Pogoda w Nysie

Wtorek 27.02.2024
Gabriela i Anastazji
6°C
PM10 - 22 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
6 milionów na remont stadionu

6 milionów na remont stadionu

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
31 stycznia 2023
DRUKUJ
PANS w Nysie otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie w kwocie 6 mln złotych na przebudowę stadionu przy ul. Kraszewskiego. Sama budowa kompleksu dydaktyczno-sportowego będzie podzielona na 3 etapy, a pierwszy zakończy się już za 11 miesięcy. – Obiekt docelowo będzie wyglądał jak campus, otwarty dla studentów i mieszkańców – mówi Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

Przed rokiem obiekt przy ul. Kraszewskiego nyskiej Uczelni przekazało miasto za zgodą radnych Rady Miejskiej. – Im silniejsza Uczelnia, tym silniejsze miasto! – ocenia Burmistrz Nysy. – Z tego obiektu będą korzystać nie tylko studenci, ale także młodzież szkolna, czy też liczne kluby i stowarzyszenia działające w naszym mieście.
Trybuny pomieszczą 1000 widzów, a na stadionie będzie także hala łukowa, czy też strzelnica. Niewykluczone, że w jednym z budynków będą pomieszczenia do fitnessu i odnowy biologicznej. Choć pierwsza część ma być gotowa jeszcze w tym roku, powstanie całego kompleksu to kwestia kilku najbliższych lat. – Ta inwestycja będzie trampoliną do rozwoju Uczelni – mówi prof. Przemysław Malinowski. – Na pewno będziemy starali się o kolejne środki zewnętrzne na dofinansowanie.
fot. od lewej: Kordian Kolbiarz, Kamil Bortniczuk, Przemysław Malinowski
Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wirtualny przewodnik po Nyskim Księstwie Jezior i Gór

Wirtualny przewodnik po Nyskim Księstwie Jezior i Gór

26 lutego 2024  

Oddajemy w Państwa ręce aplikację WEB – portal integrujący oferty turystyczne Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. Znajdują się w nim zasoby turystyczne regionu nyskiego, a także autonomiczny sklep internetowy prezentujący Produkty Lokalne certyfikowane przez Stowarzyszenie.

Nabór na stanowisko urzędnicze

Nabór na stanowisko urzędnicze

26 lutego 2024  

Burmistrz Nysy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko pracy – urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Nysie (główny specjalista – Wydział Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa).

Nyska Kronika Filmowa – odc. 429

Nyska Kronika Filmowa – odc. 429

23 lutego 2024  

Dziś powiemy o Jarmarku Wielkanocnym, kolejnej edycji Pchlego Targu i paradzie lokomotyw w Nysie. Będzie również o Biegu Nyskim i niesamowitym spektaklu w Nyskim Domu Kultury.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

23 lutego 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 4 marca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00 odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie