Dzień Edukacji Narodowej w NDK

Dzień Edukacji Narodowej w NDK

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
19 października 2022
DRUKUJ

Wczoraj w Nyskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia wręczone zostały stypendia Burmistrza dla uczniów za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe, a także nagrody dla dyrektorów i nauczycieli za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Paweł Nakonieczny, Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz, Sekretarz Miasta Piotr Bobak i Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Adam Fujarczuk. W obchodach uczestniczył także poseł na Sejm RP Rajmund Miller.

– Wszystkim Wam dziękuję, dyrektorom, nauczycielom, pracownikom placówek oświatowych za waszą codzienną pracą na rzecz naszej młodzieży. Chciałbym także szczególnie mocno podziękować za pomoc dla naszych przyjaciół z Ukrainy. To wspaniałe co dla nich robicie – powiedział Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Galę uświetnił występ zespołu TRIO w składzie Dariusz Orłowski (gitara, śpiew), Mateusz Dźwigała (instrumenty klawiszowe) oraz Jarosław Bielecki (perkusja). Usłyszeliśmy znane przeboje z repertuaru m.in. zespołu Raz, Dwa, Trzy, Stanisława Soyki oraz Marka Grechuty.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

24 lipca 2024  

Starosta Nyski zawiadamia, że 17.07.2024 r. na wniosek Burmistrza Nysy została wydana decyzja nr 3/24 (znak sprawy AB.6744.2.2024.DO) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa drogi gminnej w Skorochowie”, usytuowanej na obszarze: gminy Nysa, jednostka ewidencyjna – Nysa – obszar wiejski, obręb Skorochów.

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

24 lipca 2024  

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym  w ramach Partnerstwa gmin Nysa, Głuchołazy, Otmuchów oraz powiatów Nyskiego i Prudnickiego i  do wypełnienia poniższej ankiety, dotyczącej przemieszczania się mieszkańców tychże gmin.

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

23 lipca 2024  

Informujemy mieszkańców oraz turystów, że w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 r. na Rynku w Nysie odbędzie się uroczysty przemarsz wraz z apelem historycznych wojsk uczestniczących w obchodach Dni Twierdzy Nysa 2024. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przemarszu oraz zgromadzonej publiczności zostanie czasowo zamknięty ruch samochodowy i parking w centralnej części Rynku.

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

23 lipca 2024  

Zapraszamy na kolejny koncert na Placu Paderewskiego.

EFS Opolskie