Pobierz, zainstaluj i korzystaj z aplikacji STOP COVID

26 Październik 2020 r. /  
STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa. To także profesjonalna pomoc zarówno dla zdrowych, jak i zakażonych osób. Aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Przedszkolaki zachęcają do jedzenia owoców i warzyw

26 Październik 2020 r. /  
Owoce i warzywa  zdrowe cały rok. Wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Goświnowicach, które przygotowały w Oddziale Przedszkolnym w Radzikowicach niezwykle kolorowe przedstawienie.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Komunikat meteo 82/2020 - gęsta mgła

25 Październik 2020 r. /  
Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego: Ostrzeżenie meteorologiczne 82/2020 Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu Zjawisko/stopień zagrożenia: Gęsta mgła/ 1 Obszar: województwo opolskie, powiat nyski Przebieg: Na znacznym obszarze prognozuje się gęste mgły ograniczające widzialność poniżej 200 m. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80% Uwagi: Brak. Ważność: od godz. 19:00 dnia 25.10.2020 do godz. 09:00 dnia 26.10.2020 Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Janusz Zieliński Czas wydania: godz. 17:28 dnia 25.10.2020 Biuro Bezpieczeństwa Urząd Miejski w Nysie
REDAKTOR: Adrian Kołodziej

Nyska Kronika Filmowa - odc. 254

23 Październik 2020 r. /  
Cała Polska w czerwonej strefie. Zostają też rozszerzone restrykcje. Koronawirus niezmiennie tematem numer jeden. W nyskim szpitalu zostanie otwarty oddział dla chorych na Covid 19, oddział wesprze komora hiperbaryczna. Dziś powiemy także o odkryciu niewybuchu pod wiaduktem i działaniach miejskiej spółki EKOM.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

PWSZ w Nysie i Umicore podpisały umowę o współpracy

23 Październik 2020 r. /  
Dziś nastąpiło formalne podpisanie umowy o współpracy pomiędzy PWSZ w Nysie a firmą Umicore. Dokument jest zwieńczeniem dotychczasowych działań obu stron umowy w zakresie stworzenia możliwości i warunków kształcenia specjalistów dla nowo budowanego przez firmę Umicore zakładu produkcji materiałów katodowych wchodzących w skład baterii litowo-jonowych. Zakład, który powstaje pod Nysą w strefie ekonomicznej WSSE Invest-Park, będzie pierwszym tego typu w Europie.  Umowę podpisali: Nathalie Bortels – Dyrektor Zakładu w Nysie Umicore Poland Sp. z o.o. oraz prof. Przemysław Malinowski – Rektor PWSZ w Nysie. W spotkaniu uczestniczyli także: Radosław Trybulski  – prokurent Umicore Poland, Agata Czechowska – Manager General Site […]
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Zawieszone kursy linii 4S

23 Październik 2020 r. /  
MZK w Nysie informuje, że od dnia 26.10.2020 (poniedziałek) do odwołania nie będzie kursować autobus linii 4S. Autobus linii 4S służył głównie do dowożenia młodzieży z Kępnicy i Hajduk Nyskich do szkół średnich w Nysie. W związku z zamknięciem ww. szkół linia 4S również zostaje zawieszona. Pasażerów korzystających do tej pory z linii 4S prosimy o skorzystanie z alternatywnych rozwiązań: linii 4 (na odcinku Kępnica – Hajduki – Piłsudskiego) lub linii 1, 3, 9 na odcinku Górna Wieś – Sudecka – Śródmieście.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Dezynfekcja przystanków

23 Październik 2020 r. /  
Miejski Zakład Komunikacji w Nysie informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 23.10.2020 (piątek) od godziny 20:30 będzie wykonywana kolejna kompleksowa dezynfekcja wszystkich przystanków na terenie miasta i gminy Nysa. Środek, którym pracownicy MZK będą dezynfekować przystanki jest bezpieczny dla ludzi. Przepraszamy za utrudnienia w korzystaniu z urządzeń przystankowych. Prosimy o wyrozumiałość oraz zachowanie ostrożności w czasie dezynfekcji.  
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Cała Polska w czerwonej strefie, kolejne zasady bezpieczeństwa

23 Październik 2020 r. /  
Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym. Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju Od 24 października obostrzenia dotyczące strefy czerwonej będą obowiązywać w całej Polsce. Dodatkowo wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki […]
REDAKTOR: Łukasz Bressa