Pogoda w Nysie

Piątek 12.04.2024
Juliusza, Lubosława i Zenona
19°C
PM10 - 20 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa

Kolejna ekologiczna akcja Gminy Nysa

Kategoria: Aktualności
2 listopada 2022
DRUKUJ

Gmina Nysa przekazała ziarna słonecznika do gminnych placówek oświatowych. Worki trafiły do wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli. Dzieci w okresie zimowym będą dokarmiać słonecznikiem ptaki.

– Gmina na działce w pobliżu Castoramy zasiała słoneczniki, który cieszyły nasze oczy kwiatami, ale ponieważ słonecznik z natury swojej ma tak, że po kwiatach pojawiają się nasiona i ziarna, to udało nam się z tej naszej ekologicznej uprawy zebrać ponad 30 worków z ziarnami słonecznika – mówi Robert Giblak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nysie.

Worki następnie zostały przekazane gminnym placówkom oświatowym. My byliśmy dzisiaj z kamerą w Szkole Podstawowej nr 3. Dla dzieci akcje ekologiczne to nie pierwszyzna, placówka mocno dba bowiem o ich świadomość ekologiczną, organizując rozmaite wydarzenia w roku szkolnym. Młodzi ludzie od razu złapali za worki, by wsypać choć małą garść słonecznika do karmników dla skrzydlatych przyjaciół.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Gmina Nysa rozdawała placówkom oświatowym karmniki. Tegoroczna akcja to więc kontynuacja tej zapoczątkowanej w 2021r.

– Jest to kolejna nasza akcja ekologiczna. Przypomnę, że siejemy m.in. łąki kwietne czy sadzimy razem z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy drzewa – dodaje Robert Giblak.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Rusza tężnia!

Rusza tężnia!

12 kwietnia 2024  

Tężnia solankowa na Placu Paderewskiego rusza już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

12 kwietnia 2024  

Kordian Kolbiarz przez kolejne 5 lat będzie burmistrzem Nysy. Dziś w kronice powiemy nie tylko o wyborach, ale także uruchomieniu tężni, muzycznych gwiazdach Dni Nysy i bardzo ciekawej inicjatywie naszej biblioteki.

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

11 kwietnia 2024  

14 kwietnia po raz kolejny będziemy obchodzić nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski. Zdaniem wielu historyków, to właśnie 14 kwietnia 966 r., w Wielką Sobotę, Mieszko I przyjął chrzest. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

11 kwietnia 2024  

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Data ta nie jest przypadkowa. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez niemieckie radio informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD.

EFS Opolskie