Porządek obrad LVII Sesji Rady Miejskiej w Nysie

18 maja 2022  
Porządek LVII Sesji Rady Miejskiej w Nysie w dniu 25.05.2022 roku, godz. 8.30   1. Sprawy organizacyjne: 1) otwarcie sesji i stwierdzenie quorum 2) przyjęcie protokołu z LVI sesji Rady Miejskiej 3) informacja z działalności międzysesyjnej Burmistrza 4) informacja z działalności Przewodniczącego Rady i jego zastępców 2. Interpelacje radnych 3. Wnioski radnych 4. Oświadczenia radnych 5. Sprawozdanie z realizacji „Rocznego programu współpracy Gminy Nysa z organizacjami pozarządowymi oraz innymi uprawnionymi podmiotami na rok 2021″ 6. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej w Nysie w sprawach: 1) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego część miasta Nysy w rejonie ulicy Jagiellońskiej, Karpackiej […]
REDAKTOR: Łukasz Bressa

System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach

18 maja 2022  
Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie informacyjne w dniu 19 maja 2022r. o godz. 11:00, dotyczące projektu „System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach”, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

PSG Stal Nysa wygrywa pierwszy mecz barażowy!

18 maja 2022  
PSG Stal Nysa wygrała pierwszy barażowy mecz z drużyną MKS Będzin. Podopieczni Daniela Plińskiego wygrali w Hali Nysa 3:0.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Nowy numer gazety "TAK!"

17 maja 2022  
W najnowszym numerze gazety „TAK!” piszemy m.in. o ostatnim etapie rewitalizacji śródmieścia Nysy, otwarciu kąpieliska miejskiego, escape roomie w stacji uzdatniania wody w Siestrzechowicach i nowej siedzibie Hospicjum.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Konkurs na mural. Termin upływa 31 maja.

17 maja 2022  
Burmistrz Nysy ponowił konkurs na opracowanie muralu, którego tematem jest „Przyroda w Gminie Nysa”. Powierzchnia całkowita muru wynosi 122,7 m2
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Filip Wroński podwójnym Mistrzem Polski!

16 maja 2022  
W miniony weekend w Zabrzu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej. Reprezentant naszego miasta, Filip Wroński  był bezkonkurencyjny w finałach na kółkach i drążku. Został Mistrzem Polski na swoim ulubionym i jednocześnie najtrudniejszym przyrządzie jakim jest drążek a także Mistrzem Polski w ćwiczeniach na kółkach.
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Spotkanie dotyczące ochrony powietrza w Goświnowicach

16 maja 2022  
Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy, na spotkanie informacyjno – edukacyjne dotyczące ochrony powietrza, które odbędzie się już jutro 17.05.2022r. o godz. 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Goświnowicach.   Na spotkaniu zostaną omówione następujące zagadnienia: źródła i rodzaje zanieczyszczeń powietrza skutki zanieczyszczenia powietrza dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków – program „Czyste Powietrze” i inne uchwała „antysmogowa” Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) Podczas spotkania będzie można wypełnić deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, do złożenia której zobowiązany jest każdy właściciel lub zarządca lokalu/budynku.
REDAKTOR: nysa

Nyska Kronika Filmowa - odc. 335

13 maja 2022  
Nowoczesne sale symulacji medycznej dla nyskich studentów i escape room w Nysie – dziś takie tematy poruszymy w kronice. Będzie również o walce naszych siatkarzy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
REDAKTOR: Łukasz Bressa