Pogoda w Nysie

Niedziela 29.01.2023
Zdzisława, Franciszka i Józefa
0°C
PM10 - 17 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
28 listopada 2022
DRUKUJ

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

Nysa znów rozbłyśnie!

Ozdoby pojawią się m.in. przy ul. Kolejowej, w Rynku, czy też na placu Paderewskiego. Na „zamkniętej” jak co roku stanie atrapa Nyski, która doczekała się konserwacji. Chyba już każdy z nas zdążył zrobić sobie zdjęcia na tle lub wewnątrz tego kultowego samochodu. Dla dzieci będzie oczywiście ulubiona karoca, a dla zakochanych wielka świąteczna bombka. Stanie ona na Placu Kopernika. Wielkie odpalenie już 3 grudnia, połączone z jarmarkiem produktów lokalnych. – Tego dnia oficjalnie otwieramy świąteczny sezon w naszym mieście – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Będzie to przedsmak naszego głównego jarmarku. Już dziś zapraszam całe rodziny. Będzie muzyka na żywo i spotkanie ze świętym Mikołajem, który będzie częstował słodyczami!

Odpalenie iluminacji nastąpi przy okazji startu II Nocnego Biegu Mikołajkowego. Duża scena stanie przy pomniku Marszałka Piłsudskiego, a w czasie wydarzenia będzie prowadzona kwesta na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej. Nie zabraknie muzyki na żywo i występów artystycznych. Będzie m.in. kreatywna akademia tańca, kwartet saksofonowym PSM w Nysie, czy też mikołajkowy fitness z Melon Fit. Ponadto przewidziano pokaz wozów bojowych PSP w nysie oraz pojazdów Policji. Początek o godzinie 15.00.

Bieg wystartuje około godziny 19.00.Mamy już komplet uczestników, co nas niezwykle cieszy – mówi organizator wydarzenia, Jacek Makowski. – Oczywiście zapraszamy do dopingowania na trasie biegu. Mikołajkowe czapki mile widziane!  Tego dnia warto też wstąpić na Dni Otwarte Centrum Produktu Lokalnego. Centrum można będzie zwiedzać od godziny 10, aż do wieczora. Zaplanowano m.in. warsztaty  z dziećmi w pracowni czekolady. Będą też ręcznie malowane pierniki oraz ręcznie zdobiona porcelana.

Otwarcie sezonu to przedsmak 4-dniowego Jarmarku rozpoczynającego się 15 grudnia. W Rynku swoje produkty zaprezentuje kilkanaście kół gospodyń wiejskich, lokalnych pszczelarzy, czy też twórców ludowych.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 373

Nyska Kronika Filmowa – odc. 373

27 stycznia 2023  

Tym razem w filmowym przeglądzie tygodnia powiemy m.in. o przetargu na trzeci most w Nysie, 10. edycji Biegu Nyskiego oraz o zbliżającym się Finale WOŚP. Będzie co licytować!

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

27 stycznia 2023  

Szanowni Państwo, sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

Powstaje Strategia Rozwoju IIT Subregionu Południowego na lata 2021-2030

Powstaje Strategia Rozwoju IIT Subregionu Południowego na lata 2021-2030

27 stycznia 2023  

Zachęcamy organizacje działające na terenie Subregionu Południowego oraz interesariuszy do zgłoszenia swojego akcesu do procesu opracowania Strategii Rozwoju IIT Subregionu Południowego na lata 2021-2030.

Wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2023r.

Wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2023r.

26 stycznia 2023  

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2023r. (Dz.U. z 2022r. poz. 1952) w 2023 r. minimalne wynagrodzenie zmieni się dwukrotnie.

EFS Opolskie