6 milionów na remont stadionu

6 milionów na remont stadionu

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
31 stycznia 2023
DRUKUJ
PANS w Nysie otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie w kwocie 6 mln złotych na przebudowę stadionu przy ul. Kraszewskiego. Sama budowa kompleksu dydaktyczno-sportowego będzie podzielona na 3 etapy, a pierwszy zakończy się już za 11 miesięcy. – Obiekt docelowo będzie wyglądał jak campus, otwarty dla studentów i mieszkańców – mówi Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

Przed rokiem obiekt przy ul. Kraszewskiego nyskiej Uczelni przekazało miasto za zgodą radnych Rady Miejskiej. – Im silniejsza Uczelnia, tym silniejsze miasto! – ocenia Burmistrz Nysy. – Z tego obiektu będą korzystać nie tylko studenci, ale także młodzież szkolna, czy też liczne kluby i stowarzyszenia działające w naszym mieście.
Trybuny pomieszczą 1000 widzów, a na stadionie będzie także hala łukowa, czy też strzelnica. Niewykluczone, że w jednym z budynków będą pomieszczenia do fitnessu i odnowy biologicznej. Choć pierwsza część ma być gotowa jeszcze w tym roku, powstanie całego kompleksu to kwestia kilku najbliższych lat. – Ta inwestycja będzie trampoliną do rozwoju Uczelni – mówi prof. Przemysław Malinowski. – Na pewno będziemy starali się o kolejne środki zewnętrzne na dofinansowanie.
fot. od lewej: Kordian Kolbiarz, Kamil Bortniczuk, Przemysław Malinowski
Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

24 lipca 2024  

Starosta Nyski zawiadamia, że 17.07.2024 r. na wniosek Burmistrza Nysy została wydana decyzja nr 3/24 (znak sprawy AB.6744.2.2024.DO) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa drogi gminnej w Skorochowie”, usytuowanej na obszarze: gminy Nysa, jednostka ewidencyjna – Nysa – obszar wiejski, obręb Skorochów.

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

24 lipca 2024  

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym  w ramach Partnerstwa gmin Nysa, Głuchołazy, Otmuchów oraz powiatów Nyskiego i Prudnickiego i  do wypełnienia poniższej ankiety, dotyczącej przemieszczania się mieszkańców tychże gmin.

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

23 lipca 2024  

Informujemy mieszkańców oraz turystów, że w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 r. na Rynku w Nysie odbędzie się uroczysty przemarsz wraz z apelem historycznych wojsk uczestniczących w obchodach Dni Twierdzy Nysa 2024. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przemarszu oraz zgromadzonej publiczności zostanie czasowo zamknięty ruch samochodowy i parking w centralnej części Rynku.

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

23 lipca 2024  

Zapraszamy na kolejny koncert na Placu Paderewskiego.

EFS Opolskie