Pogoda w Nysie

Sobota 28.05.2022
Jaromira, Justa i Justyny
13°C
PM10 - 8 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Bieg Nyski – zmiana logo i powrót po pandemii! Ruszyły zapisy

Bieg Nyski – zmiana logo i powrót po pandemii! Ruszyły zapisy

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
17 stycznia 2022
DRUKUJ

Po roku przerwy (2020 rok) i edycji przeniesionej na Wały Jeziora Nyskiego, (2021 rok) wraca Bieg Nyski. IX edycja tej kultowej i największej imprezy biegowej w województwie opolskim odbędzie się 11 czerwca 2022 roku w Nysie.

Zapisy trwają, blisko 25% miejsc już zostało zarezerwowanych. Start biegu odbędzie się o godzinie 19:00 spod Hali Nysa, która będzie także zapleczem imprezy. W środku w Hali Nysa będzie także Biuro Zawodów.

-Trasa biegu poprowadzona została w 100% nawierzchnią asfaltową, na jednej 10- kilometrowej pętli. Warto zaznaczyć, że jest to zdecydowanie trasa na rekordy życiowe, ze względu na to, że jest bardzo płaska i szybka. Jak co roku przewidziano bogaty pakiet startowy dla Uczestników, a w tym roku głównym gadżetem będą skarpetki biegowe. Na mecie czekać będą oczywiście okolicznościowe medale a na Kobiety, które ukończą IX Bieg Nyski – kwiaty – mówią Tomasz Kołodziej i Jacek Makowski, organizatorzy Biegu Nyskiego.

Oprócz biegu głównego na 10 km, organizatorzy przewidzieli mnóstwo innych atrakcji dla całych rodzin.  Po przerwie spowodowanej zmianą miejsca startu w 2021 roku, wraca Bieg Rodzinny pn. „Mila Rodzinna Biegu Nyskiego”. Bieg ten odbędzie się na dystansie ok. 1,5 km. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, udział mogą wziąć całe rodziny od najmłodszych np. w wózkach, po najstarszych. „Mila Rodzinna Biegu Nyskiego” będzie bezpłatna – najważniejsza jest dobra zabawa dla całych rodzin. Wszyscy zgłoszeni otrzymają pamiątkowy numer startowy, natomiast dla wszystkich uczestników, którzy ukończą ten dystans, przewidziano także okolicznościowy medal.

-Dodatkowo w dniu IX Biegu Nyskiego, odbędzie się Miasteczko Lekkoatletyczne w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego, (tu przewidziano udział Polskiej Gwiazdy Sportu), Zlot Food Trucków, (od 10 czerwca do 12 czerwca 2022r.), pod Halą Nysa oraz Holi Święto Kolorów – czyli coś za czym dzieci a nawet i większe dzieci przepadają. Oprócz tych atrakcji, przewidziano Pieszy Rajd po Nysie z oddziałem PTTK „Tryton” z Nysy. Pieszy Rajd odbędzie się w niedzielę 12 czerwca 2022 roku spod Hali Nysa. Warto więc zostać w Nysie na cały weekend – podkreślają Tomasz Kołodziej i Jacek Makowski.

Organizatorem imprezy jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2”w Nysie, wraz z Fundacją „W działaniu” oraz grupa biegowa „NYSA BIEGA”. Głównym partnerem organizatorów jest Gmina Nysa i jej spółki komunalne, a także Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Uczestnikiem zawodów na dystansie 10 km mogą być osoby, które do dnia 11 czerwca 2022 r. ukończą 16 lat, opłacą wpisowe oraz w Biurze Zawodów podpiszą stosowne oświadczenie o stanie zdrowia. Zgłoszenia można dokonywać drogą elektroniczną: informacje i formularze dostępne są na stronach organizatora – https://biegnyski.pl/kse545. Zapisy internetowe trwają do 3 czerwca 2022r.

Ze względów technicznych w tym roku przewidziano limit uczestników: na dystansie 10 km – 900 osób. Biegacze zostaną nagrodzeni w 18 kategoriach. Po raz siódmy podczas Biegu Nyskiego odbędą się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny Nauczycieli i Wykładowców na dystansie 10 km. Na każdego zawodnika na mecie czekać będą pamiątkowe medale, na zwycięzców oczywiście nagrody finansowe. Po biegu odbędzie się losowanie nagród, szansę ma każdy kto ukończy bieg. Dodatkowo Panie, które ukończą dystans na mecie otrzymają kwiaty.

