Zapraszamy mieszkańców Gminy Nysa do korzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej, prawnej i terapeutycznej w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy.
I. Gabinet Psychologiczno-Terapeutyczny Izabela Mikulska, ul. Chodowieckiego 9, I piętro
W celu skorzystania z usług świadczonych przez Centrum należy zgłosić się bezpośrednio do Centrum lub umówić wizytę pod nr tel.: 531 057 107.
Działalność Centrum wsparcia osób uzależnionych i ich rodzin
W ramach „Centrum wsparcia osób uzależnionych i ich rodzin – edycja 2020” – udzielana jest rodzinom, w których występują problemy alkoholowe pomoc psychospołeczna i prawna oraz poradnictwo i pomoc w związku z przemocą w rodzinie.
Z usług Centrum mogą skorzystać osoby zmagające się z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków oraz uzależnieniami behawioralnymi tj. od Internetu (mass media) i gier komputerowych (online i offline). Centrum obejmuje swym działaniem dzieci, młodzież i dorosłych. Centrum ściśle współpracuje z kuratorami i Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Centrum wsparcia osób uzależnionych i ich rodzin oferuje:
- pomoc psychologiczna – Izabela Mikulska, każdy poniedziałek w godz. 15.00 – 18.00,
- konsultacje terapeutyczne – Justyna Chrobak , każdy wtorek i piątek w godz. 14.00 – 18.00,
- pomoc prawna – środy w godz. 15.00 – 16.00 (2 razy w miesiącu przez okres lipiec i sierpień po okresie wakacyjnym porady prawne będą raz w miesiącu).
II. Spółdzielnia Socjalna „Parasol”, ul. Prusa 14, 48-300 Nysa w siedzibie Specjalistycznej Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Telefon w celu zgłoszenie się na zajęcia terapeutyczne i pozaterapeutyczne: 667 824 453
1. Zajęcia terapeutyczne i pozaterapeutyczne dla osób dorosłych
W ramach zadania „Uwierzyć w siebie – wsparcie dorosłych uzależnionych lub współuzależnionych – edycja 2020” – prowadzone są programy terapii dla osób uzależnionych, współuzależnionych, oraz dotkniętych problemem przemocy w rodzinie, w tym praca terapeutyczna z rodziną.
Zajęcia terapeutyczne i pozaterapeutyczne dla osób dorosłych po wcześniejszym umówieniu:
- odbywają się będą 3 razy w tygodniu po 3 godziny, w godzinach 18.00 – 21.00, mają formę konsultacji osobistych lub telefonicznych.
Konsultacji udzielają specjaliści: terapeuta uzależnień, socjoterapeuta, terapeuta behawioralny, psycholog, mediator, specjalista do spraw resocjalizacji.
2. Zajęcia terapeutyczne i pozaterapeutyczne dla młodzieży i rodziców
W ramach zadania „Uwierzyć w siebie – wsparcie młodzieży uzależnionej lub współuzależnionej – edycja 2020” – prowadzone są zajęcia terapeutyczne i pozaterapeutyczne dla młodzieży uzależnionej i zagrożonej uzależnieniami, w tym zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla rodziców/opiekunów oraz praca terapeutyczna z całą rodziną.
Zajęcia terapeutyczne i pozaterapeutyczne dla młodzieży i rodziców odbywają się po wcześniejszym umówieniu:
- 3 razy w tygodniu po 3 godziny, w godzinach 15.00 – 18.00, mają formę konsultacji osobistych lub telefonicznych.
Konsultacji udzielają specjaliści: terapeuta uzależnień, socjoterapeuta, terapeuta behawioralny, psycholog, mediator, specjalista do spraw resocjalizacji.
Zadania są finansowane z budżetu Gminy w ramach środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów alkoholowych na 2020r.
zdjęcie – ulotka dot. realizacji projektu dot. bezpłatnej pomocy psychologicznej, prawnej i terapeutycznej