Ferie w Gminie Nysa

2 lutego 2023  
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. W naszej gminie uczniowie z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę! Wśród licznych atrakcji przygotowano m.in. filmowe poranki, zabawy z robotami Photon, turnieje popularnych gier planszowych, zabawę Walentynkową i Bal Przebierańców na lodowisku, a także rozmaite ciekawe warsztaty. 
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Harmonogram - rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa

2 lutego 2023  
Zapraszamy do zapoznania się z treścią załączonego zarządzenia nr 1779/2023 Burmistrza Nysy, ustalającego terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa na rok szkolny 2023/2024.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Projekt ustawy o zwiększeniu emerytur rolniczych - przyjęty

2 lutego 2023  
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która zmienia sposoby naliczania emerytur rolniczych. Najważniejsza kwestia jest taka, że minimalna emerytura rolnicza, po 25 latach opłacania składki, nie może być niższa niż ta, która jest naliczona w systemie ZUS. Obecnie wysokość emerytury z KRUS jest ustalana w oparciu o emeryturę podstawową. Po zmianie przepisów nastąpi faktyczne zrównanie z emeryturą z ZUS.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Konkurs Inwestycja z perspektywą - głosuj na Nysę

1 lutego 2023  
Serwis Samorządowy PAP zaprasza do głosowania na najpotrzebniejsze i najciekawsze – słowem najlepsze! – inwestycje samorządowe dofinansowane z Funduszy Europejskich. Konkurs wygrają te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców zgłaszającego samorządu. Zgłoszone inwestycje można znaleźć na mapie lub na liście (po kliknięciu w województwo). Zapraszamy do głosowania!
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Rekrutacja do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Nysa na rok szkolny 2023/2024

31 stycznia 2023  
Zarządzeniem nr 1780/2023 Burmistrza Nysy z dnia 26 stycznia 2023 r. ustalony został harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2023/2024 do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Kalendarz imprez na luty

31 stycznia 2023  
Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych na luty. Warto sprawdzić co przygotowały m.in. Nyski Dom Kultury, miejska biblioteka czy Muzeum Powiatowe w Nysie.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Nowy numer gazety "TAK!"

31 stycznia 2023  
To będzie hit! Boisko, nowy parking i 20 murali pod wiaduktem! Kolejne miejsce w Nysie które dziś straszy, może zmienić się nie do poznania.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

6 milionów na remont stadionu

31 stycznia 2023  
PANS w Nysie otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie w kwocie 6 mln złotych na przebudowę stadionu przy ul. Kraszewskiego. Sama budowa kompleksu dydaktyczno-sportowego będzie podzielona na 3 etapy, a pierwszy zakończy się już za 11 miesięcy. – Obiekt docelowo będzie wyglądał jak campus, otwarty dla studentów i mieszkańców – mówi Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.
REDAKTOR: Andrzej Babiński