GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę

GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
14 maja 2024
DRUKUJ

II etap w tegorocznym cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” odbędzie się 18 maja na pograniczu polsko-czeskim, a gospodarzem rajdu ponownie będzie Nysa! To właśnie tu będzie można rozsiąść się wygodnie nad brzegiem jeziora – i patrząc do tyłu przez ramię – należycie odsapnąć po rajdzie wypełnionym atrakcjami aż po same czubki majaczących w oddali zalesionych wierzchołków Parku Krajobrazowego Gór Opawskich.

Rajdy Frajdy 2024

Dzięki gościnności Nysy będzie to spotkanie się w mieście bogatym historycznie, ale – dla kontrastu – przy nowoczesnej, sportowo-widowiskowej „Hali Nysa”. Samo miasto – pięknie położone na pograniczu Niziny Śląskiej i Przedgórza Sudeckiego – zachęca uroczą starówką, zielenią okolicznych parków i oczywiście rekreacyjnymi terenami Jeziora Nyskiego. Temu wszystkiemu będzie można się przyjrzeć zarówno w wolnym czasie, jak i na rozgrzanych do czerwoności finałowych kilometrach pod koroną wału.

Runda na pograniczu PL-CZ jest niezwykle malownicza i urozmaicona, a przy tym dość wymagająca. Dla uspokojenia dodajmy jednak od razu, że ulokowane na niej podjazdy są stosunkowo długie, ale dosyć łagodne. Wytyczone zostały trasy w 3 wariantach o różnej długości:
=> Sportowa (PRO, 120 km / 1.500m przewyższenia)
=> Rekreacyjna (MINI, 77 km / 700m przewyższenia)
=> Podróżnicza (GT, 200 km / 2.500m przewyższenia)

Zapisy i najistotniejsze informacje oraz odnośnik do Panelu Rejestracyjnego dostępne są na stronie: https://rajdydlafrajdy.pl/zapisy.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

28 maja 2024  

Udany powrót Dni Nysy! Świetne nagłośnienie, dobra zabawa w rytm muzyki gwiazd estrady i integracja mieszkańców.

Rozbudowa drogi w Przełęku

Rozbudowa drogi w Przełęku

28 maja 2024  

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego:

Firma DROG-BUD Sp. z o.o. informuje, że w dniach 04-06.06.2024 r. na drodze wojewódzkiej nr 411 w m. Przełęk będą trwały prace związane z układaniem ostatniej warstwy asfaltowej SMA w godz. 7:00 – 20:00. Ruch będzie odbywał się wahadłowo na docinku 1,2 km. W tym okresie zostanie zamknięty rejon skrzyżowania odcinka drogi powiatowej nr 1627 O kierunek Biała Nyska również dla ruchu lokalnego. Natomiast ruch komunikacji zbiorowej odbywać się będzie za porozumieniem MZK Nysa z Kierownikiem budowy.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

Biuro Bezpieczeństwa

Urząd Miejski w Nysie

Zabierz swoje serca na spacer

Zabierz swoje serca na spacer

28 maja 2024  

„Zabierz swoje serce na spacer” tym razem podczas Święta Województwa Opolskiego w Mosznej! To doskonała okazja do zadbania o swoje serce!

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

27 maja 2024  

Burmistrz Nysy informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu pn. „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich na obszarze Gminy Nysa i Gminy Otmuchów” oraz podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu konsultacji społecznych ww. projektu dokumentu.

EFS Opolskie