Ekopracownia – zielone serce szkoły

Ekopracownia – zielone serce szkoły

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
11 lipca 2023
DRUKUJ

Gmina Nysa pozyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięcia pn. „Wykonanie pracowni edukacyjnej o tematyce przyrodniczej”.

Zadanie jest realizowane od 19 czerwca 2023 r. do 16 października 2023 r. przez Szkołę Podstawową w Goświnowicach w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goświnowicach w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – część pn. „EKOPRACOWNIA 2023”. Planowany całkowity koszt zadania to 56 130,30 zł, z czego uzyskane dofinansowanie ze środków WFOŚiGW i NFOŚiGW wynosi 50 000,00 zł, a 6 130,30 zł to wkład własny Gminy. Utworzenie EKOPRACOWNII i prowadzone w niej zajęcia pozwolą kształtować samodzielność
i kreatywność ucznia oraz rozwijać świadomość ekologiczną. EKOPRACOWNIA pozwoli dostrzegać zależność między stanem środowiska, a zdrowiem człowieka. Uczniowie będą mogli zastosować wiedzę chemiczną i badania laboratoryjne do monitoringu środowiska naturalnego.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

Program Dni Nysy 2024

Program Dni Nysy 2024

14 maja 2024  

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-25 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

EFS Opolskie