Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynku potrwa 4 dni

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynku potrwa 4 dni

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
7 grudnia 2022
DRUKUJ

15 grudnia rozpocznie się 4-dniowy jarmark świąteczny. W Rynku swoje produkty zaprezentuje kilkanaście kół gospodyń wiejskich, lokalnych pszczelarzy, czy też twórców ludowych.

Nowe stragany staną w pobliżu pomnika Marszałka Piłsudskiego, a lewa część Rynku na czas trwania jarmarku będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.

-Jarmark Bożonarodzeniowy wraca na nyski rynek! Zachęcam wystawców, zwłaszcza lokalnych restauratorów do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jarmark odbędzie się w dniach 15-18 grudnia – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

W piątek, 16 grudnia Nyski Dom Kultury planuje pochód Mikołajów z udziałem przedszkolaków, zakończony spektaklem dla dzieci. Będą liczne zabawy dla dzieci, jasełka oraz koncert interaktywny. W ofercie gastronomicznej nie zabraknie grillowanych oscypków i grzanego wina. Hitem będzie zapewne karuzela wenecka.

– Nie zabraknie degustacji, ale także uczty duchowej. Każdego dnia postaramy się przygotować dla Państwa bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne – mówi Marek Kędzierski, Dyrektor Nyskiego Domu Kultury.

Zapraszamy całe rodziny!

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

Program Dni Nysy 2024

Program Dni Nysy 2024

14 maja 2024  

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-25 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

EFS Opolskie