Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie, dzięki której Nysa zyska nowy masz z flagą narodową. Do tego potrzeba 500 głosów poparcia inicjatywy.
Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zależeć będzie od mieszkańców – link do głosowania
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma uhonorować poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.
Inicjatywa realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. – Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’ – mówi Premier RP.
W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.
Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?
– dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;
– dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów;
– dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.
Z góry dziękujemy za oddane głosy. Prosimy lokalnych liderów o pomoc w rozpropagowaniu akcji.
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nysie Jolanta Trytko-Warczak informuje, że XII sesja Rady Miejskiej w Nysie odbędzie się 29 stycznia 2025 r., o godz. 09.00, w sali im. 100-lecia Niepodległości Polski (nr 200 – II piętro) Urzędu Miejskiego w Nysie, ul. Kolejowa 15.
– Akcja dogaszania pryzmy popowodziowej na składowisku odpadów w Domaszkowicach została zakończona – poinformował Dariusz Pryga, oficer prasowy KP PSP w Nysie.
– Na chwilę obecną kończy się dogaszanie pryzmy w Domaszkowicach. Mieszkańcom nie grozi niebezpieczeństwo – mówi Tomasz Ogorzały, prezes spółek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp z o o w Nysie i EkoNysa sp. z o.o.
– Na chwilę obecną kończy się dogaszanie pryzmy w Domaszkowicach. Mieszkańcom nie grozi niebezpieczeństwo – mówi Tomasz Ogorzały, prezes spółek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp z o o w Nysie i EkoNysa sp. z o.o.
– W dniu 21.01.2025 r. ok. godz. 13.50 na terenie składowiska w Zakładzie Unieszkodliwiania i Odzysku Odpadów w Domaszkowicach zauważono dym wydobywający się z pryzmy odpadów popowodziowych tymczasowo magazynowanych. O godz. 13:57 zdarzenie zgłoszono na numer alarmowy 112. Pierwsze zastępy straży przyjechały ok. godz. 14:10. Zadysponowano Państwową Straż Pożarną oraz Ochotniczą Straż Pożarną. Na miejsce przybyli również inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu oraz pracownicy Gminnego Zarządzania Kryzysowego. W celu jak najszybszego przemieszczenia odpadów do akcji włączono ciężki sprzęt PGK EKOM wraz z operatorami. Zarzewie pożaru zlokalizowano głęboko wewnątrz pryzmy. Na zewnątrz widać było unoszącą się parę wodną, wyczuwalny był zapach dymu. Odpady zgromadzone na pryzmie o wymiarach ok. 30x50x8 m pochodziły z pierwszych dni powodzi. Zgodnie z decyzją Wojewody Opolskiego z dnia 17 grudnia 2024 r. rozpoczęto proces składowania odpadów popowodziowych. Na chwilę obecną kończy się dogaszanie pryzmy. Mieszkańcom nie grozi niebezpieczeństwo – mówi Tomasz Ogorzały prezes spółek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp z o o w Nysie i EkoNysa sp. z o.o.
Biblioteka Miejska zaprasza na ferie w Oddziale Dziecięcym, od trzeciego do czternastego marca, które będą się odbywały w w dni robocze w godzinach od dziesiątej do czternastej.