Chór „Gaudeamus” gościł w mieście partnerskim Nysy

Chór „Gaudeamus” gościł w mieście partnerskim Nysy

Kategoria: Aktualności
21 czerwca 2023
DRUKUJ

Chór „Gaudeamus” Nyskiego Domu Kultury w dniach 16 – 19.06.2023 gościł w mieście partnerskim Nysy – Varpalota na Węgrzech. Zespół nawiązał współpracę z chórem „Várpalotai Bányász Kórus”. 

Chór pod dyrekcją Izabeli Gach – Kaszuby koncertował na zamku tego pięknego miasta w obecności pani burmistrz – Marty Talaber. Główną organizatorką spotkania obu chórów była Gabriella Borbásné Gazdag.

Węgrzy bardzo ciepło przyjęli nyski chór. Zespół podczas swojej wizyty zwiedził m.in. Budapeszt oraz jezioro Balaton, gdzie na ulicach przyciągał swoim śpiewem mieszkańców i turystów oklaskujących młodych chórzystów. Piękne brzmienie oraz młodość i energia nyskiego chóru skradły serca naszych węgierskich przyjaciół.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

18 lipca 2024  

Ze względu na ogromne zainteresowanie spektaklem ,,Romeo i Julia’’ Williama Szekspira, Teatr Miejski w Nysie ogłasza dodatkowe terminy!

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

17 lipca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 19 sierpnia 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Festiwal Pierogów w Ośrodku AKWA Marina

Festiwal Pierogów w Ośrodku AKWA Marina

17 lipca 2024  

Coraz bliżej do najbardziej smakowitej imprezy tego sezonu. Mowa oczywiście o Festiwalu Pierogów w Ośrodku AKWA Marina. Wydarzenie już 27 lipca.

EFS Opolskie