Doposażenie jednostek OSP Gminy Nysa

Doposażenie jednostek OSP Gminy Nysa

Kategoria: Aktualności
16 stycznia 2023
DRUKUJ

Gmina Nysa pozyskała dotację ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy  Postpenitencjarnej – Funduszu  Sprawiedliwości.

Gmina Nysa otrzymała dotację w wysokości 166 380,00 złotych. Te pieniądze oraz wkład własny przeznaczono na realizację zadania pn. „Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Nysa”. W ramach zadania zakupiono sprzęt i wyposażenie na rzecz:

  1. Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaszkowicach
  2. Ochotniczej Straży Pożarnej w Kubicach
  3. Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie Śląskim

W dniu 30 grudnia 2022 roku na placu Urzędu Miejskiego w Nysie, Sekretarz Miasta Piotr Bobak w imieniu Burmistrza Nysy – Kordiana Kolbiarza, wręczył formalnie wyżej wskazanym jednostkom pozyskany sprzęt.

Natomiast w dniu 5 stycznia 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Domaszkowicach odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla jednostek z udziałem Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusza Kowalskiego. W spotkaniu udział wzięli także Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz, Radny Powiatowy Jacek Chwalenia oraz Radny Gminy Paczków Przemysław Tetłak.

W trakcie spotkania przybliżono zasady funkcjonowania programu, podziękowano Ministrowi oraz Burmistrzowi za wsparcie, a także pracownikom Urzędu Miejskiego w Nysie za sprawną realizację zadania. Uroczyście wręczono sprzęt. Była także okazja do przeprowadzenia rozmów na temat funkcjonowania OSP w Gminie Nysa.

Przypomnijmy, że dysponentem środków z Funduszu Sprawiedliwości jest Minister Sprawiedliwości, a pieniądze pozyskano w ramach Priorytetu: „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia  przestępstwem”.

Redaktor: Adrian Kołodziej

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

24 czerwca 2024  

Poznaliśmy  imprezowy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Wizyta delegacji z Nysy w Hildesheim

Wizyta delegacji z Nysy w Hildesheim

24 czerwca 2024  

Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz wraz  z 5-osobową delegacją gościł w Hidesheim na zaproszenie burmistrza Dr Ingo Meyera. Nyska delegacja wzięła udział w tradycyjnym festynie strzeleckim, który obchodzi się nie tylko w Hildesheim, ale i w całej Dolnej Saksonii.  

„Czyste powietrze” – spotkanie informacyjne podczas Festynu Rodzinnego na boisku sportowym w Wierzbięcicach

„Czyste powietrze” – spotkanie informacyjne podczas Festynu Rodzinnego na boisku sportowym w Wierzbięcicach

24 czerwca 2024  

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy na spotkanie informacyjne z pracownikiem Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste powietrze”, które odbędzie się 29 czerwca 2024 r. w godzinach od 15:00 do 17:00 podczas Festynu Rodzinnego na boisku sportowym w Wierzbięcicach.

”DESperaci” w Ludinghausen

”DESperaci” w Ludinghausen

24 czerwca 2024  

W niedzielne popołudnie 16 czerwca w Szkole Zawodowej Richarda von Weizsackera w Ludinghausen odbył się międzynarodowy koncert , który zabrał słuchaczy w magiczną muzyczną podróż dookoła świata. Organizatorem koncertu był chór „Glocke” . Nysę reprezentował zespół „DESperaci”, który powstał w  październiku 2023r.

EFS Opolskie