Pogoda w Nysie

Środa 07.06.2023
Roberta i Wiesława
16°C
PM10 - 26 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Cztery dni sportowych zmagań

Cztery dni sportowych zmagań

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
25 kwietnia 2023
DRUKUJ

W dniach 20-23 kwietnia Nysa  po raz kolejny miała okazję gościć najlepszych gimnastyków i gimnastyczki z całej Polski. Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne zostało drugi raz z rzędu gospodarzem finału  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn. Tym razem o organizację tak ważnych zawodów poprosiła Zachodniopomorska Federacja Sportu. NTG jak zawsze wywiązało się z tego zadania wzorowo.

Nasi wspaniali gimnastycy zdobyli 10  medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu. Wiktor Lichwa został mistrzem Polski w finale ćwiczeń na kółkach i skoku, a jego młodsza klubowa koleżanka, Nina Jaseniuk zdobyła złoty medal na ćwiczeniach wolnych. Wojtek Dumański został wicemistrzem Polski na koniu z łękami i trzecim najlepszym zawodnikiem na drążku. Szymon Szymański zdobył srebrny medal na skoku, a brązowymi medalistami olimpiady zostali: Michał Lichwa na drążku i skoku i Zuzanna Sarkowicz w finale ćwiczeń na równoważni.  Jakby tego było mało, nyski klub uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji klubowej zdobywając aż 100 pkt, a Opolszczyzna w klasyfikacji województw znalazła się tuż za podium. To piękny prezent nyskich gimnastyków na 800- lecie Nysy oraz 75 -lecie nyskiej gimnastyki.

Swoją obecnością zaszczycili nas  Mistrz Olimpijski Leszek Blanik, aktualny Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Prezes WZLZS Gerhard Halama oraz przedstawiciele współorganizatora Zachodniopomorskiej Federacji Sportu.

Po zakończonych zawodach Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne otrzymało wiele bardzo pozytywnych opinii dotyczących samej organizacji imprezy. Swoje zadowolenie wyrazili wszyscy przedstawiciele Polskiego Związku Gimnastycznego jak i wszystkie ekipy, które pojawiły się w naszym mieście.

Trenerami utytułowanych zawodniczek i zawodników są Mariusz Wroński, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Paula Kwiczala, Ewelina Kowalska-Trela  oraz Marcin Dmytrów.

Koordynatorem zawodów był Mariusz Wroński, a kierownikiem organizacyjnym Artur Zamirski.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wyjątkowe drzewo w centrum miasta – dąb 800-lecia Nysy!

Wyjątkowe drzewo w centrum miasta – dąb 800-lecia Nysy!

7 czerwca 2023  

Coraz bardziej zielono w centrum miasta! Gmina posadziła już 117 drzewo! Dodajmy, wyjątkowe drzewo – to dąb posadzony z okazji 800-lecia miasta.

Komunikat – wybór ławników sądowych na kadencję 2024-2027

Komunikat – wybór ławników sądowych na kadencję 2024-2027

7 czerwca 2023  

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2023 r. czteroletniej kadencji ławników, działając na podstawie art. 160 i art. 162 ustawy z dnia 27 lipca 2001r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 2017 ze zm.) informuję, że do dnia 30 czerwca 2023 r. będą przyjmowane KARTY ZGŁOSZENIA KANDYDATÓW NA ŁAWNIKÓW SĄDOWYCH na kadencję 2024-2027.

INFORMACJA PODSUMOWUJĄCA Zbieranie kart przedsięwzięć rewitalizacyjnych prowadzonych w ramach prac nad aktualizacją Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Nysa

INFORMACJA PODSUMOWUJĄCA Zbieranie kart przedsięwzięć rewitalizacyjnych prowadzonych w ramach prac nad aktualizacją Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Nysa

7 czerwca 2023  

INFORMACJA PODSUMOWUJĄCA

Zbieranie kart przedsięwzięć rewitalizacyjnych prowadzonych w ramach prac nad aktualizacją Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Nysa  

W ramach aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Nysa, Uchwała Nr LXVIII/10/20/23 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 25 stycznia 2023 r. w sprawie przystąpienia do zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Nysa, z dniem 31.05.2023 r. zakończył się proces naboru na karty przedsięwzięć rewitalizacyjnych, czyli pomysłów i zamierzeń na przeprowadzenie rewitalizacji Gminy Nysa.

Łącznie wpłynęło 29 kart przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które stanowią odpowiedź na zdiagnozowane problemy
i potrzeby rewitalizacyjne. Dotyczą one różnych tematów, w szczególności takich jak aktywność seniorów, wsparcie dzieci i młodzieży, poprawa dostępności miejsc publicznych dla osób z niepełnosprawnościami, rozwój oferty sportu
i rekreacji, modernizacja przestrzeni podwórkowych, zwiększanie bioróżnorodności i dostępu do terenów zielonych.

Przedsięwzięcia rewitalizacyjne zgłosiły:

 1. Dzienny Dom Pobytu w Nysie,
 2. Nyski Dom Kultury,
 3. Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie,
 4. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie,
 5. Przedszkole nr 5 Integracyjne w Nysie,
 6. Państwowa Szkoła Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie,
 7. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie,
 8. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie,
 9. Szkoła Podstawowa nr 5 im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Nysie,
 10. Powiat Nyski,
 11. Gmina Nysa.

Serdecznie dziękujemy podmiotom, które zgłosiły chęć realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych, wnosząc przy tym wkład w poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Nysy.

BURMISTRZ NYSY

Kordian Kolbiarz

Pracodawco skorzystaj z programu „PRACA DLA WIĘŹNIÓW”

Pracodawco skorzystaj z programu „PRACA DLA WIĘŹNIÓW”

6 czerwca 2023  

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie wraz ze Służbą Więzienną zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące  możliwości i korzyści płynących z zatrudnienia osób osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie.

EFS Opolskie