Dni Nysy 2024

Data publikacji: 20 maja 2024

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-26 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

W tym roku Święto Miasta odbywa się w tradycyjnym majowym terminie. Najważniejsze, by dopisała pogoda, bo program atrakcji jest już gotowy! Koncerty odbędą się przy ul. Sudeckiej. W piątek 24 maja wystąpi lokalny zespół Horyzont. Następnie na scenie pojawi się zespół Elektryczne Gitary. W sobotę, 25 maja sceną zawładną panie. Zaśpiewają Patrycja Markowska i Margaret.

Przy Sudeckiej będzie też wesołe miasteczko z karuzelami, dmuchańcami i innymi atrakcjami dla całych rodzin. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej.

W Rynku czeka nas z kolei jarmark produktów lokalnych. Zobaczymy również programy artystyczne dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych oraz grupy artystycznej z partnerskiego miasta Jasenik. Zaplanowano też pokazy artystyczne nyskich grup amatorskich i senioralnych. Rozpiska godzinowa w załączniku.

Dodajmy, że Dni Nysy zorganizuje w tym roku Agencja Rozwoju Nysy.