Pogoda w Nysie

Środa 21.02.2024
Eleonory, Fortunata i Roberta
5°C
PM10 - 9 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Bardzo udane Dni Słonecznika w Kępnicy

Bardzo udane Dni Słonecznika w Kępnicy

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
22 sierpnia 2022
DRUKUJ

W ubiegłą sobotę w sołectwie Kępnica odbyły się tradycyjne Dni Słonecznika. Wszyscy zaklinali pogodę, by deszcz nie przeszkodził w realizacji bogatego i ciekawego programu. I mimo, że ostatecznie pod koniec imprezy opady jednak się pojawiły, nikomu nie przeszkodziło to w doskonałej zabawie.

W sobotę w Kępnicy można było dobrze zjeść, potańczyć, a to wszystko w świetnej atmosferze, o którą zadbali bardzo gościnni gospodarze. Miejscowe gospodynie serwowały pyszne dania, jak choćby pierogi. Nie zabrakło także przekąsek na słodko czy różnorakich napojów i popcornu. Ponadto przygotowano atrakcje dla najmłodszych. Były m.in. dmuchanće i trampoliny.

A kalorie można było spalić tańcząc w rytm popularnych piosenek. Przed występami muzycznymi i tanecznymi odbyło się oficjalne przekazanie chleba na ręce Sekretarza Miasta Piotra Bobaka. W wydarzeniu uczestniczył także Członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka. Zgromadzonych gości powitał gospodarz imprezy, sołtys Kępnicy Sebastian Jankowicz, który zadbał o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Po krótkiej części oficjalnej, przyszedł czas na bogaty program artystyczny. Nim jednak sceną zawładnęły gwiazdy disco polo, wszystkich swoją emocjonalną muzyką rozgrzali goście z Kościeliska koło Zakopanego, Góral-Team, prezentując nie tylko góralski, ale także m.in. bałkański folklor. Nieco orientalnej nuty wprowadziły z kolei panie z zespołu Nashita Bellydance Group działającego przy Nyskim Domu Kultury. Taniec brzucha mocno przypadł do gustu zgromadzonej publiczności.

Clou wydarzenia były oczywiście wieczorne koncerty. Wszystko rozpoczął zespół Exaited znany z takich przebojów jak „Dziś ci to powiem”, „Tylko ciebie”, „Daj, daj, daj”, „Pokochaj mnie jeszcze raz”, „Nie unikaj”. Następnie o oprawę muzyczną zadbał duet Magness, wykonujący covery popularnych hitów. Tu przekrój był ogromny – od disco polo po latynoskie przeboje.

Wieczorem zaczęło padać, ale bynajmniej nie ostudziło to nikomu ochoty na zabawę. Deszcz deszczem, ale gdy na scenę wychodzą Piękni i Młodzi, nogi same rwą się do tańca. Tłum gęstniał praktycznie z każdą minutą, a już pierwsze dźwięki wprawiły publiczność w ekstazę. Usłyszeliśmy m.in. wielki przebój grupy „Kocham się w tobie”, który osiągnął wynik ponad 67 mln wyświetleń na YouTube.

Potem zobaczyliśmy efektowny pokaz fajerwerków, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych. O oprawę muzyczną ponownie zadbał zespół Magness. Dodajmy, że w trakcie wydarzenia można było kupować cegiełki, z których dochód został przekazany na odbudowę przykościelnego muru. Kto nabył cegiełkę, mógł wziąć udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród.

Impreza została sfinansowana z Budżetu Marszałkowskiego oraz budżetu Gminy Nysa.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie