Pogoda w Nysie

Środa 30.11.2022
Andrzeja, Maury i Konstantego
0°C
PM10 - 66 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
Dzień Edukacji Narodowej w NDK

Dzień Edukacji Narodowej w NDK

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
19 października 2022
DRUKUJ

Wczoraj w Nyskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia wręczone zostały stypendia Burmistrza dla uczniów za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe, a także nagrody dla dyrektorów i nauczycieli za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Paweł Nakonieczny, Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz, Sekretarz Miasta Piotr Bobak i Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Adam Fujarczuk. W obchodach uczestniczył także poseł na Sejm RP Rajmund Miller.

– Wszystkim Wam dziękuję, dyrektorom, nauczycielom, pracownikom placówek oświatowych za waszą codzienną pracą na rzecz naszej młodzieży. Chciałbym także szczególnie mocno podziękować za pomoc dla naszych przyjaciół z Ukrainy. To wspaniałe co dla nich robicie – powiedział Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Galę uświetnił występ zespołu TRIO w składzie Dariusz Orłowski (gitara, śpiew), Mateusz Dźwigała (instrumenty klawiszowe) oraz Jarosław Bielecki (perkusja). Usłyszeliśmy znane przeboje z repertuaru m.in. zespołu Raz, Dwa, Trzy, Stanisława Soyki oraz Marka Grechuty.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

29 listopada 2022  

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku  przewiduje jednorazowy dodatek elektryczny dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie