9 października rusza kolejna edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla pań, prowadzonego przez Nyską Formację Obronno Taktyczną. Wystarczy tylko strój sportowy i pozytywne nastawienie, by dowiedzieć się jak odeprzeć atak potencjalnego napastnika.
Taka wiedza może uratować zdrowie, a nawet życie. Jak się zachować w sytuacji zagrożenia, jak opanować stres i przed wszystkim jak się obronić? Tego wszystkiego panie dowiedzą się podczas dziesiątej już edycji kursu samoobrony. – Zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach; początkującej i zaawansowanej. – mówi Cezary Pryga, prezes Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej. – Nie ma się czego obawiać. Kurs jest w pełni bezpieczny, a panie poznają techniki, które pozwalają obronić się w sytuacji zagrożenia. – dodaje Pryga.
Zajęcia będą obywać się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 na ul. Prusa. Zapisy są przyjmowane podczas pierwszego spotkania. A to już 9 października o godzinie 18.00. Warto pamiętać, by zabrać strój sportowy, bo zaraz po wstępnych zapisach odbędą się pierwsze zajęcia, oczywiście pod okiem najlepszych instruktorów. By móc w nich uczestniczyć, trzeba mieć ukończone 16 lat. Kurs potrwa do 11 grudnia. Jest współfinansowany ze środków budżetowych gminy Nysa.
Marcin Wicha, Sylwia Chutnik, Zbigniew Rokita, Witold Szabłowski, Małgorzata Łukasiewicz, Wojciech Bonowicz, Filip Springer i Mariusz Szczygieł odwiedzą Nysę w ramach festiwalu Miedzianka po Drodze. Spotkania z pisarkami i pisarzami odbędą się już 30 sierpnia na Placu Paderewskiego.
Jeżeli zostaniesz studentem nyskiej Uczelni, możesz wyjechać podczas wakacji nawet do Meksyku… Studentki PWSZ w Nysie: Laura Badocha (filologia angielska), Agnieszka Terlecka (kosmetologia) oraz Julia Ratuszny (dietetyka) wzięły udział w Międzynarodowej Szkole Letniej w CETYS Ensenada w Meksyku.
W czasie trwającego sezonu letniego nie dają o sobie zapomnieć komary i kleszcze. Rosnąca liczba zachorowań na boreliozę oraz coraz częstsze odczyny alergiczne po ukąszeniach skłoniły Gminę Nysa po raz kolejny do akcji odkomarzania.