Cztery dni sportowych zmagań

Cztery dni sportowych zmagań

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
25 kwietnia 2023
DRUKUJ

W dniach 20-23 kwietnia Nysa  po raz kolejny miała okazję gościć najlepszych gimnastyków i gimnastyczki z całej Polski. Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne zostało drugi raz z rzędu gospodarzem finału  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn. Tym razem o organizację tak ważnych zawodów poprosiła Zachodniopomorska Federacja Sportu. NTG jak zawsze wywiązało się z tego zadania wzorowo.

Nasi wspaniali gimnastycy zdobyli 10  medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu. Wiktor Lichwa został mistrzem Polski w finale ćwiczeń na kółkach i skoku, a jego młodsza klubowa koleżanka, Nina Jaseniuk zdobyła złoty medal na ćwiczeniach wolnych. Wojtek Dumański został wicemistrzem Polski na koniu z łękami i trzecim najlepszym zawodnikiem na drążku. Szymon Szymański zdobył srebrny medal na skoku, a brązowymi medalistami olimpiady zostali: Michał Lichwa na drążku i skoku i Zuzanna Sarkowicz w finale ćwiczeń na równoważni.  Jakby tego było mało, nyski klub uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji klubowej zdobywając aż 100 pkt, a Opolszczyzna w klasyfikacji województw znalazła się tuż za podium. To piękny prezent nyskich gimnastyków na 800- lecie Nysy oraz 75 -lecie nyskiej gimnastyki.

Swoją obecnością zaszczycili nas  Mistrz Olimpijski Leszek Blanik, aktualny Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Prezes WZLZS Gerhard Halama oraz przedstawiciele współorganizatora Zachodniopomorskiej Federacji Sportu.

Po zakończonych zawodach Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne otrzymało wiele bardzo pozytywnych opinii dotyczących samej organizacji imprezy. Swoje zadowolenie wyrazili wszyscy przedstawiciele Polskiego Związku Gimnastycznego jak i wszystkie ekipy, które pojawiły się w naszym mieście.

Trenerami utytułowanych zawodniczek i zawodników są Mariusz Wroński, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Paula Kwiczala, Ewelina Kowalska-Trela  oraz Marcin Dmytrów.

Koordynatorem zawodów był Mariusz Wroński, a kierownikiem organizacyjnym Artur Zamirski.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

24 lipca 2024  

Starosta Nyski zawiadamia, że 17.07.2024 r. na wniosek Burmistrza Nysy została wydana decyzja nr 3/24 (znak sprawy AB.6744.2.2024.DO) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa drogi gminnej w Skorochowie”, usytuowanej na obszarze: gminy Nysa, jednostka ewidencyjna – Nysa – obszar wiejski, obręb Skorochów.

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

24 lipca 2024  

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym  w ramach Partnerstwa gmin Nysa, Głuchołazy, Otmuchów oraz powiatów Nyskiego i Prudnickiego i  do wypełnienia poniższej ankiety, dotyczącej przemieszczania się mieszkańców tychże gmin.

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

23 lipca 2024  

Informujemy mieszkańców oraz turystów, że w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 r. na Rynku w Nysie odbędzie się uroczysty przemarsz wraz z apelem historycznych wojsk uczestniczących w obchodach Dni Twierdzy Nysa 2024. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przemarszu oraz zgromadzonej publiczności zostanie czasowo zamknięty ruch samochodowy i parking w centralnej części Rynku.

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

23 lipca 2024  

Zapraszamy na kolejny koncert na Placu Paderewskiego.

EFS Opolskie