Pogoda w Nysie

Środa 27.09.2023
Wincentego, Mirabeli i Justyny
24°C
PM10 - 18 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Eliminacje do Mistrzostw Polski wracają nad Jezioro Nyskie!

Eliminacje do Mistrzostw Polski wracają nad Jezioro Nyskie!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
3 kwietnia 2023
DRUKUJ

Po blisko 7 latach Eliminacje do Mistrzostw Polski wracają nad Jezioro Nyskie. Nysa będzie organizatorem ostatniego 3- gwiazdkowego turnieju Eliminacyjnego o Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej mężczyzn, który odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 2023.

Najlepsi plażowicze krajowi przybędą na ostatni turniej, który wyłoni finalistów. Emocje gwarantowane! W sobotę umowę na organizację wydarzenia podpisali Prezes PZPS Sebastian Świderski oraz Prezes KS Beach Volley Nysa Wojciech Kondracki. W wydarzeniu uczestniczyli również Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz i Prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski.

Turniej Eliminacyjny o Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej mężczyzn (18-20.08) wpisuje się zarazem w obchody 800-lecia lokacji Nysy. – Mam nadzieję, że Nysa już na stałe wpisze się kalendarz imprez związanych z siatkówką plażową w Polsce i już nigdy nie da się z niego wypisać, bo przecież mamy tu prężnie działający klub, ale wspaniały obiekt – mówi Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

– Cieszy mnie, że to kolejny krok w rozwoju siatkówki w Nysie. Mamy zespół, który gra w play-offach, co roku goszczą u nas najlepsze siatkarki w kraju, a teraz dojdzie kolejne wydarzenie na wysokim poziomie – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

– Zrobimy wszystko, żeby ta dyscyplina się rozwijała i była zauważana w Nysie – podkreślał Sebastian Świderski, prezes PZPS.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Stypendia dla studentów

Stypendia dla studentów

27 września 2023  

1 października rozpoczyna się nabór wniosków w o przyznanie „Mieszkaniowego Stypendium Burmistrza Nysy”, „Stypendium Burmistrza Nysy” oraz „Stypendium Burmistrza Nysy dla Olimpijczyka”.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem stypendiów. Termin składania wniosków upływa dnia 15 października br.

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

25 września 2023  

W niedzielę 24 września roku na Hali Sportowej Naszej Uczelni przy ul. Głuchołaskiej zakończył się dwudniowy turniej siatkówki żeńskiej o Puchar Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych i Burmistrza Nysy, który został zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia Nysy.

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

25 września 2023  

Teatr Miejski w Nysie zaprasza na spektakl ,,Okno na parlament”. Premiera już 8 października o godz. 18.00. 

VIII sesji Młodzieżowej Rady w Nysie

VIII sesji Młodzieżowej Rady w Nysie

25 września 2023  

Sesja odbędzie się w dniu 26 września 2023 r. o godz. 13.30.

EFS Opolskie