Koronawirus – aktualności

Data publikacji: 25 marca 2020

Opóźnienia w otwarciu punktów szczepień masowych

16 kwietnia 2021  
Przedłuża się termin uruchomienia w Nysie punktu „szczepień masowych”. Przypomnijmy, że pierwotnie miał ruszyć 19 kwietnia. Po czwartkowym spotkaniu z NFZ wiemy jednak, że będzie opóźnienie.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Zachowaj bezpieczeństwo podczas szczepień

13 kwietnia 2021  
Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Punkty szczepień robią wiele, aby czekanie na przyjęcie preparatu było maksymalnie bezpieczne. Sporo zależy również od nas samych.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Strażacy ochotnicy roznosili ulotki dla mieszkańców gminy

1 kwietnia 2021  
Dobiegła końca akcja kolportażu ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19. Ulotki roznoszone były przez druhny i druhów ze wszystkich ochotniczych straży pożarnych Gminy Nysa. Zadaniem strażaków było dostarczenie ulotek do jak największej liczby mieszkańców. Ulotki dostarczane były zarówno w mieście jak i na terenach wiejskich. Na ulotkach można znaleźć ważne informacje odnośnie samego szczepienia, a także numer telefonu do koordynatorów gminnych, z którym można umówić transport osoby niemającej możliwości dotarcia do punktu szczepień we własnym zakresie. Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości […]
REDAKTOR: Adrian Kołodziej

Urząd Miejski od 29 marca zamknięty

25 marca 2021  
KOMUNIKAT W związku z epidemią koronawirusa od dnia 29 marca 2021 r. (poniedziałek) URZĄD MIEJSKI W NYSIE BĘDZIE ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA W SPRAWACH NIECIERPIĄCYCH ZWŁOKI I SZCZEGÓLNIE PILNYCH W CELU ICH ZAŁATWIENIA NALEŻY UMAWIAĆ SIĘ TELEFONICZNIE.   NUMER TELEFONU:                                          ADRES E-MAIL:        77 40 80 500                                                nysa@www.nysa.pl WYDZIAŁ SPRAW OBYWATELSKICH – 77 40 80 606; 77 40 80 637; 77 40 80 531 (dowody osobiste) URZĄD STANU CYWILNEGO – 77 40 80 627; 77 40 80 628 POZOSTAŁE NUMERY DO WYDZIAŁÓW JAK DOTYCHCZAS http://bip.nysa.pl/?c=214 KASY URZĘDU BĘDĄ ZAMKNIĘTE. PŁATNOŚCI PROSIMY REGULOWAĆ NA RACHUNKI BANKOWE URZĘDU. ZA NIEDOGODNOŚCI PRZEPRASZAMY. http://bip.nysa.pl/?c=364 Przetargi na zbycie nieruchomości […]
REDAKTOR: Łukasz Bressa

Komunikat Wojewody Opolskiego

19 marca 2021  
Wojewoda Opolski: powstanie model matematyczny przebiegu epidemii koronawirus na Opolszczyźnie Zapadła decyzja utworzenia specjalnej grupy ekspertów, którzy językiem matematycznym opiszą możliwe warianty rozwoju zakażeń SARS CoV-2 w regionie. W ramach porozumienia pomiędzy Wojewodą Opolskim, Opolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Uniwersytetem Opolskim, na ww. Uczelni powstanie pięcioosobowy Zespół Modelowania Matematycznego, który wskaże na potencjalne scenariusze rozwoju epidemii w regionie.
REDAKTOR: Adrian Kołodziej

Komunikaty Wojewody Opolskiego

18 marca 2021  
Komunikat dot. łóżek dla pacjentów z COVID-19 Informujemy, iż z uwagi na wzrost zakażeń koronawirusem w regionie, Wojewoda Opolski podjął decyzję o przywróceniu łóżek dla pacjentów z Covid-19 w: od 18 marca br. – Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie o 2 łóżka Od 22 marca br. w: – Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie –Koźlu o 100 łóżek (w tym 10 OIOM), – Stobrawskim Centrum Medycznym z siedzibą w Kup o 70 łóżek – Krapkowickim Centrum Zdrowia  Sp. z o.o. o  49 łóżek – Powiatowym Centrum Zdrowia  S.A. w Kluczborku o 54 łóżka – Namysłowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. o […]
REDAKTOR: Adrian Kołodziej

Transport do punktu szczepień

11 marca 2021  
15 stycznia Urząd Miejski w Nysie uruchomił specjalny telefon dla mieszkańców Gminy Nysa pod którym zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy mający trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień mogą zgłaszać chęć skorzystania z transportu.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Zgłoś swoją organizację do akcji #WspierajSeniora!

20 stycznia 2021  
Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek zapraszają organizacje pozarządowe, obywatelskie i młodzieżowe rady do udziału w „Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów”!  Zachęcamy do wypełnienia formularza i rejestracji organizacji jako oficjalnego partnera akcji #WspierajSeniora!
REDAKTOR: Andrzej Babiński