Akcja charytatywna na lodowisku

Akcja charytatywna na lodowisku

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
1 grudnia 2023
DRUKUJ

Już w najbliższą NIEDZIELĘ zapraszamy Was serdecznie do udziału w naszej wspólnej akcji charytatywnej dla ciężko chorego Wojtusia Szlachetki.

Wojtuś to wspaniały 4-letni wojownik, któremu choroba nie zdołała zabrać uśmiechu z twarzy. Choruje na chorobę genetyczną NF1 w wyniku której w jego główce utworzył się glejak nerwów wzrokowych. Pomimo operacji w styczniu tego roku guz całkowicie odebrał Wojtusiowi wzrok, a wynikiem powikłań pooperacyjnych na dzień dzisiejszy jest utrata możliwości chodzenia i inne kłopoty zdrowotne.

– Niestety w lipcu okazało się, że guz rośnie, więc obecnie Wojtuś poddawany jest chemioterapii. W związku z trudną sytuacją zdrowotną naszego synka potrzebujemy wsparcia finansowego na leki, środki higieniczne i opatrunkowe, sprzęt medyczny, rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny do używania w domu, przystosowania miejsca zamieszkania (pokoiku, łazienki) do nauki samodzielnego funkcjonowania, dodatkowej osoby do opieki, środków na dojazdy do szpitala. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie! Dziękujemy! mówią rodzice Wojtusia, Magdalena i Dawid Szlachetka.

Cała Nysa jeździ na łyżwach w Niedzielę dla Wojtusia!

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

19 lipca 2024  

Dziś w wakacyjnej kronice powiemy o inwestycjach drogowych w gminie. Będzie również o Dniach Twierdzy Nysa, Festiwalu Pierogów nad Jeziorem Nyskim i przygotowaniach Stali Nysa do nadchodzącego sezonu PlusLigi.

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

18 lipca 2024  

Ze względu na ogromne zainteresowanie spektaklem ,,Romeo i Julia’’ Williama Szekspira, Teatr Miejski w Nysie ogłasza dodatkowe terminy!

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

17 lipca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 19 sierpnia 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie