Kolejny hotel nad jeziorem?

Kolejny hotel nad jeziorem?

Kategoria: Aktualności, Inwestor
25 sierpnia 2023
DRUKUJ

Gmina Nysa ogłosiła przetarg na atrakcyjne nieruchomości gruntowe położone nad Jeziorem Nyskim w okolicy ul. Dębowej, przeznaczone pod obiekty zamieszkania zbiorowego jak hotel, dom wypoczynkowy, schronisko młodzieżowe, czy też pensjonat. Nieruchomości położone są w atrakcyjnym miejscu w odległości  50-200  metrów od nyskiego akwenu z widokiem na Góry Opawskie.

Działka pod hotel nad Jeziorem Nyskim

To drugie podejście do sprzedaży prawa własności nieruchomości położonych w obrębie Skorochowa i Głębinowa. Przyszły najemca będzie mógł wybudować np. hotel. Z pewnością w Nysie rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi w sektorze turystyki. Również same tereny wzdłuż jeziora zyskały w ostatnich latach na atrakcyjności. To za sprawą zarówno nakładu z budżetu samorządu, jak i przedsiębiorców. Oferta Ośrodka AKWA Marina z roku na roku jest coraz bardziej bogata. W tym roku ma ruszyć budowa całorocznych domków letniskowych za ponad 15 milionów złotych, a przy samej plaży, w miejscu dawnego Albatrosa, niedługo ruszy budowa apartamentowca. Tu inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach. Na tapet wraca też budowa mariny dla większych jednostek pływających.

Przetarg na nieruchomości odbędzie się 27 października w Urzędzie Miejskim w Nysie. Wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej należy wnieść do 23 października br.

Link do ogłoszenia – http://bip.nysa.pl/?a=6884

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 448

Nyska Kronika Filmowa – odc. 448

12 lipca 2024  

W naszym mieście powstaną kolejne nowe mieszkania. Dziś w kronice powiemy też o pikniku rodzinnym nad Jeziorem Nyskim i muzycznej podróży na Placu Paderewskiego, a także o kolejnej rocznicy powodzi z 1997 roku.

Dzienny Dom Pobytu zakupi defibrylatory oraz sprzęt do pierwszej pomocy

Dzienny Dom Pobytu zakupi defibrylatory oraz sprzęt do pierwszej pomocy

12 lipca 2024  

Dzienny Dom Pobytu został laureatem VI edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

Tadeusz „Tadek” Polkowski wystąpi w Nysie

Tadeusz „Tadek” Polkowski wystąpi w Nysie

11 lipca 2024  

Tadeusz „Tadek” Polkowski wystąpi 13 lipca w Nysie. Na koncert zapraszają IPN i Kryptonim T-IV.

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa

10 lipca 2024  

Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Uroczystości odbędą się 11 lipca o godz. 9.00 pod tablicą przy Urzędzie Miejskim w Nysie, od strony ulicy Chodowieckiego.

EFS Opolskie