Puchar Polski Kobiet 2021

Data publikacji: 19 lutego 2021

 

Finałowy turniej Tauron Pucharu Polski Kobiet 2021 rozpocznie się 20 lutego. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zmagania najlepszych zespołów żeńskich odbędą się bez udziału publiczności. 

Nasze miasto już po raz kolejny będzie gościć uczestniczki finałowego turnieju. Niestety, tym razem inaczej niż w ubiegłych latach zawodniczki zagrają bez wsparcia z trybun. Organizatorzy zadbali jednak o specjalne bandy, na których będę wyświetlani kibice wszystkich finalistów turnieju. Do tego dojdzie nagrany wcześniej podkład dźwiękowy z kibicami.

Transmisje ze wszystkich spotkań Tauron Pucharu Polski Kobiet w Nysie będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport. Na parkiet jako pierwsze w sobotę wyjdą siatkarki Chemika Police i ŁKS-u Łódź. W drugim półfinale zmierzą się Grot Budowlani Łódź i Radomka Radom.


Święto siatkówki w Hali Nysa

Za nami finałowy turniej o Puchar Polski w siatkówce kobiet. Nysa znów stanęła na wysokości zadania i zebrała pozytywne recenzje za organizację. Nasze miasto i Hala Nysa ponownie okazały się też szczęśliwe dla Chemika. Drużyna z Polic obroniła tytuł.

Nysa organizowała turniej po raz czwarty z rzędu. W świadomości kibiców już zapisało się, że to właśnie nasze miasto jest miejscem rywalizacji o najważniejsze trofeum w kobiecej siatkówce. W tym roku fani nie mogli dopingować swoich ulubienic w samej hali, ale i tutaj władze siatkarskiego związku stanęły na wysokości zadania. W obiekcie ustawiono dwa duże telebimy, a na nich pojawili się kibice. To tylko potęgowało sportowe emocje.

Faworytem rywalizacji była drużyna Chemika Police. Obrończynie tytułu nie zawiodły. Najpierw bez straty seta pokonały ŁKS Łódź, a w finale po emocjonującym spotkaniu wygrały z kolejną łódzką drużyną. MVP turnieju została zawodniczka Chemika Natalia Mędrzyk.

Finał

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:18)

Chemik: Kowalewska, Brakocević, Kąkolewska, Baijens, Strantzali, Baijens, Maj-Erwardt (libero) oraz Łukasik, Mędrzyk, Bałdyga

Budowlani: Nowicka, Perry-Jones, Lisiak, Centka, Fedusio, Górecka, Stenzel (libero) oraz Damaske, Kędziora, Lewandowska

Półfinały

ŁKS Commercecon Łódź 0 : 3 Grupa Azoty Chemik Police

E.Leclerc Moya Radomka Radom 0 : 3 Grot Budowlani Łódź

Puchar Polskie Kobiet 2021
Puchar Polskie Kobiet 2021
Puchar Polskie Kobiet 2021
Puchar Polskie Kobiet 2021
Puchar Polskie Kobiet 2021
Puchar Polskie Kobiet 2021
Puchar Polskie Kobiet 2021