Akcja odkomarzania - I etap

9 Czerwiec 2021 r. /  
W czasie rozpoczynającego się sezonu letniego zaczynają przypominać o sobie komary i kleszcze. Rosnąca ilość zachorowań na boreliozę oraz coraz częstsze odczyny alergiczne po ukąszeniach skłoniły Gminę Nysa po raz kolejny do akcji odkomarzania.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Forteczna gra terenowa

9 Czerwiec 2021 r. /  
“Poznajmy dziedzictwo Twierdzy Nysa” – pod takim hasłem startuje kolejna gra terenowa w naszym mieście. Tego typu zabawa ma już stałe i liczne grono zwolenników. Start 11 lipca o godzinie 9.00 w Bastionie św. Jadwigi.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest

8 Czerwiec 2021 r. /  
Informujemy o możliwości składania wniosków o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nysa.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Uczta pod Halą Nysa

8 Czerwiec 2021 r. /  
Mowa o kolejnym zlocie food trucków, który znów cieszył się sporym zainteresowaniem. Jak podkreślają organizatorzy w Nysie jest jedna z największych frekwencji w kraju na zlotach spod znaku Gorilla Events.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Bieg Nyski dla zawodnika z Nysy

8 Czerwiec 2021 r. /  
Za nami 8 edycja Biegu Nyskiego. Dopisała aura i frekwencja, a biegacze mieli do pokonania malowniczą trasę nad Jeziorem Nyskim. Na starcie zameldowało się przeszło 500 zawodników. Po raz pierwszy zawody wygrał mieszkaniec Nysy.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Zostań rachmistrzem! Nabór wciąż trwa

8 Czerwiec 2021 r. /  
Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych został przedłużony do 11 czerwca. Przypomnijmy, że do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Kto może się zgłosić? Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki: mieć ukończone 18 lat cieszyć się nieposzlakowaną opinią posiadać co najmniej średnie wykształcenie posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie nie być skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.  Jak się zgłosić? osobiście pocztą tradycyjną pocztą elektroniczną  
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Współpracownicy Mars podzielą się doświadczeniem z NGO’s

8 Czerwiec 2021 r. /  
Wiedza to klucz do sukcesu! Dlatego Współpracownicy Mars Polska postanowili zaangażować się w wyjątkowy projekt realizowany przez Fundację Pro NGO. Przez cały czerwiec organizacje pozarządowe będą mogły skorzystać z 13 darmowych szkoleń z tematyki biznesu. Będzie to idealna okazja, żeby dowiedzieć się nieco więcej o trendach i metodach w zarządzaniu projektami, narzędziach marketingowych, czy o tajnikach mediów społecznościowych. Nie możecie tego przegapić!
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Urząd Miejski otwarty bez ograniczeń

7 Czerwiec 2021 r. /  
Informujemy, że od dzisiaj (07.06.2021r) obsługa klientów w Urzędzie Miejskim w Nysie będzie odbywać się na zasadach, które panowały przed wybuchem epidemii koronawirusa. Urząd Miejski w Nysie jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00.
REDAKTOR: Łukasz Bressa