22 września darmowy przejazd autobusami MZK

22 września 2022  
Przypominamy, że z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w dniu dzisiejszym autobusy MZK Nysa będą przewozić pasażerów na wszystkich liniach bezpłatnie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Nysa oraz gminy Otmuchów do pozostawienia swoich samochodów w domu i skorzystania z transportu publicznego.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Uwaga! Awaria kotła centralnego

21 września 2022  
W związku z awaria kotłowni centralnej NEC – Nysa, zostało przerwane przesyłanie ciepła do wszystkich odbiorców, którzy zgłosili gotowość do sezonu grzewczego. Naprawa jest w toku.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Umicore w Nysie oficjalnie rozpoczyna produkcję!

21 września 2022  
Dziś niezwykle ważny dzień w historii Nysy i kamień milowy w gospodarczym rozwoju miasta. Umicore oficjalnie rozpoczyna produkcję.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Bilety na przejazdy środkami transportu publicznego dla obywateli Ukrainy

21 września 2022  
Bilety na przejazdy środkami transportu publicznego dla obywateli Ukrainy Zapraszam obywateli Ukrainy przebywających na terenie Gminy Nysa w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa do składnia wniosków o przyznawanie biletu elektronicznego miesięcznego uprawniającego do przejazdów środkami transportu publicznego w miesiącu październiku 2022 r. Nabór wniosków trwa od 21 września 2022 r. do 26 września 2022 r. Wniosek (poniżej) należy złożyć w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Nysie (parter), po uprzedniej weryfikacji w pokoju nr 130 (I piętro) w Urzędzie Miejskim w Nysie, ul. Kolejowa 15, 48-300 Nysa. Urząd pracuje w godzinach 7.00 – 15.00. Bilet przysługuje obywatelom Ukrainy pod warunkiem spełniania […]
REDAKTOR: nysa

Sprzątanie Świata - WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE

21 września 2022  
Gmina Nysa przystąpiła do 29. Akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku odbyła się pod hasłem „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!”. Partnerem akcji zostało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp. z o.o.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nysa w roku 2022

21 września 2022  
Informacja dot. uzyskanego dofinansowania z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu na zadanie pn.: „Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nysa w roku 2022”   Gmina Nysa w dniu 09.08.2022 r. podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu umowę dotacji na dofinansowanie zadania pn.: „Unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nysa w roku 2022”. Beneficjentami końcowymi dotacji zostali właściciele nieruchomości, którzy złożyli wniosek o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nysa. W wyniku realizacji zadania usunięto wyroby zawierające azbest o łącznej masie 22,004 Mg. Całkowity koszt zadania […]
REDAKTOR: Andrzej Babiński