4 edycja Rajdu Nyskiego – gdzie jak i kiedy?

4 edycja Rajdu Nyskiego – gdzie jak i kiedy?

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
10 maja 2024
DRUKUJ

Sportowe emocje w Nysie. W ten weekend startuje czwarta edycja Rajdu Nyskiego. Na liście startowej mamy ponad 50 załóg, co gwarantuje wysoki poziom zawodów. W tym roku rajd będzie kandydował do prestiżowych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza zorganizowana jest przez opolski Automaster Klub.

Rajd Nyski 2024

Prawie 60 kilometrów odcinków specjalnych będą mieli do pokonania zawodnicy startujący w Rajdzie Nyskim. W tym roku impreza odbywa się w dwóch odsłonach – jako rajd okręgowy i jako rajd dla amatorów Super KJS. Już jutro imprezę rozpocznie widowiskowy prolog w centrum miasta. Początek o godzinie 12. – Zapraszamy do kibicowania. Będą szybkie odcinki i dobrze zabezpieczone, ale kibiców prosimy do dostosowania się do wytycznych organizatorów – mówi Marek Pańka, wiceprezes zarządu opolskiego PZM. – Zapraszamy w sobotę na Rynek w Nysie już od godziny 12, gdzie będą liczne konkursy i zlot samochodów zabytkowych oraz symulator rajdowy.

W ramach zlotu odbędzie się między innymi konkurs elegancji.

Listę startową rajdu otwiera Jakub Matulka, zajmujący w tej chwili trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw Polski. Ten start traktuje jako przygotowanie do Rajdu Nadwiślańskiego, kolejnej eliminacji RSMP. Gwiazdą rajdu i jednym z faworytów będzie ponownie Artur Sękowski w BMW M3 E36, dla którego będzie to kolejny, „domowy” start. – Postaram się pojechać tyle, ile będę mógł dla siebie i dla kibiców – mówi kierowca z Nysy. – Na pewno postaram się zrobić show! Po przerwie zimowej jesteśmy w gazie, co pokazały niedawne testy na 1 rundzie Tarmac Masters.

Rajdówki w Nysie będzie można obejrzeć nie tylko na trasach, ale również w otwartym parku maszyn na kąpielisku Frajda. – Rajdowców zobaczymy i w Nysie i w kilku innych miejscowościach – mówi Organizator Rajdu Michał Czapko. – Na trasie zobaczymy blisko 60 załóg, a prolog będzie liczony do klasyfikacji rajdu. Będzie też „beczka” na kostce.

Harmonogram i mapy rajdu znajdziemy na stronie rajdnyski.pl.

W sobotę od godziny 14:00 do godziny 21:00 wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów MZK Nysa na liniach E, 2, 3, 4, 8 oraz 9. W obu kierunkach wyłączony z użytku zostanie przystanek przy ulicy Kolejowej.

fot. Rajd Nyski

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

24 maja 2024  

Ruszyły Dni Nysy! Zapraszamy do świętowania. W kronice powiemy też o akcji służb nad rzeką, pikniku z mundurówką i akademii piłkarskiej dla dzieci.

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

21 maja 2024  

Porządek II
Sesji Rady Miejskiej w Nysie
w dniu 28 maja 2024 roku, godz. 8.30

Nysanie ze złotym medalem!

Nysanie ze złotym medalem!

21 maja 2024  

Znakomity występ Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej w Otwartych Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF. Zawody odbyły się 18.05.2024 w Prudniku.

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

21 maja 2024  

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne pn. Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

EFS Opolskie