Pogoda w Nysie

Wtorek 27.02.2024
Gabriela i Anastazji
7°C
PM10 - 22 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Centrum Przesiadkowe oficjalnie otwarte!

Centrum Przesiadkowe oficjalnie otwarte!

Kategoria: Aktualności
3 kwietnia 2023
DRUKUJ

Dworzec wreszcie przestał straszyć swoim wyglądem. Mamy nowoczesne Centrum Przesiadkowe.  Dziś w obecności m.in. Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka, parlamentarzystów i samorządowców uroczyście otwarto obiekt.

Budowa centrum to projekt partnerski Gminy Nysa i Powiatu Nyskiego. Projekt został dofinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Nyski otrzymał kwotę wsparcia w wysokości 4 milionów złotych, natomiast Gmina Nysa 10 milionów złotych. Łączna wartość inwestycji w przypadku Gminy Nysa to blisko 14 mln zł, w przypadku powiatu ponad 8,5 mln zł.

Kolejny fragment miasta został wyremontowany i przywrócony mieszkańcom. Remont kosztował nas kilkanaście milionów złotych, z czego ponad 10 milionów pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Bardzo dziękuję naszemu Ministrowi Sportu i Turystyki Kamilowi Bortniczukowi za ogromne i stałe wsparcie rozwoju naszej Nysy – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz

Zakres inwestycji objął m.in. przebudowę dworca PKP, kompleksowe zagospodarowanie terenu, przebudowę wszystkich sieci i budowę nowych, przebudowę peronów do obsługi autobusów PKS, budowę jezdni manewrowej dla pętli autobusowej, budowę wiat dla pasażerów, a także montaż oznakowania oraz małej architektury.

Dodajmy, że wewnątrz Centrum Przesiadkowego będą funkcjonować m.in. nowoczesna siłownia oraz sala fitness i specjalna strefa BEAUTY a także pracownia tortów i kawiarnia. Sam obiekt będzie nosił nazwę Centrum Przesiadkowe im. Kresowian.

W holu dworca znajduje się wystawa poświęcona HISTORII PRZYMUSOWYCH PRZESIEDLEŃCÓW Z KRESÓW WSCHODNICH OSIEDLONYCH NA TERENACH GMINY NYSA ORAZ TERENACH SĄSIADUJĄCYCH.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wirtualny przewodnik po Nyskim Księstwie Jezior i Gór

Wirtualny przewodnik po Nyskim Księstwie Jezior i Gór

26 lutego 2024  

Oddajemy w Państwa ręce aplikację WEB – portal integrujący oferty turystyczne Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. Znajdują się w nim zasoby turystyczne regionu nyskiego, a także autonomiczny sklep internetowy prezentujący Produkty Lokalne certyfikowane przez Stowarzyszenie.

Nabór na stanowisko urzędnicze

Nabór na stanowisko urzędnicze

26 lutego 2024  

Burmistrz Nysy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko pracy – urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Nysie (główny specjalista – Wydział Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa).

Nyska Kronika Filmowa – odc. 429

Nyska Kronika Filmowa – odc. 429

23 lutego 2024  

Dziś powiemy o Jarmarku Wielkanocnym, kolejnej edycji Pchlego Targu i paradzie lokomotyw w Nysie. Będzie również o Biegu Nyskim i niesamowitym spektaklu w Nyskim Domu Kultury.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

23 lutego 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 4 marca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00 odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie