Budżet Obywatelski – wnioski składamy do 31 października

Budżet Obywatelski – wnioski składamy do 31 października

Kategoria: Aktualności, Komunikat
27 października 2022
DRUKUJ

Trwa kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Czas na składanie pomysłów mamy do końca października br.

Budżet Obywatelski – Gmina Nysa

W Nysie ze środków przeznaczonych do wydatkowania na pomysły samych mieszkańców, jak dotąd udało się zrobić m.in. pumptrack i streetworkout przy ul. Brodzińskiego, siłownie pod chmurką w kilku sołectwach, doposażyć place zabaw, czy też zorganizować kilka wydarzeń sportowo-kulturalnych. W trakcie wykonywania jest boisko do siatkówki plażowej.

Jak to wygląda w Opolu? Mieszkańcy głosowali m.in. za utwardzeniem drogi dojazdowej do ogródków działkowych, remontem alejek spacerowych, czy też montażem aktywnych przejść dla pieszych. Z kolei wrocławianie jak dotąd postawili m.in. na zielony skwer z placem zabaw w jednej z mniejszych dzielnic, budowę tzw. jump parku i zielonych zatok postojowych, parkowego gaju z siłownią, czy też naprawę ścieżek rowerowych. Tu zdecydowanie w kolejnych edycjach dominują projekty ekologiczne. – Pomysłów jest naprawdę dużo, a napisanie wniosku nie zajmuje wiele czasu – mówi Andrzej Babiński z wydziału Administracyjno-Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Nysie. – Zachęcamy do zgłaszania inicjatyw. Tym razem na ich realizację w budżecie gminy zostanie zabezpieczonych 750 tys. złotych.

Szczegóły programu i niezbędne załączniki znajdziemy w zakładce Budżet Obywatelski >>> link

O tym, które projekty zostaną zrealizowane zdecyduje głosowanie mieszkańców. Jest ono zaplanowane w dniach 16-30 grudnia br.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kalendarz imprez na lipiec 2024

Kalendarz imprez na lipiec 2024

25 czerwca 2024  

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych na lipiec. Warto sprawdzić co przygotowały m.in. Nyski Dom Kultury, miejska biblioteka czy Muzeum Powiatowe w Nysie.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

25 czerwca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 1 lipca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Promesy na realizację zadań publicznych

Promesy na realizację zadań publicznych

25 czerwca 2024  

Burmistrz Nysy wręczył kolejne promesy na realizację zadań publicznych, polegających na organizacji półkolonii letnich promujących zdrowy styl życia, połączonych z warsztatami z zagadnień profilaktyki uzależnień. Zadanie to realizowane jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Nysa.

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

24 czerwca 2024  

Poznaliśmy  imprezowy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

EFS Opolskie