Kolejne sportowe sukcesy PANS w Nysie! Rektor pogratulował medalistom

Kolejne sportowe sukcesy PANS w Nysie! Rektor pogratulował medalistom

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport, Nauka i edukacja
7 lutego 2023
DRUKUJ

6 lutego Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie prof. Przemysław Malinowski spotkał się z uczestnikami Akademickich Mistrzostw Województwa Opolskiego, którzy reprezentowali PANS w Nysie. Dodajmy, reprezentowali bardzo udanie, zdobywając medale z każdego kruszcu.

26 stycznia 2023r. na stokach Czarnej Góry odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Opolskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Na trasach giganta i slalomu rywalizowali również studenci i pracownicy Wrocławskiego AWF’u, Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego. Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Nysie godnie reprezentowali studenci wielu kierunków.

Nasi studenci najlepsi w województwie

Wśród kobiet najlepsza w slalomie gigancie (złoty medal) w naszym województwie okazała się Natalia Wrona, studentka kosmetologii. Natomiast w slalomie nasze studentki zdobyły dwa medale – wspomniana Natalia do złota dołożyła srebrny medal, a brązowy krążek wywalczyła również studentka kosmetologii – Nikola Duda.

Wśród mężczyzn trzecie miejsce w gigancie i slalomie specjalnym zajął pracownik Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej mgr Marcin Dykta.

Pozostali nasi studenci uplasowali się tuż za podium.

Natomiast wśród snowboardzistów nie miał sobie równych Miłosz Wojciechowski, student kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka. Nasza sportowa ekipa przywiozła do Nysy aż pięć medali.

Teraz rozpoczęli przygotowania i treningi do startu w finałach Akademickich Mistrzostw Polski na stokach Harendy w Zakopanem. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

17 czerwca 2024  

15 czerwca br. w Nyskim Domu Kultury odbył się wieczór muzyki chóralnej w wykonaniu czterech znakomitych zespołów.

Otwarcie Kąpieliska Nyskiego ,,Frajda”

Otwarcie Kąpieliska Nyskiego ,,Frajda”

17 czerwca 2024  

W najbliższy piątek, czyli 21 czerwca o godzinie 12:00, nastąpi otwarcie naszego Kąpieliska Nyskiego ,,Frajda”.

Odkomarzanie – I etap

Odkomarzanie – I etap

17 czerwca 2024  

W czasie trwającego sezonu letniego nie dają o sobie zapomnieć komary i kleszcze. Rosnąca liczba zachorowań na boreliozę oraz coraz częstsze odczyny alergiczne po ukąszeniach skłoniły Gminę Nysa po raz kolejny do akcji odkomarzania.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

14 czerwca 2024  

Dziś powiemy o otwarciu wyremontowanego stadionu Polonii Nysa, pikniku literackim na Placu Paderewskiego i kolejnej edycji Pchlego Targu. Będzie też o nyskim konkursie reklamowym i Letniej Gali Tańca.

EFS Opolskie