Pogoda w Nysie

Środa 29.11.2023
Błażeja i Saturnina
-8°C
PM10 - 26 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Doposażenie jednostek OSP Gminy Nysa

Doposażenie jednostek OSP Gminy Nysa

Kategoria: Aktualności
16 stycznia 2023
DRUKUJ

Gmina Nysa pozyskała dotację ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy  Postpenitencjarnej – Funduszu  Sprawiedliwości.

Gmina Nysa otrzymała dotację w wysokości 166 380,00 złotych. Te pieniądze oraz wkład własny przeznaczono na realizację zadania pn. „Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Nysa”. W ramach zadania zakupiono sprzęt i wyposażenie na rzecz:

  1. Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaszkowicach
  2. Ochotniczej Straży Pożarnej w Kubicach
  3. Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie Śląskim

W dniu 30 grudnia 2022 roku na placu Urzędu Miejskiego w Nysie, Sekretarz Miasta Piotr Bobak w imieniu Burmistrza Nysy – Kordiana Kolbiarza, wręczył formalnie wyżej wskazanym jednostkom pozyskany sprzęt.

Natomiast w dniu 5 stycznia 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Domaszkowicach odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla jednostek z udziałem Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusza Kowalskiego. W spotkaniu udział wzięli także Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz, Radny Powiatowy Jacek Chwalenia oraz Radny Gminy Paczków Przemysław Tetłak.

W trakcie spotkania przybliżono zasady funkcjonowania programu, podziękowano Ministrowi oraz Burmistrzowi za wsparcie, a także pracownikom Urzędu Miejskiego w Nysie za sprawną realizację zadania. Uroczyście wręczono sprzęt. Była także okazja do przeprowadzenia rozmów na temat funkcjonowania OSP w Gminie Nysa.

Przypomnijmy, że dysponentem środków z Funduszu Sprawiedliwości jest Minister Sprawiedliwości, a pieniądze pozyskano w ramach Priorytetu: „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia  przestępstwem”.

Redaktor: Adrian Kołodziej

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kalendarz imprez na grudzień

Kalendarz imprez na grudzień

28 listopada 2023  

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych na grudzień. Warto sprawdzić co przygotowały m.in. Nyski Dom Kultury, miejska biblioteka czy Muzeum Powiatowe w Nysie.

Kondolencje

Kondolencje

27 listopada 2023  

Panu Pawłowi Kostrzewie

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci Taty

składają, łącząc się w smutku,

 

Burmistrz Nysy

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie

 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 29 listopada o godzinie 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Nysie przy ul. Mieczysława I.

Msza żałobna zostanie odprawiona o godzinie 13.00 w kościele p.w. św. Dominika w Nysie.

 

Nyska Kronika Filmowa – odc. 416

Nyska Kronika Filmowa – odc. 416

24 listopada 2023  

Dziś powiemy o mieszkaniowym boomie w Nysie. Kolejna inwestycja szykuje się przy ul. Orląt Lwowskich w Nysie gdzie powstanie około 350 mieszkań. Dziś będzie także o otwarciu miejskiego lodowiska i wizycie w naszym mieście mistrzyni olimpijskiej z Tokio.

Zapraszamy na lodowisko!

Zapraszamy na lodowisko!

24 listopada 2023  

Lodowisko już otwarte! Zapraszamy na obiekt Agencji Rozwoju Nysy. Jazda na łyżwach na świeżym powietrzu to nie tylko świetna rozrywka, ale też znakomity sposób na rekreację i hartowanie naszej odporności.

EFS Opolskie