Pogoda w Nysie

Środa 30.11.2022
Andrzeja, Maury i Konstantego
0°C
PM10 - 66 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
Budżet Obywatelski – wnioski składamy do 31 października

Budżet Obywatelski – wnioski składamy do 31 października

Kategoria: Aktualności, Komunikat
27 października 2022
DRUKUJ

Trwa kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Czas na składanie pomysłów mamy do końca października br.

Budżet Obywatelski – Gmina Nysa

W Nysie ze środków przeznaczonych do wydatkowania na pomysły samych mieszkańców, jak dotąd udało się zrobić m.in. pumptrack i streetworkout przy ul. Brodzińskiego, siłownie pod chmurką w kilku sołectwach, doposażyć place zabaw, czy też zorganizować kilka wydarzeń sportowo-kulturalnych. W trakcie wykonywania jest boisko do siatkówki plażowej.

Jak to wygląda w Opolu? Mieszkańcy głosowali m.in. za utwardzeniem drogi dojazdowej do ogródków działkowych, remontem alejek spacerowych, czy też montażem aktywnych przejść dla pieszych. Z kolei wrocławianie jak dotąd postawili m.in. na zielony skwer z placem zabaw w jednej z mniejszych dzielnic, budowę tzw. jump parku i zielonych zatok postojowych, parkowego gaju z siłownią, czy też naprawę ścieżek rowerowych. Tu zdecydowanie w kolejnych edycjach dominują projekty ekologiczne. – Pomysłów jest naprawdę dużo, a napisanie wniosku nie zajmuje wiele czasu – mówi Andrzej Babiński z wydziału Administracyjno-Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Nysie. – Zachęcamy do zgłaszania inicjatyw. Tym razem na ich realizację w budżecie gminy zostanie zabezpieczonych 750 tys. złotych.

Szczegóły programu i niezbędne załączniki znajdziemy w zakładce Budżet Obywatelski >>> link

O tym, które projekty zostaną zrealizowane zdecyduje głosowanie mieszkańców. Jest ono zaplanowane w dniach 16-30 grudnia br.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

29 listopada 2022  

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku  przewiduje jednorazowy dodatek elektryczny dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie