Absolutorium dla Burmistrza Nysy

Absolutorium dla Burmistrza Nysy

Kategoria: Aktualności
9 czerwca 2023
DRUKUJ

Burmistrz Nysy z absolutorium. Kordian Kolbiarz podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej do oceny przedstawił wykonanie budżetu za ubiegły rok. Za udzieleniem absolutorium głosowała zdecydowana większość radnych, która bardzo dobrze oceniła pracę na rzecz naszej gminy.

W głosowaniu nad absolutorium tylko jedna radna była przeciw. – Tak dobry wynik jest dla mnie zaszczytem i powodem do radości – mówi. Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy. – Bardzo dziękuję mojemu zespołowi, przewodniczącemu Rady Miasta i radnym za współpracę i poparcie. W naszej Radzie od kilku lat pracujemy w zgodzie na rzecz naszego miasta i całej gminy. Dziękuję również Wam – mieszkańcom za wsparcie, uwagi, propozycje i słowa krytyki. Działamy konsekwentnie razem! Dziękuję!

Rok 2022 w pionie inwestycji, to kontynuacja stabilnego rozwoju miasta. Pomimo utrudnień, lokalnie udało się zrealizować szereg działań korzystnie wpływających na standard życia mieszkańców. Gmina Nysa wciąż opiera swoje funkcjonowanie o niezmienne filary – dobra praca, dostęp do mieszkań, edukacja i rodzina. Wśród zrealizowanych lub inwestycji w budowie, wymienić można m.in. kontynuację budowy subregionalnego Centrum Przesiadkowego, czy rozpoczęcie budowy dróg na osiedlu przy ulicy Orląt Lwowskich, z myślą o dalszym rozwoju zasobów mieszkaniowych gminy i rozwoju dzielnicy Nysa-Północ.

Władze miasta i Rada Miejska jak co roku starały się obejmować działaniami przedstawicieli wszystkich grup wiekowych. Kontynuowane są projekty edukacyjne dla uczniów gminnych szkół, a także udzielano pomocy materialnej w ramach stypendiów dla studentów. To m.in. z myślą o wykwalifikowanych absolwentach nyskiej akademii, gmina buduje nowe mieszkania. Dla seniorów systematycznie przygotowywane są zajęcia edukacyjne, kulturalno-oświatowe, sportowo-rekreacyjne oraz aktywizujące społecznie.

W ciągu ostatnich pięciu lat budżet gminy wzrósł z 220  do ponad 320 milionów złotych. Przyrost wyniósł 31 procent. Wzrosły również wydatki gminy. W ubiegłym roku wyniosły one ponad 357 milionów złotych i względem 2018 roku zwiększyły się o blisko 35%. Dzięki większym wpływom z podatków i rosnących możliwości finansowych, gmina realizuje wiele nowych projektów. Goście odwiedzający miasto, doceniają wykonane prace rewitalizacyjne, dbanie o zieleń, zabytki i przestrzeń do wspólnego użytkowania.

W 2022 r. gmina Nysa odnotowała bardzo wysoki wskaźnik udziału dochodów własnych w dochodach ogółem wynoszący niemal 85 procent, co świadczy o dużej samodzielności.

Wartość wykonanych zadań inwestycyjnych w 2022 roku to ponad  45,5 milionów złotych.

W 2022 roku Rada Miejska uchwaliła 213 uchwał. Najwięcej wśród nich dotyczyło zarządzania majątkiem i finansami. Co ważne, przy kluczowych uchwałach, nikt nie blokował podejmowania decyzji, mających krótko i długo-terminowy wpływ na dalszych rozwój miasta. Warto dodać, że w omawianym czasie trwały też intensywne przygotowania do obchodów 800-lecia lokacji miasta.

 

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

14 czerwca 2024  

Dziś powiemy o otwarciu wyremontowanego stadionu Polonii Nysa, pikniku literackim na Placu Paderewskiego i kolejnej edycji Pchlego Targu. Będzie też o nyskim konkursie reklamowym i Letniej Gali Tańca.

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

14 czerwca 2024  

W dniu 19 czerwca  o godz. 9.00 odbędzie się XI sesja Rady Seniorów.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

13 czerwca 2024  

Imprezowy sezon nad Jeziorem Nyskim. Poznaliśmy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Kondolencje

Kondolencje

13 czerwca 2024  

Pani Edycie Peikert, Prezes WiK AKWA

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci Taty

składają, łącząc się w smutku,

Burmistrz Nysy

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie

EFS Opolskie