Pogoda w Nysie

Piątek 09.12.2022
Wiesława, Leokadii i Joanny
1°C
PM10 - 86 μg/m3
Stan powietrza - Dostateczny
KFC wchodzi do Nysy!

KFC wchodzi do Nysy!

Kategoria: Aktualności
17 października 2022
DRUKUJ

To już pewne. KFC wchodzi do Nysy. Pierwotne informacje wskazywały, że powstanie na terenie dawnej FSD. Wiadomo, że inwestor wybrał jednak inną lokalizację.

Nyskie KFC powstanie na skwerze rozdzielającym teren PKP od drogi wojewódzkiej, między ul. Racławicką a ul. Bema. Dzięki takiemu usytuowaniu będziemy mogli skorzystać z rozwiązania typu drive-through. Wydaje się, że ulokowanie restauracji w pobliżu Centrum Przesiadkowego może być strzałem w dziesiątkę.

– Sama restauracja będzie mieć 300 m2 powierzchni. Do KFC będzie przypisany ogródek zewnętrzny i wiaty fotowoltaiczne. Wszystko w nowoczesnym designie  – mówi inwestor, Olgierd Hoffman. – Oprócz KFC, w pawilonie znajdzie się m.in. supermarket, drogeria i siłownia. Co ciekawe, na tyłach obiektu, pojawi się także pierwsza na Opolszczyźnie farma wertykalna. Moim zdaniem to przyszłość światowego rolnictwa.

Pawilon będzie budowany w dwóch etapach. Priorytetem jest KFC, z którego mamy skorzystać już w czerwcu przyszłego roku. – Cały obiekt będzie miał powierzchnię około 2500m– mówi Olgierd Hoffman. – Jesteśmy już po podpisaniu umowy, a w tej chwili trwa projektowanie oraz przyłączanie mediów do naszej działki. Mamy też bardzo dużą pomoc z Urzędu Miejskiego, za co dziękuję.

– Cieszę się, że kolejna znana światowa marka wchodzi do Nysy. Jesteśmy otwarci na wszystkie branże – zachęcamy przedsiębiorców do inwestowania w naszym mieście – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Podstawowym produktem sieci KFC są smażone kawałki kurczaka podawane z oryginalnym sosem. Oprócz samego kurczaka możemy zjeść także burgery z kurczakiem, wrapy, skrzydełka, frytki, surówki czy desery.

 

*na zdjęciu inwestor, Olgierd Hoffman i Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Budżet obywatelski – informacje

Budżet obywatelski – informacje

8 grudnia 2022  

Zapraszamy do zapoznania się z listą wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok po ponownej weryfikacji.

Taneczna impreza na lodowisku!

Taneczna impreza na lodowisku!

8 grudnia 2022  

To będzie niezapomniany wieczór. Już w najbliższy piątek, 9 grudnia lodowisko w Nysie rozbłyśnie niczym świąteczna choinka i będziemy bawić się w rytm imprezowych hitów.

Bardzo udane Mikołajki na lodowisku!

Bardzo udane Mikołajki na lodowisku!

8 grudnia 2022  

Wczoraj na miejskim lodowisku gościł sam Święty Mikołaj. Staruszek z Laponii rozdał dzieciom prezenty i zachęcał do aktywności fizycznej.

Bioagra została sponsorem lodowiska

Bioagra została sponsorem lodowiska

8 grudnia 2022  

Spółka Bioagra pomoże w funkcjonowaniu nyskiego lodowiska. Firma podpisała umowę z Agencją Rozwoju Nysy, na mocy której ten popularny wśród mieszkańców obiekt otrzyma wsparcie finansowe i rzeczowe o łącznej wartości 50 tys. zł.

EFS Opolskie