Pogoda w Nysie

Sobota 25.03.2023
Marioli, Wieäczysława i Ireneusza
10°C
PM10 - 6 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Festiwal Ognia i Wody w sierpniu

Festiwal Ognia i Wody w sierpniu

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
7 marca 2023
DRUKUJ

Prawie 13 000 fajerwerków, 16-metrowe miotacze ognia, lasery, tancerze ognia na plaży i tysiące ludzi na plaży Jeziora Nyskiego – tak wyglądała ubiegłoroczna edycja Festiwalu Ognia i Wody. W tym roku impreza ma być jeszcze bardziej widowiskowa!

W ciągu zaledwie kilku lat Festiwal Ognia i Wody stał się najpopularniejszą imprezą w regionie, ściągającą prawdziwe tłumy na plażę Jeziora Nyskiego. W zeszłym roku powrócił po pandemicznej przerwie w nowej odsłonie.  Zamiast konkursów odbyło się jedno, duże widowisko. Były nie tylko fajerwerki, ale również pokaz laserów, stroboskopów i wyrzutni ognia.

W tym roku będzie podobnie, ale z jeszcze większą pompą! Widowisko będzie nawiązywało do 800-lecia Nysy i naszej lokalnej historii. W planach jest także pokaz krótkiego filmu na telebimach.

– Chcemy aby od tego roku, Festiwal Ognia i Wody odbywał się w ostatnią sobotę sierpnia. Już teraz warto zarezerwować sobie ten termin. Show będzie z pewnością niezapomniane – mówi Łukasz Bogdanowski z Ośrodka Rekreacji AKWA Marina w Skorochowie.

XII edycja Festiwalu Ognia i Wody odbędzie się zatem 26 sierpnia 2023 roku.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dobre praktyki-to właśnie to!

Dobre praktyki-to właśnie to!

24 marca 2023  

22.03.2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niwnicy  odbyło się spotkanie Dyrektorów Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Nysa. Celem spotkania było zaprezentowanie dobrej praktyki realizowanej w klasie drugiej przez p. Danutę Kasperowicz, polegającej na  pracy bez pakietów edukacyjnych. Działania podejmowane przez nauczycieli w stosunku do uczniów zagrożonych niedostosowaniem społecznym zostały zaprezentowane przez psychologa szkolnego p. Patrycję Zawaryńską.

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023

24 marca 2023  

W dniu 24 marca 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 23 uczniów w trzech grupach wiekowych.

Kontrola szczelności kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej

Kontrola szczelności kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej

24 marca 2023  

Urząd Miejski w Nysie oraz AKWA Sp.z.o.o informują, że w dniu 28.03.2023r. w godz. 8:00 – 11:00 zostanie przeprowadzona kontrola szczelności kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej poprzez zadymianie sieci przy użyciu pary wodnej.

Zaproszenie do udziału w konferencji – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce

Zaproszenie do udziału w konferencji – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce

23 marca 2023  

28 marca br. o godz. 13:00 w Urzędzie Miejskim w Nysie w Sali 100-lecia Niepodległości Polski – II piętro, odbędzie się konferencja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza na temat projektu ustawy – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce.

Serdecznie zapraszamy.

EFS Opolskie