Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  
Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  
Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Nyska Kronika Filmowa - odc. 428

16 lutego 2024  
Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  
Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Nowy numer gazety "TAK!"

16 lutego 2024  
Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Nysa wśród najlepszych w Polsce!

15 lutego 2024  
Prestiżowy magazyn samorządowy „Wspólnota”, opublikował najnowszy, ogólnopolski, ranking miast powiatowych. Nysa zajęła 13 miejsce w Polsce.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Startuje druga edycja pakietu edukacyjnego Umicore „Baterie doładowują naszą codzienność”

15 lutego 2024  
Firma Umicore, lider na rynku dostawców katalizatorów i materiałów katodowych, już po raz drugi uruchomiła projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna odsłona programu „Baterie doładowują naszą codzienność” została zainagurowana 7 lutego br., a jej celem jest edukacja młodzieży w zakresie innowacji, technologii oraz zrównoważonego rozwoju. Tym razem inicjatywa obejmie 3 szkoły z Nysy i okolic.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Rusza kwalifikacja wojskowa w Gminie Nysa

13 lutego 2024  
W dniach 04.03 do 18.03 na terenie Gminy Nysa odbędzie się coroczna kwalifikacja wojskowa, która obejmie przede wszystkich mężczyzn urodzonych w 2005 roku.
REDAKTOR: Adrian Kołodziej