Pogoda w Nysie

Poniedziałek 04.03.2024
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
11°C
PM10 - 37 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Cztery dni sportowych zmagań

Cztery dni sportowych zmagań

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
25 kwietnia 2023
DRUKUJ

W dniach 20-23 kwietnia Nysa  po raz kolejny miała okazję gościć najlepszych gimnastyków i gimnastyczki z całej Polski. Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne zostało drugi raz z rzędu gospodarzem finału  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn. Tym razem o organizację tak ważnych zawodów poprosiła Zachodniopomorska Federacja Sportu. NTG jak zawsze wywiązało się z tego zadania wzorowo.

Nasi wspaniali gimnastycy zdobyli 10  medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu. Wiktor Lichwa został mistrzem Polski w finale ćwiczeń na kółkach i skoku, a jego młodsza klubowa koleżanka, Nina Jaseniuk zdobyła złoty medal na ćwiczeniach wolnych. Wojtek Dumański został wicemistrzem Polski na koniu z łękami i trzecim najlepszym zawodnikiem na drążku. Szymon Szymański zdobył srebrny medal na skoku, a brązowymi medalistami olimpiady zostali: Michał Lichwa na drążku i skoku i Zuzanna Sarkowicz w finale ćwiczeń na równoważni.  Jakby tego było mało, nyski klub uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji klubowej zdobywając aż 100 pkt, a Opolszczyzna w klasyfikacji województw znalazła się tuż za podium. To piękny prezent nyskich gimnastyków na 800- lecie Nysy oraz 75 -lecie nyskiej gimnastyki.

Swoją obecnością zaszczycili nas  Mistrz Olimpijski Leszek Blanik, aktualny Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Prezes WZLZS Gerhard Halama oraz przedstawiciele współorganizatora Zachodniopomorskiej Federacji Sportu.

Po zakończonych zawodach Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne otrzymało wiele bardzo pozytywnych opinii dotyczących samej organizacji imprezy. Swoje zadowolenie wyrazili wszyscy przedstawiciele Polskiego Związku Gimnastycznego jak i wszystkie ekipy, które pojawiły się w naszym mieście.

Trenerami utytułowanych zawodniczek i zawodników są Mariusz Wroński, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Paula Kwiczala, Ewelina Kowalska-Trela  oraz Marcin Dmytrów.

Koordynatorem zawodów był Mariusz Wroński, a kierownikiem organizacyjnym Artur Zamirski.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

1 marca 2024  

Dziś powiemy o tym jak zmieni się Ośrodek AKWA Marina, będzie również o siatkarskich emocjach w kolejnej edycji Pucharu Polski kobiet. Powiemy także o obchodach święta Żołnierzy Niezłomnych.

Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

1 marca 2024  

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

1 marca 2024  

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

29 lutego 2024  

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły oraz Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – Tomasza Hanzla, serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji projektu pn. „Program Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego”.

EFS Opolskie