
Nowy sprzęt w Przedszkolu nr 10
Kolejne nowości w Przedszkolu nr 10 w Nysie. Placówka zakupiła dodatkowy sprzęt do sal terapeutycznych. Ruszyły też zajęcia z sensoplastyki.
Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego:
Ostrzeżenie meteorologiczne 8/2021
Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu
Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny mróz/ 1
Obszar: województwo opolskie, powiat nyski
Przebieg: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -17°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%
Uwagi: Brak.
Ważność: od godz. 19:00 dnia 17.01.2021 do godz. 09:00 dnia 18.01.2021
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Edyta Socha
Czas wydania: godz. 11:58 dnia 17.01.2021
Biuro Bezpieczeństwa
Urząd Miejski w Nysie
Kolejne nowości w Przedszkolu nr 10 w Nysie. Placówka zakupiła dodatkowy sprzęt do sal terapeutycznych. Ruszyły też zajęcia z sensoplastyki.
Otoczenie przyrody, filmowe hity i nocny klimat. Czego chcieć więcej? Już latem czeka nas kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego nad jeziorem. Pierwsza odsłona wydarzenia okazała się wielkim hitem.
– Chcemy, żeby ta impreza już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń i w świadomość mieszkańców. Działa też u nas w Nysie dyskusyjny klub filmowy, więc być może zjednoczymy siły, by impreza była jeszcze ciekawsza. – mówi Edyta Peikert, prezes spółki AKWA.
W ubiegłym roku wydarzenie trwało dwa dni. Pierwszego wieczoru wyświetlono film EVEREST, a drugiego NOC OCZYSZCZENIA. ANARCHIA. O doborze repertuaru zdecydowali sami mieszkańcy. Teraz będzie tak samo. Wydarzenie ponownie ma trwać też 2 dni (18-19 czerwca). Podczas festiwalu znów zobaczymy widowiskowy pokaz laserów.
Impreza odbędzie się w miejscu, gdzie do tej pory rozłożona była karuzela. Uczestnicy będą mieli również dostęp do pola gastronomicznego.
Na rynku pojawił się drugi numer odświeżonej gazety TAK. Jak zwykle nie brakuje aktualności i inwestycji, ale także porad zdrowotnych, kulinarnych i biznesowych oraz kącika rozrywkowego.
W gazecie znajdziemy też wywiad z nyskim katem Jerzym Gadawskim. Ciekawostką są kupony dla pań z okazji Dni Kobiet.
Zapraszamy do lektury – TAK! 2/2021 by Agencja Rozwoju Nysy – issuu
Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje odnośnie aktualnych możliwości uzyskania dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Udział jest bezpłatny. Spotkanie moderowane będzie przez pracowników Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Nysie.