Kolumny wojskowe na ulicach. To ćwiczenia

12 lutego 2024  
Od dziś (12.02) na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
REDAKTOR: Adrian Kołodziej

Dariusz Orłowski laureatem XXIV edycji Trytona Nyskiego

12 lutego 2024  
W sobotę, 10 lutego odbyła się uroczysta gala Trytona Nyskiego. Spośród pięciu nominowanych Kapituła konkursu wybrała laureata. Statuetkę otrzymał muzyk Dariusz Orłowski.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Nyska Kronika Filmowa - odc. 427

9 lutego 2024  
Dziś powiemy o dobiegającym końca remoncie stadionu Polonii i przetargach na budowę i modernizację dróg w gminie. Będzie także o targach pracy w Hali Nysa, jubileuszu Cukrów Nyskich i gali Trytona Nyskiego.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Rusza protest rolników. Spodziewane utrudnienia na drogach

9 lutego 2024  
W związku z planowanymi w dniach 09 – 19 lutego 2024 r. na terenie województwa opolskiego protestami rolników, może dojść do wystąpienia lokalnych utrudnień w ruchu drogowym. Poniżej przedstawiamy miejsca w których mogą wystąpić utrudnienia.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

3 lutego 1994 z linii produkcyjnej zjechała ostatnia "Nyska"

6 lutego 2024  
W tym roku mija trzydzieści lat od momentu, kiedy z nyskiej fabryki symbolicznie zjechało ostatnio auto marki Nysa.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Stop manipulacji w sprawie osiedla w Parku Miejskim

6 lutego 2024  
– Nie ma i nie będzie mojej zgody i zgody większości Rady Miejskiej, aby w Parku Miejskim powstało osiedle mieszkaniowe – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. To odpowiedź na medialne manipulacje w sprawie działki sprzedanej kilkanaście lat temu.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu

2 lutego 2024  
6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To święto obchodzone jest w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej. W tym dniu w sposób szczególny zwracamy uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
REDAKTOR: Andrzej Babiński