Już w czerwcu jubileuszowy X Bieg Nyski. 2/3 limitu miejsc wyczerpane

Już w czerwcu jubileuszowy X Bieg Nyski. 2/3 limitu miejsc wyczerpane

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
18 kwietnia 2023
DRUKUJ

Jubileuszowy X Bieg Nyski, odbędzie się 10 czerwca 2023 roku. Start i meta na ul. Sudeckiej przy HALI NYSA, w której mieścić się będzie także Biuro Zawodów. Organizator przewidział limit na poziomie 900 Uczestników w biegu głównym.

Zapisy trwają nadal, ale miejsc coraz szybciej ubywa. Kilka dni temu Organizator zaprezentował okolicznościowe medale oraz koszulki, których motywem przewodnim jest popularna „Nyska” kiedyś produkowana w Nysie. Koszulki otrzymają w pakiecie Uczestnicy, którzy zdążą się zapisać do 28 kwietnia br. Koszulki full print z dobrego jakościowo materiału w tym roku robią wrażenie i są zdecydowanie godne jubileuszowej X edycji.

– Start biegu na 10 km o godz. 19:00. Szybka, płaska i w 100% asfaltowa trasa biegu, na jednej 10-kilometrowej pętli, pozwoli zmierzyć się z własnym rekordem życiowym. Organizator jak co roku przewidział bogaty pakiet startowy dla Uczestników. Panie, które ukończą X Bieg Nyski, standardowo na mecie otrzymają kwiaty – mówi Jacek Makowski, organizator Biegu Nyskiego.

Zwycięzcy biegu – jeśli pobiją rekord trasy – otrzymają specjalną premię finansową, oprócz standardowej nagrody. Jest o co walczyć, bowiem łączna kwota za zwycięstwo w kategorii OPEN to 1600 PLN, zarówno w kategorii Pań i Panów.

Oprócz biegu głównego na 10km, w programie imprezy,  uwielbiana przez najmłodszych „Mila Rodzinna Biegu Nyskiego”. Bieg na dystansie ok. 1,5km wystartuje o godzinie 18:00, uczestnikiem może być każdy. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, udział mogą wziąć całe Rodziny od najmłodszych dzieci w wózkach, po najstarszych z Familii. „Mila Rodzinna Biegu Nyskiego” będzie bezpłatna – najważniejsza jest dobra zabawa dla całych Rodzin. Wszyscy otrzymają pamiątkowy numer startowy, natomiast dla wszystkich Uczestników, którzy ukończą ten dystans, przewidziano także okolicznościowy medal. Limit w tym biegu to 500 osób.

Organizatorem imprezy jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2”w Nysie, wraz z Fundacją „W działaniu” oraz grupa biegowa „NYSA BIEGA”. Uczestnikiem zawodów na dystansie 10 km, mogą być osoby, które do dnia 10 czerwca 2023 r., ukończą 16 lat, opłacą wpisowe oraz w Biurze Zawodów podpiszą stosowne oświadczenie o stanie zdrowia. Zgłoszenia można dokonywać drogą elektroniczną: informacje i formularze dostępne są na stronach Organizatora – https://biegnyski.pl/2e467c . Zapisy internetowe trwają do 2 czerwca 2023 r. W przypadku nie wyczerpania limitu, będzie możliwość zapisów w Biurze Zawodów w dniu imprezy.

Film z 2022 roku:  https://fb.watch/i3JNaXV6ZH/

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej biegu – www.biegnyski.pl oraz polubienia profilu na FB i IG –www.facebook.com/biegnyski , www.instagram.com/bieg_nyski

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Zmiany w programie „Czyste Powietrze” od 14 czerwca 2024 r.

Zmiany w programie „Czyste Powietrze” od 14 czerwca 2024 r.

18 czerwca 2024  

Przypominamy, że od 14 czerwca 2024 r. dotacja z programu „Czyste Powietrze” na pompę ciepła, kocioł zgazowujący drewno lub kocioł na pellet o podwyższonym standardzie może być udzielona tylko wtedy, gdy urządzenie wpisane jest na listę zielonych urządzeń i materiałów.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024

18 czerwca 2024  

W dniu 15 czerwca 2024 r. na boisku sportowym w Kubicach odbyła się kolejna edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Poradnik Pacjenta: oparzenia słoneczne – kiedy słońce szkodzi?

Poradnik Pacjenta: oparzenia słoneczne – kiedy słońce szkodzi?

18 czerwca 2024  

Na szkodliwe promieniowanie słoneczne jesteśmy narażeni zawsze, gdy przebywamy na słońcu w słoneczny lub letni dzień. Musimy uważać nie tylko w pełnym słońcu na plaży, ale też podczas pieszych wędrówek w górach czy na placu zabaw. Zbyt częste wystawianie ciała na promieniowanie słoneczne może prowadzić bowiem do niepożądanych reakcji skórnych i oparzeń słonecznych. Negatywne skutki nadmiernego opalania mogą się ujawnić nawet wiele lat później, w postaci raka skóry. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do podstawowych zasad ochrony przed słońcem.

Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

17 czerwca 2024  

15 czerwca br. w Nyskim Domu Kultury odbył się wieczór muzyki chóralnej w wykonaniu czterech znakomitych zespołów.

EFS Opolskie