Pogoda w Nysie

Poniedziałek 04.03.2024
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
10°C
PM10 - 35 μg/m3
Stan powietrza -

Kategoria: Aktualności
26 lipca 2023
DRUKUJ
IR.PF.062.1.2023 Nysa, 25 lipiec 2023 r.

Informacja podsumowująca przebieg konsultacji społecznych dotyczących zmiany

Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Nysa

 

Forma konsultacji: otwarte spotkanie konsultacyjne z interesariuszami rewitalizacji

 

W ustawie z dnia 9 października 2015 roku o rewitalizacji (Dz. U. z 2021 r. poz. 485, ze zm.) podkreśla się znaczenie zasady partnerstwa i partycypacji w procesie tworzenia i wdrażania programu rewitalizacji. Prawidłowo przeprowadzona rewitalizacja może pobudzić do życia dany obszar miasta, zwiększyć jego atrakcyjność inwestycyjną i poprawić jakość życia mieszkańców. Mając na uwadze art. 6 ust 3 i ust. 7 ustawy o rewitalizacji prezentujemy Państwu jedną z przeprowadzonych form konsultacji społecznych.

W dniu 25 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Nysie zaplanowano spotkanie z interesariuszami rewitalizacji. Z uwagi na brak zainteresowania ze strony interesariuszy, w spotkaniu wzięli udział pracownicy Urzędu Miejskiego w Nysie.

Celem spotkania było zaprezentowanie projektu aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Nysa. Konsultacje społeczne mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag dotyczących projektu aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Nysa (GPR Gminy Nysa), który przyczyni się do rozwiązania zdiagnozowanych problemów na obszarze rewitalizacji.

Spotkanie miało również na celu poszerzenie wiedzy na temat konsultowanego dokumentu oraz zebranie ewentualnych uwag.

Poniżej przygotowana prezentacja na spotkanie.

Redaktor: nysa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

1 marca 2024  

Dziś powiemy o tym jak zmieni się Ośrodek AKWA Marina, będzie również o siatkarskich emocjach w kolejnej edycji Pucharu Polski kobiet. Powiemy także o obchodach święta Żołnierzy Niezłomnych.

Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

1 marca 2024  

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

1 marca 2024  

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

29 lutego 2024  

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły oraz Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – Tomasza Hanzla, serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji projektu pn. „Program Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego”.

EFS Opolskie