Pogoda w Nysie

Sobota 24.09.2022
Gerarda, Ruperta i Tomiry
10°C
PM10 - 32 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Dni Twierdzy Nysa 2022

Dni Twierdzy Nysa 2022

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
18 lipca 2022
DRUKUJ

Jak zawsze niezapomniane doznania zapewnią Dni Twierdzy Nysa. Pod koniec lipca żołnierze Napoleona znów spróbują zdobyć Nysę. Tym razem widowisko batalistyczne czeka nas w dniach 29-30 lipca.

Napoleon znów spróbuje zdobyć Nysę

Dni Twierdzy Nysa rozpocznie piątkowy spacer szlakiem fortecznym. W sobotę wojska zobaczymy m.in. podczas przemarszu przez ulice Nysy, a clou wydarzenia będzie inscenizacja bitwy z 1807 roku w wykonaniu miłośników historii wojskowej z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy – występujących w umundurowaniu regimentów z okresu wojen napoleońskich. Wielka bitwa o Nysę rozpocznie się o godzinie 20.30 na Forcie II. Wcześniej, bo o 17.30 w Głębinowie będziemy świadkami bitwy morskiej polskich piratów Legionu Włoskiego. Tutaj organizatorzy znów spróbują nas zaskoczyć scenariuszem.

W dniu 30 lipca na bitwy i  piknik forteczny dowiozą nas darmowe autobusy MZK. Nie zabraknie zwiedzania Fortu II, gier i zabaw dla dzieci, a także tematycznych straganów. Już dziś warto zarezerwować sobie czas.

 

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nowy partner Gminy Nysa

Nowy partner Gminy Nysa

23 września 2022  

Dziś w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy gminą Nysa a miastem Várpalota.

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

22 września 2022  

Na mocy Ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, mieszkańcy Polski mogą wnioskować o przyznanie wsparcia dla gospodarstw domowych, ciepłowni i podmiotów społecznych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła.

II Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski

II Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski

22 września 2022  

Nysa kocha bieganie! Pokazuje to co roku frekwencja podczas Biegu Nyskiego, a także zainteresowanie nowym tego typu wydarzeniem, czyli Nocnym Biegiem Mikołajkowym. Znamy już datę II edycji tego wydarzenia.

Wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych zabytków

Wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych zabytków

22 września 2022  

Wydziału Kultury, Sporty, Turystyki i Ochrony Zabytków przypomina właścicielom zabytków, że do końca września można składać wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków. Wysokość dofinansowania do 50 % kosztów zadania.

EFS Opolskie