Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
1 marca 2024
DRUKUJ

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

W tym roku turnieje finałowe TAURON Pucharu Polski odbędą się w Krakowie i Nysie. Już 2 marca rozegrane zostaną półfinały rozgrywek męskich w największej polskiej hali – TAURON Arenie Kraków. Panie o trofeum powalczą dwa tygodnie później.

Przypomnijmy, że ostatni finał TAURON Pucharu Polski, rozgrywany w lutym 2023 roku w Krakowie, okazał się ogromnym sukcesem sportowym i organizacyjnym. Polscy kibice po raz kolejny udowodnili, że są zakochani w siatkówce. Wielki finał obejrzało w TAURON Arenie Kraków aż 11 815 widzów. To jest największa, rekordowa widownia meczu z udziałem drużyn klubowych w historii nie tylko tych rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku, przy wsparciu tak potężnych partnerów jak Grupa ORLEN, ten rekord zostanie pobity!

Bardzo się cieszę, że do grona sponsorów naszych turniejów dołącza Grupa ORLEN, bez której trudno wyobrazić sobie odpowiednie wsparcie dla polskiego sportu – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Razem z naszymi partnerami staramy się tworzyć niepowtarzalne widowiska i budować pozycję naszej ligowej siatkówki nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Ostatnie wyniki sportowe klubów i reprezentacji potwierdzają, że zmierzamy we właściwym kierunku – dodaje prezes.

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski kobiet rozgrywany będzie w Hali Nysa, miejscu od lat kochającym siatkówkę, słynącym z niesamowitych fanów. Przed rokiem w Nysie triumfowały siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. W tej edycji w Nysie zagrają PGE RYSICE Rzeszów z ŁKS Commercecon Łódź oraz UNI Opole z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.

Ze wszystkich spotkań w Krakowie i w Nysie transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Zapraszamy do kibicowania!

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Ścieżka pieszo-rowerowa im. Legii Polsko-Włoskiej

Ścieżka pieszo-rowerowa im. Legii Polsko-Włoskiej

25 kwietnia 2024  

Z inicjatywy Burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza w tzw. „Suchej Fosie” Wysokich Obwałowań ustawione zostały dwie tablice informujące o ciekawostkach związanych z Legią Polsko-Włoską, która formowana była w czasach napoleońskich na Śląsku i m.in. w Nysie.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

24 kwietnia 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 6 maja 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

23 kwietnia 2024  

W dniach 18-21 kwietnia we Wrocławiu odbyły się finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej.

5. tom „Encyklopedii Solidarności”

5. tom „Encyklopedii Solidarności”

23 kwietnia 2024  

26 kwietnia (piątek) Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na promocję Encyklopedii Solidarności. Opozycja w PRL 1976-1989, t. 5.

EFS Opolskie