Pogoda w Nysie

Środa 30.11.2022
Andrzeja, Maury i Konstantego
0°C
PM10 - 66 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa

Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa

Kategoria: Aktualności
2 listopada 2022
DRUKUJ

Gmina Nysa przekazała ziarna słonecznika do gminnych placówek oświatowych. Worki trafiły do wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli. Dzieci w okresie zimowym będą dokarmiać słonecznikiem ptaki.

– Gmina na działce w pobliżu Castoramy zasiała słoneczniki, który cieszyły nasze oczy kwiatami, ale ponieważ słonecznik z natury swojej ma tak, że po kwiatach pojawiają się nasiona i ziarna, to udało nam się z tej naszej ekologicznej uprawy zebrać ponad 30 worków z ziarnami słonecznika – mówi Robert Giblak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nysie.

Worki następnie zostały przekazane gminnym placówkom oświatowym. My byliśmy dzisiaj z kamerą w Szkole Podstawowej nr 3. Dla dzieci akcje ekologiczne to nie pierwszyzna, placówka mocno dba bowiem o ich świadomość ekologiczną, organizując rozmaite wydarzenia w roku szkolnym. Młodzi ludzie od razu złapali za worki, by wsypać choć małą garść słonecznika do karmników dla skrzydlatych przyjaciół.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Gmina Nysa rozdawała placówkom oświatowym karmniki. Tegoroczna akcja to więc kontynuacja tej zapoczątkowanej w 2021r.

– Jest to kolejna nasza akcja ekologiczna. Przypomnę, że siejemy m.in. łąki kwietne czy sadzimy razem z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy drzewa – dodaje Robert Giblak.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

29 listopada 2022  

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku  przewiduje jednorazowy dodatek elektryczny dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie