Hulajnogi elektryczne TIER w Nysie. Lider mikromobilności wychodzi z ofertą zupełnie nowej jakości podróżowania. To oferta zwłaszcza dla miłośników zrównoważonego transportu. Wypożyczalnia obsługiwana przez prywatną firmę udostępni odpłatnie ponad setkę takich urządzeń, wzorem większych miejskich metropolii.
Do pracy na hulajnodze?
Urządzenia znajdziemy m.in. przy Wieży Ziębickiej, przy skateparku, Hali Nysa, czy też w pobliżu galerii Dekada i w Skorochowie. Pozostawione przez użytkowników hulajnogi będzie można też wyśledzić przy pomocy aplikacji TIER. – Wejście firmy TIER Mobility do Nysy jest dla nas dużym wyróżnieniem i radością – ocenia Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Dołączamy tym samym do grona miast o dużym potencjale dla rozwoju ekologicznej komunikacji.Jestem przekonany, że nowa usługa spotka się z pozytywnym przyjęciem ze strony naszych mieszkańców.
Koszt usługi to 2,70 za odblokowanie i 59 groszy za minutę jazdy. Do dyspozycji będzie 130 hulajnóg opłacanych z poziomu aplikacji mobilnej. TIER dostępny jest m.in. w Sopocie, Warszawie, czy też w Szczecinie. W celu wypożyczenia hulajnogi należy zainstalować aplikację Tier i założyć konto. W programie dostępna jest mapa, na której można namierzyć okoliczne pojazdy. Po znalezieniu wolnej sztuki wystarczy do niej podejść, a odblokowuje się ją po zeskanowaniu kody QR aparatem w telefonie.
Nysa po remoncie dworca planuje również ulokowanie na terenie centrum przesiadkowego wypożyczalni rowerów miejskich, w tym rowerów z napędem elektrycznym.
Jak zacząć jeździć TIER?
Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER należy pobrać aplikację, zarejestrować się i przypisać metodę płatności. Następnie trzeba znaleźć e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokować ją
skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę należy znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuścić podpórkę, otworzyć aplikację TIER i dotknąć przycisk „Zakończ przejazd”.
Marcin Wicha, Sylwia Chutnik, Zbigniew Rokita, Witold Szabłowski, Małgorzata Łukasiewicz, Wojciech Bonowicz, Filip Springer i Mariusz Szczygieł odwiedzą Nysę w ramach festiwalu Miedzianka po Drodze. Spotkania z pisarkami i pisarzami odbędą się już 30 sierpnia na Placu Paderewskiego.
Jeżeli zostaniesz studentem nyskiej Uczelni, możesz wyjechać podczas wakacji nawet do Meksyku… Studentki PWSZ w Nysie: Laura Badocha (filologia angielska), Agnieszka Terlecka (kosmetologia) oraz Julia Ratuszny (dietetyka) wzięły udział w Międzynarodowej Szkole Letniej w CETYS Ensenada w Meksyku.
W czasie trwającego sezonu letniego nie dają o sobie zapomnieć komary i kleszcze. Rosnąca liczba zachorowań na boreliozę oraz coraz częstsze odczyny alergiczne po ukąszeniach skłoniły Gminę Nysa po raz kolejny do akcji odkomarzania.