Pogoda w Nysie

Środa 21.02.2024
Eleonory, Fortunata i Roberta
4°C
PM10 - 9 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Dzień Edukacji Narodowej w NDK

Dzień Edukacji Narodowej w NDK

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
19 października 2022
DRUKUJ

Wczoraj w Nyskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia wręczone zostały stypendia Burmistrza dla uczniów za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe, a także nagrody dla dyrektorów i nauczycieli za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Paweł Nakonieczny, Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz, Sekretarz Miasta Piotr Bobak i Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Adam Fujarczuk. W obchodach uczestniczył także poseł na Sejm RP Rajmund Miller.

– Wszystkim Wam dziękuję, dyrektorom, nauczycielom, pracownikom placówek oświatowych za waszą codzienną pracą na rzecz naszej młodzieży. Chciałbym także szczególnie mocno podziękować za pomoc dla naszych przyjaciół z Ukrainy. To wspaniałe co dla nich robicie – powiedział Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Galę uświetnił występ zespołu TRIO w składzie Dariusz Orłowski (gitara, śpiew), Mateusz Dźwigała (instrumenty klawiszowe) oraz Jarosław Bielecki (perkusja). Usłyszeliśmy znane przeboje z repertuaru m.in. zespołu Raz, Dwa, Trzy, Stanisława Soyki oraz Marka Grechuty.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie