Pogoda w Nysie

Czwartek 07.12.2023
Marcina, Ambrożego i Teodora
0°C
PM10 - 140 μg/m3
Stan powietrza - Zły
3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
28 listopada 2022
DRUKUJ

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

Nysa znów rozbłyśnie!

Ozdoby pojawią się m.in. przy ul. Kolejowej, w Rynku, czy też na placu Paderewskiego. Na „zamkniętej” jak co roku stanie atrapa Nyski, która doczekała się konserwacji. Chyba już każdy z nas zdążył zrobić sobie zdjęcia na tle lub wewnątrz tego kultowego samochodu. Dla dzieci będzie oczywiście ulubiona karoca, a dla zakochanych wielka świąteczna bombka. Stanie ona na Placu Kopernika. Wielkie odpalenie już 3 grudnia, połączone z jarmarkiem produktów lokalnych. – Tego dnia oficjalnie otwieramy świąteczny sezon w naszym mieście – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Będzie to przedsmak naszego głównego jarmarku. Już dziś zapraszam całe rodziny. Będzie muzyka na żywo i spotkanie ze świętym Mikołajem, który będzie częstował słodyczami!

Odpalenie iluminacji nastąpi przy okazji startu II Nocnego Biegu Mikołajkowego. Duża scena stanie przy pomniku Marszałka Piłsudskiego, a w czasie wydarzenia będzie prowadzona kwesta na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej. Nie zabraknie muzyki na żywo i występów artystycznych. Będzie m.in. kreatywna akademia tańca, kwartet saksofonowym PSM w Nysie, czy też mikołajkowy fitness z Melon Fit. Ponadto przewidziano pokaz wozów bojowych PSP w nysie oraz pojazdów Policji. Początek o godzinie 15.00.

Bieg wystartuje około godziny 19.00.Mamy już komplet uczestników, co nas niezwykle cieszy – mówi organizator wydarzenia, Jacek Makowski. – Oczywiście zapraszamy do dopingowania na trasie biegu. Mikołajkowe czapki mile widziane!  Tego dnia warto też wstąpić na Dni Otwarte Centrum Produktu Lokalnego. Centrum można będzie zwiedzać od godziny 10, aż do wieczora. Zaplanowano m.in. warsztaty  z dziećmi w pracowni czekolady. Będą też ręcznie malowane pierniki oraz ręcznie zdobiona porcelana.

Otwarcie sezonu to przedsmak 4-dniowego Jarmarku rozpoczynającego się 15 grudnia. W Rynku swoje produkty zaprezentuje kilkanaście kół gospodyń wiejskich, lokalnych pszczelarzy, czy też twórców ludowych.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

6 grudnia 2023  

Starosta Nyski zawiadamia o wszczęciu na wniosek Zarządu Powiatu Nyskiego postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1632 O obejmującej budowę drogi dla rowerów oraz przebudowę i rozbudowę o kładkę rowerową.

Ostateczna lista wniosków dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa

Ostateczna lista wniosków dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa

6 grudnia 2023  

Po rozpatrzeniu protestów, przedstawiamy ostateczną listę wniosków dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa.

Apel o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego na trasie Nysa – Wrocław

Apel o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego na trasie Nysa – Wrocław

5 grudnia 2023  

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej informacjami o likwidacji, z dniem 10 grudnia 2023 r., bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy Nysą i Wrocławiem, apelujemy do samorządu województwa opolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (organizator połączeń kolejowych), o powstrzymanie procesu likwidacji tego bezpośredniego połączenia.

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

5 grudnia 2023  

Zapraszamy do zapoznania się z Obwieszczeniem Starosty Nyskiego.

EFS Opolskie