Eliminacje do Mistrzostw Polski wracają nad Jezioro Nyskie!

Eliminacje do Mistrzostw Polski wracają nad Jezioro Nyskie!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
3 kwietnia 2023
DRUKUJ

Po blisko 7 latach Eliminacje do Mistrzostw Polski wracają nad Jezioro Nyskie. Nysa będzie organizatorem ostatniego 3- gwiazdkowego turnieju Eliminacyjnego o Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej mężczyzn, który odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 2023.

Najlepsi plażowicze krajowi przybędą na ostatni turniej, który wyłoni finalistów. Emocje gwarantowane! W sobotę umowę na organizację wydarzenia podpisali Prezes PZPS Sebastian Świderski oraz Prezes KS Beach Volley Nysa Wojciech Kondracki. W wydarzeniu uczestniczyli również Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz i Prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski.

Turniej Eliminacyjny o Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej mężczyzn (18-20.08) wpisuje się zarazem w obchody 800-lecia lokacji Nysy. – Mam nadzieję, że Nysa już na stałe wpisze się kalendarz imprez związanych z siatkówką plażową w Polsce i już nigdy nie da się z niego wypisać, bo przecież mamy tu prężnie działający klub, ale wspaniały obiekt – mówi Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

– Cieszy mnie, że to kolejny krok w rozwoju siatkówki w Nysie. Mamy zespół, który gra w play-offach, co roku goszczą u nas najlepsze siatkarki w kraju, a teraz dojdzie kolejne wydarzenie na wysokim poziomie – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

– Zrobimy wszystko, żeby ta dyscyplina się rozwijała i była zauważana w Nysie – podkreślał Sebastian Świderski, prezes PZPS.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

14 czerwca 2024  

Dziś powiemy o otwarciu wyremontowanego stadionu Polonii Nysa, pikniku literackim na Placu Paderewskiego i kolejnej edycji Pchlego Targu. Będzie też o nyskim konkursie reklamowym i Letniej Gali Tańca.

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

14 czerwca 2024  

W dniu 19 czerwca  o godz. 9.00 odbędzie się XI sesja Rady Seniorów.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

13 czerwca 2024  

Imprezowy sezon nad Jeziorem Nyskim. Poznaliśmy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Kondolencje

Kondolencje

13 czerwca 2024  

Pani Edycie Peikert, Prezes WiK AKWA

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci Taty

składają, łącząc się w smutku,

Burmistrz Nysy

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie

EFS Opolskie