Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2023

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2023

Kategoria: Aktualności
30 maja 2023
DRUKUJ

W dniu 20 maja 2023 r. na boisku sportowym w Wierzbięcicach odbyła się kolejna edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Kolejna edycja zawodów rozpoczęła się na boisku sportowym w Wierzbięcicach o godzinie 9:00. Organizatorami tegorocznych zawodów byli: Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, OSP Kępnica i OSP Regulice przy wsparciu OSP Wierzbięcice, a także Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Nysa. Organizatorzy przygotowali dla uczestników jak zawsze widowiskowe konkurencje, w których udział wzięły także panie.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, a sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Paweł Wierzbicki. Drużyny na stadion sportowy wprowadził Komendant Gminy ZOSP RP kpt. Wojciech Zwardoń, który złożył meldunek Sekretarzowi Nysy Piotrowi Bobakowi. Po wyprowadzeniu drużyn z murawy boiska przystąpiono do zawodów. Do strażackiej rywalizacji przystąpiło 14 drużyn w tym: 11 drużyn seniorów (mężczyźni) oraz 3 drużyny seniorek (kobiety). Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami. Nagrody zwycięzcom wręczyli Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka oraz Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Gminy Nysa Sebastian Jankowicz.

Ostateczna klasyfikacja w poszczególnych grupach prezentuje się następująco:

Kategoria kobiet:

 1. OSP Przełęk
 2. OSP Domaszkowice
 3. OSP Koperniki

Kategoria mężczyzn:

 1. OSP Wierzbięcice
 2. OSP Lipowa
 3. OSP Domaszkowice
 4. OSP Koperniki
 5. OSP Niwnica
 6. OSP Kępnica
 7. OSP Wyszków Śląski
 8. OSP Przełęk
 9. OSP Rusocin
 10. OSP Kubice
 11. OSP Regulice

Redaktor: Adrian Kołodziej

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

20 maja 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 3 czerwca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

EFS Opolskie