Pogoda w Nysie

Sobota 25.03.2023
Marioli, Wieäczysława i Ireneusza
8°C
PM10 - 6 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Kolejne sportowe sukcesy PANS w Nysie! Rektor pogratulował medalistom

Kolejne sportowe sukcesy PANS w Nysie! Rektor pogratulował medalistom

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport, Nauka i edukacja
7 lutego 2023
DRUKUJ

6 lutego Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie prof. Przemysław Malinowski spotkał się z uczestnikami Akademickich Mistrzostw Województwa Opolskiego, którzy reprezentowali PANS w Nysie. Dodajmy, reprezentowali bardzo udanie, zdobywając medale z każdego kruszcu.

26 stycznia 2023r. na stokach Czarnej Góry odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Opolskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Na trasach giganta i slalomu rywalizowali również studenci i pracownicy Wrocławskiego AWF’u, Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego. Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Nysie godnie reprezentowali studenci wielu kierunków.

Nasi studenci najlepsi w województwie

Wśród kobiet najlepsza w slalomie gigancie (złoty medal) w naszym województwie okazała się Natalia Wrona, studentka kosmetologii. Natomiast w slalomie nasze studentki zdobyły dwa medale – wspomniana Natalia do złota dołożyła srebrny medal, a brązowy krążek wywalczyła również studentka kosmetologii – Nikola Duda.

Wśród mężczyzn trzecie miejsce w gigancie i slalomie specjalnym zajął pracownik Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej mgr Marcin Dykta.

Pozostali nasi studenci uplasowali się tuż za podium.

Natomiast wśród snowboardzistów nie miał sobie równych Miłosz Wojciechowski, student kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka. Nasza sportowa ekipa przywiozła do Nysy aż pięć medali.

Teraz rozpoczęli przygotowania i treningi do startu w finałach Akademickich Mistrzostw Polski na stokach Harendy w Zakopanem. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dobre praktyki-to właśnie to!

Dobre praktyki-to właśnie to!

24 marca 2023  

22.03.2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niwnicy  odbyło się spotkanie Dyrektorów Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Nysa. Celem spotkania było zaprezentowanie dobrej praktyki realizowanej w klasie drugiej przez p. Danutę Kasperowicz, polegającej na  pracy bez pakietów edukacyjnych. Działania podejmowane przez nauczycieli w stosunku do uczniów zagrożonych niedostosowaniem społecznym zostały zaprezentowane przez psychologa szkolnego p. Patrycję Zawaryńską.

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023

24 marca 2023  

W dniu 24 marca 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 23 uczniów w trzech grupach wiekowych.

Kontrola szczelności kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej

Kontrola szczelności kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej

24 marca 2023  

Urząd Miejski w Nysie oraz AKWA Sp.z.o.o informują, że w dniu 28.03.2023r. w godz. 8:00 – 11:00 zostanie przeprowadzona kontrola szczelności kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej poprzez zadymianie sieci przy użyciu pary wodnej.

Zaproszenie do udziału w konferencji – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce

Zaproszenie do udziału w konferencji – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce

23 marca 2023  

28 marca br. o godz. 13:00 w Urzędzie Miejskim w Nysie w Sali 100-lecia Niepodległości Polski – II piętro, odbędzie się konferencja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza na temat projektu ustawy – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce.

Serdecznie zapraszamy.

EFS Opolskie