Pogoda w Nysie

Czwartek 29.07.2021
Olafa, Marty i Ludmiły
21°C
PM10 - 9 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Dobra praktyka – Zapobieganie wypadkom pojazdów uprzywilejowanych w rejonie Jesenik – Nysa

Dobra praktyka – Zapobieganie wypadkom pojazdów uprzywilejowanych w rejonie Jesenik – Nysa

Kategoria: Aktualności
1 Lipiec 2021
DRUKUJ

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Gmina Nysa wraz z polskimi i czeskimi partnerami realizuje transgraniczny mikroprojekt pn. “Správná praxe – Prevence nehodovosti vozidel s právem přednostní jízdy v regionu Jeseník – Nysa” / „Dobra praktyka – Zapobieganie wypadkom pojazdów uprzywilejowanych w rejonie Jeseník – Nysa“ nr. Z.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0002615 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Całkowita wartość mikroprojektu wynosi 43.682,60 euro, pokrycie finansowe projektu będzie zapewnione ze środków własnych partnerów projektu oraz współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w łącznej kwocie 34.182,76 euro. Całkowita wartość mikroprojektu przypadająca na partnera mikroprojektu Gminę Nysa to 8333,20 euro. Dofinansowanie 85% kosztów kwalifikowalnych.

Celem mikroprojektu jest rozwijanie współpracy pomiędzy partnerami projektu oraz określenie dobrych praktyk w zakresie zapobiegania wypadkom pojazdów uprzywilejowanych. Projekt koncentruje się na pograniczu Jeseník-Głuchołazy-Nysa. Region ten jest specyficzny ze względu na położenie i warunki klimatyczne, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo jazdy. W ramach projektu kierowcy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Straży Miejskiej przejdą szkolenie na specjalnym poligonie do bezpiecznej jazdy. Jednocześnie ich umiejętności i zdolności zostaną pogłębione dzięki nowoczesnym technologiom opartym na EEG Biofeedback. W ramach mikroprojektu zakupione zostaną kamery pokładowe do pojazdów uprzywilejowanych, które będą monitorować rzeczywisty ruch i reakcje kierowców na różne nieprzewidywalne sytuacje.

Partnerzy projektu:

  • Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje – wiodący partner projektu
  • Město Jeseník
  • Gmina Nysa
  • Gmina Głuchołazy
Redaktor: Adrian Kołodziej

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Zaszczep się przeciwko Covid19 po niedzielnej mszy świętej

Zaszczep się przeciwko Covid19 po niedzielnej mszy świętej

29 Lipiec 2021 r. /  

Zaszczep się przeciwko Covid19 po niedzielnej mszy świętej! – to nazwa nowej akcji promocyjnej szczepień w woj. opolskim.

Zbliża się 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Zbliża się 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

28 Lipiec 2021 r. /  

1 sierpnia cała Polska odda hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Także Nysa pamięta o tych, którzy w czasie wojennej zawieruchy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę. Punktualnie w godzinę „W” delegacja władz samorządowych symbolicznie zapali znicze pod Pomnikiem Patriotom Polskim.

POZNAJ SWOJEGO SĄSIADA – SENIORA

POZNAJ SWOJEGO SĄSIADA – SENIORA

27 Lipiec 2021 r. /  

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy, zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia.

Najlepsze na Opolszczyźnie

Najlepsze na Opolszczyźnie

27 Lipiec 2021 r. /  

Koło Gospodyń Wiejskich z Hajduk Nyskich przeszło do etapu ogólnopolskiego w konkursie kulinarnym Bitwa Regionów. To kolejne wyróżnienie w ostatnim czasie.

EFS Opolskie