Film z 2019 roku:  https://www.youtube.com/watch?v=lQ8FsRnNipA

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej biegu – www.biegnyski.pl oraz polubienia profilu na FB i IG – www.facebook.com/biegnyski , www.instagram.com/bieg_nyski

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 337

Nyska Kronika Filmowa – odc. 337

27 maja 2022  

Dziś powiemy o emocjach siatkarskich – w Hali Nysa w tym tygodniu rozegrano mecz Polska-Niemcy. Udało nam się porozmawiać nie tylko z naszymi siatkarkami i trenerem, ale także byłym selekcjonerem męskiej reprezentacji, Vitalem Heynenem. Będzie także o obchodach Dnia Strażaka, Letniej Gali Tańca i Rajdzie Trekkingowym.

Kalendarz imprez na czerwiec. Sprawdź atrakcje na Dzień Dziecka

Kalendarz imprez na czerwiec. Sprawdź atrakcje na Dzień Dziecka

27 maja 2022  

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych na czerwiec. Warto sprawdzić co przygotowały m.in. Nyski Dom Kultury, miejska biblioteka czy Muzeum Powiatowe w Nysie.

WYMIEŃ STARY PIEC – SKORZYSTAJ Z DOTACJI Z GMINY

WYMIEŃ STARY PIEC – SKORZYSTAJ Z DOTACJI Z GMINY

27 maja 2022  

Już wkrótce rozpoczynamy kolejny nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Nysa na dofinansowanie zadań związanych z ochroną powietrza. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby posiadające tytuł prawny do lokalu w budynku wielorodzinnym oraz wspólnoty mieszkaniowe. Każdy kto chciałby skorzystać z dotacji i wymienić swoje stare ogrzewanie na nowe proekologiczne w 2022 roku, powinien złożyć wniosek w terminie od 1 do 15 czerwca br. w formie papierowej w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Nysie lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Nysie, ul. Kolejowa 15, 48-300 Nysa.

Na wsparcie z budżetu gminy (w wysokości pomiędzy 2.000 zł a 10.000 zł, w zależności od planowanego do zainstalowania źródła ogrzewania) mogą liczyć osoby posiadające tytuł prawny do władania nieruchomością położoną na terenie Gminy Nysa, planujące wymianę starych pieców lub kotłów c.o. na:

  • ogrzewanie gazowe – do 6 000 zł
  • ogrzewanie elektryczne – do 6 000 zł
  • ogrzewanie olejowe – do 5 000 zł
  • ogrzewanie z kotłem na paliwo stałe (np. ekogroszek lub pellet) spełniającym wymagania określone w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe – do 2 000
    lub 4 000 zł
  • ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej – do 6 000 zł
  • ogrzewanie za pomocą pompy ciepła – do 10 000 zł.

Wspólnoty mieszkaniowe mogą natomiast liczyć na wsparcie w wysokości do 15 000 zł.

Istnieje również możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości do 2 500 zł na zakup
i montaż kolektorów słonecznych lub pompy ciepła do wspomagania centralnego ogrzewania i/lub przygotowania ciepłej wody użytkowej.

UWAGA!

Inwestycje objęte wnioskiem muszą być zrealizowane najpóźniej do 15 listopada 2022 r., jednak ich rozpoczęcie może nastąpić dopiero po podpisaniu umowy z Gminą Nysa.

Wnioski złożone poza terminem naboru pozostaną bez rozpatrzenia.

Więcej informacji pod linkiem: https://nysa.eu/dla-mieszkanca/czyste-powietrze/dotacje-z-budzetu-gminy-nysa/

Wszelkich informacji udzielą pracownicy Wydziału Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nysie (pok. 27 i 28, nr telefonu 77 40 80 648).

„Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 – Moduł II

„Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 – Moduł II

27 maja 2022  

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie ogłasza nabór uczestników w ramach Modułu II („opaski bezpieczeństwa”) Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

EFS Opolskie