Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
23 kwietnia 2024
DRUKUJ

W dniach 18-21 kwietnia we Wrocławiu odbyły się finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej.

Po wielu tygodniach intensywnej pracy i ciężkich treningów nadszedł wyczekiwany moment – najważniejsze zawody sezonu dla naszych gimnastyczek i gimnastyków. Wszyscy reprezentanci Nysy byli skoncentrowani na osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

Wspaniali gimnastycy jak zawsze bardzo dobrze przygotowali się do tych zawodów i zdobyli 8 medali, w tym trzy złote. Szymon Szymański został mistrzem Polski w wieloboju i w finale ćwiczeń na poręczach i brązowym medalistą na ćwiczeniach wolnych, a jego młodsza klubowa koleżanka Nina Jaseniuk zdobyła złoty medal na ćwiczeniach wolnych i srebrny w wieloboju. Patryk Nowak został wicemistrzem Polski w ćwiczeniach na kółkach, Michał Lichwa zdobył brązowy medal na skoku, brązowy medal zdobył również Aleksander Zganiacz w finale ćwiczeń na drążku.

Wszyscy nasi medaliści otrzymali kółka olimpijskie ufundowane przez Polski Komitet Olimpijski, które wręczył Leszek Blanik, Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Podczas zawodów reprezentacja klubu miała najwięcej bo aż 20 uczestników, więcej niż jakikolwiek inny klub.

Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne reprezentowali:

Maja Chwalczuk, Nina Jaseniuk, Maja Rogala, Laura Prymicz, Oliwia Stojanowska, Zuzanna Sarkowicz, Wiktoria Worek, Roksana Marek Szymon Szymański, Karol Jary, Michał Lichwa, Jakub Raróg, Patryk Nowak, Aleksander Zganiacz, Miłosz Jakubowski, Xavier Karmelita, Bartłomiej Jakubiec, Kacper Michalczyk, Ryszard Naciasta.

Gratulujemy zawodnikom świetnej postawy i zaangażowania, które przyniosły im tak znaczący triumf. Były uśmiechy, radość i łzy wzruszenia, ale przede wszystkim ogromne poczucie satysfakcji z ciężkiej pracy i osiągniętego sukcesu.

Trenerami utytułowanych zawodniczek i zawodników są Mariusz Wroński, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Marcin Dmytrów oraz Paula Kwiczala, Ewelina Kowalska-Trela i Maria Ratyńska-Bury, Artur Zamirski.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

24 maja 2024  

Ruszyły Dni Nysy! Zapraszamy do świętowania. W kronice powiemy też o akcji służb nad rzeką, pikniku z mundurówką i akademii piłkarskiej dla dzieci.

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

21 maja 2024  

Porządek II
Sesji Rady Miejskiej w Nysie
w dniu 28 maja 2024 roku, godz. 8.30

Nysanie ze złotym medalem!

Nysanie ze złotym medalem!

21 maja 2024  

Znakomity występ Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej w Otwartych Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF. Zawody odbyły się 18.05.2024 w Prudniku.

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

21 maja 2024  

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne pn. Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

EFS Opolskie