Pogoda w Nysie

Czwartek 28.09.2023
Wacława, Tymona i Marka
17°C
PM10 - 21 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Kolejne sportowe sukcesy PANS w Nysie! Rektor pogratulował medalistom

Kolejne sportowe sukcesy PANS w Nysie! Rektor pogratulował medalistom

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport, Nauka i edukacja
7 lutego 2023
DRUKUJ

6 lutego Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie prof. Przemysław Malinowski spotkał się z uczestnikami Akademickich Mistrzostw Województwa Opolskiego, którzy reprezentowali PANS w Nysie. Dodajmy, reprezentowali bardzo udanie, zdobywając medale z każdego kruszcu.

26 stycznia 2023r. na stokach Czarnej Góry odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Opolskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Na trasach giganta i slalomu rywalizowali również studenci i pracownicy Wrocławskiego AWF’u, Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego. Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Nysie godnie reprezentowali studenci wielu kierunków.

Nasi studenci najlepsi w województwie

Wśród kobiet najlepsza w slalomie gigancie (złoty medal) w naszym województwie okazała się Natalia Wrona, studentka kosmetologii. Natomiast w slalomie nasze studentki zdobyły dwa medale – wspomniana Natalia do złota dołożyła srebrny medal, a brązowy krążek wywalczyła również studentka kosmetologii – Nikola Duda.

Wśród mężczyzn trzecie miejsce w gigancie i slalomie specjalnym zajął pracownik Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej mgr Marcin Dykta.

Pozostali nasi studenci uplasowali się tuż za podium.

Natomiast wśród snowboardzistów nie miał sobie równych Miłosz Wojciechowski, student kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka. Nasza sportowa ekipa przywiozła do Nysy aż pięć medali.

Teraz rozpoczęli przygotowania i treningi do startu w finałach Akademickich Mistrzostw Polski na stokach Harendy w Zakopanem. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszenie o przetargu

27 września 2023  

PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na zbycie prawa własności lokalu mieszkalnego.

Stypendia dla studentów

Stypendia dla studentów

27 września 2023  

1 października rozpoczyna się nabór wniosków w o przyznanie „Mieszkaniowego Stypendium Burmistrza Nysy”, „Stypendium Burmistrza Nysy” oraz „Stypendium Burmistrza Nysy dla Olimpijczyka”.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem stypendiów. Termin składania wniosków upływa dnia 15 października br.

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

25 września 2023  

W niedzielę 24 września roku na Hali Sportowej Naszej Uczelni przy ul. Głuchołaskiej zakończył się dwudniowy turniej siatkówki żeńskiej o Puchar Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych i Burmistrza Nysy, który został zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia Nysy.

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

25 września 2023  

Teatr Miejski w Nysie zaprasza na spektakl ,,Okno na parlament”. Premiera już 8 października o godz. 18.00. 

EFS Opolskie