Ośrodek Pomocy Społecznej

Data publikacji: 24 marca 2020

W trosce o zdrowie mieszkańców jak i  pracowników OPS w Nysie  od 16 marca 2020 r. do odwołania Dyrektor OPS w Nysie  zwraca się z prośbą  o kontynuowanie  ograniczenia osobistego załatwiania spraw, natomiast pracownicy pozostają do  dyspozycji mieszkańców telefonicznie, mailowo lub poprzez platformę e-PUAP.

Pracujemy cały czas w dotychczasowych godzinach jednak z ograniczonym dostępem dla klientów.  Wnioski i dokumenty nadal będą wrzucane do odpowiedniej urny i na bieżąco odbierane przez pracowników. Składanie wniosków również może nastąpić poprzez telefoniczne zgłoszenie osób które korzystają ze stałych form pomocy.

Pozostajemy  w stałym kontakcie z osobami starszymi, samotnymi i niepełnosprawnymi, a osoby i rodziny objęte wsparciem Ośrodka w dalszym ciągu zostaną pod opieką. Nadal kontynuujemy dostarczanie gorącego posiłku dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Usługi opiekuńcze  wykonywane są zgodnie z instrukcją Wojewody Opolskiego.

Wszelkie sprawy dot. ustalenia prawa do świadczeń z pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, świadczenia wychowawczego czy prośby o pomoc można załatwić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem profilu zaufanego czy też bankowości elektronicznej. Wnioski można także przesłać za pośrednictwem poczty polskiej.

Wszystkie świadczenia wypłacamy na bieżąco – terminy wypłat na stronie OPS w Nysie.

Osoby, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub dostarczeniu leków, a także osoby, które chciałyby pomóc, zachęcamy do kontaktu z  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nysie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 -15.00 pod nr tel. 77 4472408, lub mailowo: opsnysa@op.pl

Osoby wymagające wsparcia można także zgłosić do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie nr tel. 77 4472320