Pogoda w Nysie

Środa 30.11.2022
Andrzeja, Maury i Konstantego
0°C
PM10 - 50 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
Kup węgiel w swojej gminie

Kup węgiel w swojej gminie

Kategoria: Aktualności, Komunikat
4 listopada 2022
DRUKUJ

Informujemy, że na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie dostępny jest już druk wniosku na zakup węgla po preferencyjnej cenie, tj. 1890 zł/tona.

Węgiel po preferencyjnej cenie – Gmina Nysa

Wnioski można składać od dnia 7 listopada 2022 roku:

– w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A, pok. nr 16

– za pośrednictwem platformy E-PUAP,

– tradycyjnie Pocztą Polską.

Ważne! wniosek złożony przez platformę E-PUAP należy podpisać Profilem Zaufanym.

Cena 1890 zł/tona to cena węgla bez dostawy pod dany adres. Jeśli ktoś jest zainteresowany dostawą węgla do domu, do tej ceny zostaną doliczone dodatkowe koszty transportu.

 

Uwaga! Jeśli zdecydujesz się samodzielnie odebrać węgiel, Twój środek transportu musi zmieścić całe Twoje zamówienie.

Kto i kiedy może złożyć wniosek?

– wniosek może złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla,

–  gospodarstwo domowe jest prowadzone na terenie Gminy Nysa,

– wnioskodawca jest uprawniony do otrzymania dodatku węglowego i nie dokonywał dotychczas zakupu węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2000 zł/tona i ilości co najmniej 1,5 tony w przypadku składania wniosku do 31 grudnia 2022 roku i 3 ton  w przypadku składania wniosku po 1 stycznia 2023 roku.

Informujemy jednocześnie, że o dostępności węgla oraz o możliwości jego odbioru, będziemy informować na stronach internetowych OPS w Nysie oraz Urzędu Miejskiego w Nysie.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

29 listopada 2022  

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku  przewiduje jednorazowy dodatek elektryczny dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie