Webinar - Centra Obsługi Przedsiębiorców ARP - wsparcie finansowe

13 Październik 2021 r. /  
ARP S.A. w ramach obchodów 30-lecia działalności, otwiera trzeci cykl bezpłatnych webinariów prezentujących kompleksową ofertę finansową.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Aplikacja ePraca - nowoczesne narzędzie dla tych którzy szukają pracy!

13 Październik 2021 r. /  
Szukasz pracy? Dzięki nowoczesnej aplikacji ePraca znajdziesz ją szybciej i łatwiej! Uzyskasz bezpłatny dostęp do informacji o tysiącach ofert z całej Polski, targach i giełdach pracy oraz innych wydarzeniach organizowanych przez urzędy pracy.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Uroczystość odsłonięcia pomnika gen. György Klapka

11 Październik 2021 r. /  
Plac na rogu ulic Wyspiańskiego i Mostowej w Nysie zyskał nową nazwę. Obecnie jest to skwer im. gen. György Klapka i Legionu Węgierskiego. W centralnym miejscu skweru powstał pomnik z rzeźbą, której fundatorem jest Rząd Węgier. 14 października odbędzie się oficjalna uroczystość odsłonięcia pomnika, w której wezmą udział także węgierscy oficjele. Gen. György Klapka to bohater naszych bratanków, ale jak się okazuje, także postać która bardzo pozytywnie zapisała się w polskiej historii.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Koncerty powróciły do Hali Nysa. Przed nami kolejne wydarzenia!

11 Październik 2021 r. /  
Po przerwie spowodowanej pandemią, do Hali Nysa wreszcie powróciły koncerty. W ubiegły piątek przy Sudeckiej zaśpiewała Roksana Węgiel. 
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Nyska Kronika Filmowa - odc. 304

8 Październik 2021 r. /  
Dziś powiemy o kolejnym akcie wandalizmu w Nysie. Tym razem chuligani rozbili szyby na przystanku autobusowym. W kronice będzie także o budowie pumptracka w Nysie. Ta inwestycja już ruszyła! Uruchomione zostały również wstępne deklaracje zapisu do nowego żłobka w naszym mieście. W kronice powiemy także o inauguracji nowego roku akademickiego nyskiej PWSZ.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Inauguracja nowego roku akademickiego nyskiej PWSZ

8 Październik 2021 r. /  
W Nyskim Domu Kultury trwa Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

40 miejsc pracy w ALSECCO dla pracowników produkcji

8 Październik 2021 r. /  
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie prowadzi rekrutację dla firmy ALSECCO, która od zaraz zatrudni osoby zainteresowane podjęciem pracy na stanowisku pracownika produkcji stolarki okiennej.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

7 Październik 2021 r. /  
W  związku z rozpoczęciem nowego programu Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz zaprasza uprawnione rodziny – rodziców uczniów i uczniów pełnoletnich zamieszkałych na terenie Gminy Nysa do złożenia deklaracji uczestnictwa w programie.
REDAKTOR: Łukasz Bressa