„Drzewa dla przyszłości”

„Drzewa dla przyszłości”

Kategoria: Aktualności
19 czerwca 2023
DRUKUJ

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Nysie, którzy kończą w tym roku szkołę podstawową otrzymali dziś od Burmistrza Nysy symboliczne sadzonki drzew (klon, grab i wiąz). Kilku młodych ludzi posadziło swoje drzewka tuż obok placówki.

Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy życzył też uczniom bardzo udanych wakacji i powodzenia w dalszym życiu. – W tym roku rozdamy blisko 700 sadzonek! Młody człowiek może ją posadzić gdzie zechce, w domu, na działce, u rodziny, przyjaciół… Ważne aby o drzewku nie zapominać i o nie dbać. Drzewko to symbol rozpoczęcia nowego etapu w życiu każdego młodego człowieka. Wszystkim młodym, którzy kończą 8 klasę życzę spełnienia marzeń i dobrego wyboru dalszej edukacji – mówi Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy.

Dodajmy, że sadzonki otrzymają wszyscy uczniowie kończący w tym roku szkołę podstawową.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

20 maja 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 3 czerwca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

EFS Opolskie