Do Hali Nysa wrócą najlepsze siatkarki w kraju. Finały PP 16 i 17 marca

Do Hali Nysa wrócą najlepsze siatkarki w kraju. Finały PP 16 i 17 marca

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
5 stycznia 2024
DRUKUJ

Kolejny raz Nysa będzie gospodarzem turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Impreza odbędzie się 16 i 17 marca 2024 roku, a w Nysie zagrają cztery najlepsze drużyny tych rozgrywek – pierwszego dnia odbędą się dwa półfinały, a dzień później wielki finał.

Uczestników turnieju finałowego poznamy w lutym br. po meczach ćwierćfinałowych. Zwycięzcy tych meczów w połowie marca zaprezentują się kibicom w kochającej siatkówkę Nysie, która po raz siódmy z rzędu gościć będzie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski.

– Nysa jest wyjątkowym miejscem na siatkarskiej mapie Polski, bo z pewnością można powiedzieć, że jest to miasto oddychające siatkówką. W Nysie siatkówka jest na pewno sportem numer jeden i widzimy to nie tylko podczas meczów męskiej PSG Stali, gdy piękna nyska hala wypełnia się kibicami do ostatniego miejsca, ale także w trakcie meczów pań o TAURON Puchar Polski. Z ogromną radością skorzystaliśmy kolejny raz z gościnności miasta i gminy Nysa, bo czujemy się tu doskonale – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Zapraszamy do Nysy wszystkich kibiców kobiecej siatkówki – dodaje Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.Po raz kolejny mamy zaszczyt i radość gościć najlepsze polskie drużyny  Turniej w Nysie to gwarancja najwyższego sportowego poziomu i największych emocji. Dla naszego miasta to siatkarskie święto. Nysa to miasto, które się krótko pisze, ale długo pamięta

Po raz pierwszy turniej finałowy Pucharu Polski kobiet odbył się w Nysie w 2018 roku, gdy w finale Grot Budowlani Łódź pokonali ŁKS Commercecon 3:0. Trzy kolejne nyskie finały wygrała drużyna Grupy Azoty Chemika Police, w 2022 roku najlepszy był Developres (obecnie PGE Rysice) Rzeszów, a z kolei przed rokiem kolejny raz triumfowały zawodniczki z Polic.

Co ciekawe, zawodniczki Chemika za każdym razem, gdy przyjeżdżały do Nysy, wygrywały rozgrywki TAURON Pucharu Polski – czterokrotnie w ostatnich sześciu edycjach wywalczyły awans do turnieju finałowego i cztery razy cieszyły się z trofeum. – Doskonale znamy tę halę i dobrze wiemy, jakie to jest wspaniałe uczucie wygrywać tutaj Puchar Polski – mówi Marlena Kowalewska, rozgrywająca polickiego zespołu. Chemik, podobnie jak ŁKS i drużyna z Rzeszowa, czterokrotnie rywalizował w turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski w Nysie. Więcej występów w taj imprezie w nyskiej hali ma tylko drużyna Grota Budowlanych Łódź – pięć.

Rozrywki o Puchar Polski kobiet po raz pierwszy zostały rozegrane w 1932 roku. Na liście triumfatorów jest dwadzieścia zespołów. W tabeli wszechczasów prowadzi drużyna z Polic, która aż dziewięć razy wygrywała rozgrywki pucharowe w Polsce. Siedem razy po puchar sięgały siatkarki BKS Stali Bielsko-Biała, a sześć Startu Łódź.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

27 maja 2024  

Burmistrz Nysy informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu pn. „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich na obszarze Gminy Nysa i Gminy Otmuchów” oraz podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu konsultacji społecznych ww. projektu dokumentu.

Udany powrót Dni Nysy!

Udany powrót Dni Nysy!

27 maja 2024  

Świetne nagłośnienie, dobra zabawa w rytm muzyki gwiazd estrady i integracja mieszkańców. Dni Nysy 2024 uznajemy za udane! Najwięcej braw otrzymała za swój występ Margaret.

Święto Województwa Opolskiego

Święto Województwa Opolskiego

27 maja 2024  

Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy z okazji Święta Województwa Opolskiego. W zespole parkowo-pałacowym w Mosznej będzie czekało wiele atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

24 maja 2024  

Ruszyły Dni Nysy! Zapraszamy do świętowania. W kronice powiemy też o akcji służb nad rzeką, pikniku z mundurówką i akademii piłkarskiej dla dzieci.

EFS Opolskie