Nyska Kronika Filmowa - odc. 336

20 maja 2022  
Wieża Ciśnień ponownie otwarta, można zwiedzać obiekt. W przyszłym tygodniu w Hali Nysa siatkarskie emocje sięgną zenitu – o tych tematach powiemy dziś w kronice. Sprawdzimy także jak idą przygotowania do sezonu i najważniejszych imprez w Ośrodku Rekreacji AKWA Marina.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego

20 maja 2022  
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Zapraszamy na Forteczną Wieżę Ciśnień!

20 maja 2022  
Agencja Rozwoju Nysy zaprasza na Forteczną Wieżę Ciśnień – codziennie w godz. 10:00-18:00. Zwiedzanie i punkt widokowy potwierdzony zostanie specjalnym CERTYFIKATEM.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Piknik wojskowy w Nysie

20 maja 2022  
„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. Pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach w całym kraju. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).
REDAKTOR: Adrian Kołodziej

Spotkanie dotyczące ochrony powietrza w Rusocinie

19 maja 2022  
Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy 24 maja o godz. 17:00 do Świetlicy Wiejskiej w Rusocinie, na spotkanie informacyjno – edukacyjne dotyczące ochrony powietrza.   Na spotkaniu zostaną omówione następujące zagadnienia: źródła i rodzaje zanieczyszczeń powietrza skutki zanieczyszczenia powietrza dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków – program „Czyste Powietrze” i inne uchwała „antysmogowa” Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) Podczas spotkania mieszkańcy będą mieli możliwość wypełnienia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, do złożenia której zobowiązany jest każdy właściciel lub zarządca lokalu/budynku.
REDAKTOR: nysa

Wielki krokami zbliża się IX Bieg Nyski!

19 maja 2022  
Już tylko nieco ponad trzy tygodnie pozostały do IX Biegu Nyskiego, który po pandemicznych turbulencjach wraca do formuły, która była uwielbiana i doceniana przez uczestników w poprzednich edycjach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 roku. W ramach wydarzenia, oprócz biegu głównego na 10 kilometrów, odbędzie się także szereg innych wydarzeń towarzyszących.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Nabór do projektu „Kierunek NOWE FIO 2022”

19 maja 2022  
Wzorem lat ubiegłych  Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ogłasza nabór do projektu „Kierunek NOWE FIO 2022”.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Dofinansowanie do odbioru naziemnej TV cyfrowej

19 maja 2022  
Jeśli bezpłatnie odbierasz telewizję w sposób naziemny, upewnij się, czy twój telewizor lub dekoder jest przystosowany do odbioru sygnału w standardzie DVB-T2/HEVC.
REDAKTOR: Andrzej Babiński