marszałka Piłsudskiego, a w czasie wydarzenia będzie prowadzona kwesta na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej. Nie zabraknie muzyki na żywo i występów artystycznych. Będzie m.in. kreatywna akademia tańca, kwartet saksofonowym PSM w Nysie, czy też mikołajkowy fitness z Melon Fit. Ponadto przewidziano pokaz wozów bojowych PSP w nysie oraz pojazdów Policji. Początek o godzinie 15.00.

Bieg wystartuje około godziny 19.00.Mamy już komplet uczestników, co nas niezwykle cieszy – mówi organizator wydarzenia, Jacek Makowski. – Oczywiście zapraszamy do dopingowania na trasie biegu. Mikołajkowe czapki mile widziane!  Tego dnia warto też wstąpić na Dni Otwarte Centrum Produktu Lokalnego. Centrum można będzie zwiedzać od godziny 10, aż do wieczora. Zaplanowano m.in. warsztaty  z dziećmi w pracowni czekolady. Będą też ręcznie malowane pierniki oraz ręcznie zdobiona porcelana.

Otwarcie sezonu to przedsmak 4-dniowego Jarmarku rozpoczynającego się 15 grudnia. W Rynku swoje produkty zaprezentuje kilkanaście kół gospodyń wiejskich, lokalnych pszczelarzy, czy też twórców ludowych.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

12 czerwca 2024  

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

Remont boiska przy dawnym Gim. 3

Remont boiska przy dawnym Gim. 3

11 czerwca 2024  

Rozpoczął się remont boiska przy byłym Gimnazjum nr 3.

Komunikat – debata nad raportem o stanie Gminy Nysa

Komunikat – debata nad raportem o stanie Gminy Nysa

11 czerwca 2024  

Podczas sesji Rady Miejskiej (w dniu 18 czerwca br.) mieszkańcy mogą wziąć udział w debacie nad raportem o stanie Gminy Nysa (zobacz raport https://bip.nysa.pl/?a=8020 ). Trzeba zebrać co najmniej 50 podpisów.

Porządek obrad III Sesji Rady Miejskiej w Nysie

Porządek obrad III Sesji Rady Miejskiej w Nysie

11 czerwca 2024  

Porządek III
Sesji Rady Miejskiej w Nysie
w dniu 18 czerwiec 2024 roku, godz. 14.30

EFS Opolskie