Pogoda w Nysie

Środa 21.02.2024
Eleonory, Fortunata i Roberta
4°C
PM10 - 9 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Kolejny hotel nad jeziorem?

Kolejny hotel nad jeziorem?

Kategoria: Aktualności, Inwestor
25 sierpnia 2023
DRUKUJ

Gmina Nysa ogłosiła przetarg na atrakcyjne nieruchomości gruntowe położone nad Jeziorem Nyskim w okolicy ul. Dębowej, przeznaczone pod obiekty zamieszkania zbiorowego jak hotel, dom wypoczynkowy, schronisko młodzieżowe, czy też pensjonat. Nieruchomości położone są w atrakcyjnym miejscu w odległości  50-200  metrów od nyskiego akwenu z widokiem na Góry Opawskie.

Działka pod hotel nad Jeziorem Nyskim

To drugie podejście do sprzedaży prawa własności nieruchomości położonych w obrębie Skorochowa i Głębinowa. Przyszły najemca będzie mógł wybudować np. hotel. Z pewnością w Nysie rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi w sektorze turystyki. Również same tereny wzdłuż jeziora zyskały w ostatnich latach na atrakcyjności. To za sprawą zarówno nakładu z budżetu samorządu, jak i przedsiębiorców. Oferta Ośrodka AKWA Marina z roku na roku jest coraz bardziej bogata. W tym roku ma ruszyć budowa całorocznych domków letniskowych za ponad 15 milionów złotych, a przy samej plaży, w miejscu dawnego Albatrosa, niedługo ruszy budowa apartamentowca. Tu inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach. Na tapet wraca też budowa mariny dla większych jednostek pływających.

Przetarg na nieruchomości odbędzie się 27 października w Urzędzie Miejskim w Nysie. Wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej należy wnieść do 23 października br.

Link do ogłoszenia – http://bip.nysa.pl/?a=6884

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie