800-lecie Nysy – ważne informacje

800-lecie Nysy – ważne informacje

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
4 września 2023
DRUKUJ

Przed nami kulminacja obchodów 800-lecia Nysy. Zapraszamy do zapoznania się z ważnymi informacjami zawartymi w załącznikach, dotyczącymi m.in. zmiany organizacji ruchu.

Zmiana Organizacji Ruchu

W związku z obchodami święta miasta zaistniała konieczność zmiany organizacji ruchu, związana z zamknięciem dróg gminnych w Nysie, tj. ul. Rynek i ul. Brackiej oraz odcinków drogi ul. Wrocławskiej i ul. Celnej.

Częściowe zamknięcie ulic będzie wprowadzane etapowo od 5 września, przy czym:

– od 5 – 11 września zostanie zamknięty odcinek ul. Rynek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Wrocławską – Siemiradzkiego, a ul. Rynek przebiegającą na linii Celna – Plac Kościelny,

– od 6 – 11 września zamknięty zostanie odcinek drogi gminnej – ul. Rynek przebiegający na linii Celna – Plac Kościelny,

– od 7 – 10 września zamknięta zostanie pozostała część Rynku wraz z odcinkiem ul. Wrocławskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Kowalską) i Celnej,

– od 7 – 11 września zamknięty zostanie odcinek ul. Brackiej.

Istniejąca organizacja ruchu zostanie przywrócona najpóźniej w dniu 12 września.

Program obchodów – kliknij link

Przypominamy o możliwości odbioru przez opiekunów wejściówek dla wszystkich osób z niepełnosprawnością ruchową + opiekunów, którzy będą na podeście dla niepełnosprawnych – odbiór wejściówek UM pok. 224 od 5-7.09 w godz. 7.00 – 15.00 oraz w dniu 8.09 w namiocie informacyjnym przy Rynku od godz. 14.00 – 17.00, ilość wejściówek ograniczona – 20 kpl.(osoba niepełnosprawna + opiekun).

 

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

Program Dni Nysy 2024

Program Dni Nysy 2024

14 maja 2024  

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-25 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

EFS Opolskie