Pogoda w Nysie

Piątek 01.03.2024
Antoniny, Radosława i Dawida
10°C
PM10 - 45 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Akcja charytatywna na lodowisku

Akcja charytatywna na lodowisku

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
1 grudnia 2023
DRUKUJ

Już w najbliższą NIEDZIELĘ zapraszamy Was serdecznie do udziału w naszej wspólnej akcji charytatywnej dla ciężko chorego Wojtusia Szlachetki.

Wojtuś to wspaniały 4-letni wojownik, któremu choroba nie zdołała zabrać uśmiechu z twarzy. Choruje na chorobę genetyczną NF1 w wyniku której w jego główce utworzył się glejak nerwów wzrokowych. Pomimo operacji w styczniu tego roku guz całkowicie odebrał Wojtusiowi wzrok, a wynikiem powikłań pooperacyjnych na dzień dzisiejszy jest utrata możliwości chodzenia i inne kłopoty zdrowotne.

– Niestety w lipcu okazało się, że guz rośnie, więc obecnie Wojtuś poddawany jest chemioterapii. W związku z trudną sytuacją zdrowotną naszego synka potrzebujemy wsparcia finansowego na leki, środki higieniczne i opatrunkowe, sprzęt medyczny, rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny do używania w domu, przystosowania miejsca zamieszkania (pokoiku, łazienki) do nauki samodzielnego funkcjonowania, dodatkowej osoby do opieki, środków na dojazdy do szpitala. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie! Dziękujemy! mówią rodzice Wojtusia, Magdalena i Dawid Szlachetka.

Cała Nysa jeździ na łyżwach w Niedzielę dla Wojtusia!

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

1 marca 2024  

Dziś powiemy o tym jak zmieni się Ośrodek AKWA Marina, będzie również o siatkarskich emocjach w kolejnej edycji Pucharu Polski kobiet. Powiemy także o obchodach święta Żołnierzy Niezłomnych.

Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

1 marca 2024  

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

1 marca 2024  

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

29 lutego 2024  

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły oraz Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – Tomasza Hanzla, serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji projektu pn. „Program Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego”.

EFS Opolskie