Pogoda w Nysie

Środa 21.02.2024
Eleonory, Fortunata i Roberta
5°C
PM10 - 9 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
KFC wchodzi do Nysy!

KFC wchodzi do Nysy!

Kategoria: Aktualności
17 października 2022
DRUKUJ

To już pewne. KFC wchodzi do Nysy. Pierwotne informacje wskazywały, że powstanie na terenie dawnej FSD. Wiadomo, że inwestor wybrał jednak inną lokalizację.

Nyskie KFC powstanie na skwerze rozdzielającym teren PKP od drogi wojewódzkiej, między ul. Racławicką a ul. Bema. Dzięki takiemu usytuowaniu będziemy mogli skorzystać z rozwiązania typu drive-through. Wydaje się, że ulokowanie restauracji w pobliżu Centrum Przesiadkowego może być strzałem w dziesiątkę.

– Sama restauracja będzie mieć 300 m2 powierzchni. Do KFC będzie przypisany ogródek zewnętrzny i wiaty fotowoltaiczne. Wszystko w nowoczesnym designie  – mówi inwestor, Olgierd Hoffman. – Oprócz KFC, w pawilonie znajdzie się m.in. supermarket, drogeria i siłownia. Co ciekawe, na tyłach obiektu, pojawi się także pierwsza na Opolszczyźnie farma wertykalna. Moim zdaniem to przyszłość światowego rolnictwa.

Pawilon będzie budowany w dwóch etapach. Priorytetem jest KFC, z którego mamy skorzystać już w czerwcu przyszłego roku. – Cały obiekt będzie miał powierzchnię około 2500m– mówi Olgierd Hoffman. – Jesteśmy już po podpisaniu umowy, a w tej chwili trwa projektowanie oraz przyłączanie mediów do naszej działki. Mamy też bardzo dużą pomoc z Urzędu Miejskiego, za co dziękuję.

– Cieszę się, że kolejna znana światowa marka wchodzi do Nysy. Jesteśmy otwarci na wszystkie branże – zachęcamy przedsiębiorców do inwestowania w naszym mieście – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Podstawowym produktem sieci KFC są smażone kawałki kurczaka podawane z oryginalnym sosem. Oprócz samego kurczaka możemy zjeść także burgery z kurczakiem, wrapy, skrzydełka, frytki, surówki czy desery.

 

*na zdjęciu inwestor, Olgierd Hoffman i Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie