Dni Twierdzy Nysa 2022

Dni Twierdzy Nysa 2022

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
18 lipca 2022
DRUKUJ

Jak zawsze niezapomniane doznania zapewnią Dni Twierdzy Nysa. Pod koniec lipca żołnierze Napoleona znów spróbują zdobyć Nysę. Tym razem widowisko batalistyczne czeka nas w dniach 29-30 lipca.

Napoleon znów spróbuje zdobyć Nysę

Dni Twierdzy Nysa rozpocznie piątkowy spacer szlakiem fortecznym. W sobotę wojska zobaczymy m.in. podczas przemarszu przez ulice Nysy, a clou wydarzenia będzie inscenizacja bitwy z 1807 roku w wykonaniu miłośników historii wojskowej z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy – występujących w umundurowaniu regimentów z okresu wojen napoleońskich. Wielka bitwa o Nysę rozpocznie się o godzinie 20.30 na Forcie II. Wcześniej, bo o 17.30 w Głębinowie będziemy świadkami bitwy morskiej polskich piratów Legionu Włoskiego. Tutaj organizatorzy znów spróbują nas zaskoczyć scenariuszem.

W dniu 30 lipca na bitwy i  piknik forteczny dowiozą nas darmowe autobusy MZK. Nie zabraknie zwiedzania Fortu II, gier i zabaw dla dzieci, a także tematycznych straganów. Już dziś warto zarezerwować sobie czas.

 

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

Program Dni Nysy 2024

Program Dni Nysy 2024

14 maja 2024  

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-25 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

EFS Opolskie