Od listopada możemy korzystać z miejskiego lodowiska. Zainteresowanie kręceniem piruetów na lodowej tafli jest ogromne. Pokazały to m.in. ostatnie Mikołajki. To jednak nie koniec niespodzianek na lodzie. Przed nami kolejne wydarzenia i imprezy. Wśród nich m.in. tradycyjny Bal Przebierańców. Szykujcie już stroje, bo w ferie zimowe na pewno nikt nie będzie narzekał na nudę.
Najmłodszych w jeździe po lodowej tafli jak zawsze wspomogą pingwiny do nauki jazdy na łyżwach. Co ciekawe, na lodowisku mają pojawić się także pingwiny w wersji dla dorosłych, by każdy mógł opanować (na początku niełatwą) sztukę kręcenia piruetów na lodowej tafli.
Lodowisko w tygodniu czynne jest od godz. 16.00 do godz. 21.00, natomiast w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 21.00. Ostatnie wejście na lód jest zawsze o godz. 20.00. Dodajmy, że w tygodniu z obiektu korzystają uczniowie. Lodowisko dla szkół jest otwarte do godz. 15.00 (potem następuje godzina przerwy ze względu na czyszczenie lodu).
Cennik Lodowiska
Bilet normalny – 8,50zł/45 min.
Bilet dla opiekuna (z dzieckiem do lat 6) – 9,00zł/45min.
– młodzieży szkolnej i studentom – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej,
– emerytom i rencistom – na podstawie legitymacji emeryta lub rencisty,
– inwalidom i osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności oraz ich opiekunom.
Cennik Wypożyczalni
Wypożyczenie pary łyżew – 5 zł/45 min
Wypożyczenie pary łyżew – 3 zł/45 min (dla uczniów w ramach godzin lekcyjnych w-f)
Urząd Miejski w Nysie oraz AKWA Sp.z.o.o informują, że w dniu 28.03.2023r. w godz. 8:00 – 11:00 zostanie przeprowadzona kontrola szczelności kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej poprzez zadymianie sieci przy użyciu pary wodnej.
28 marca br. o godz. 13:00 w Urzędzie Miejskim w Nysie w Sali 100-lecia Niepodległości Polski – II piętro, odbędzie się konferencja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza na temat projektu ustawy – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce.
Komunikacja werbalna, czyli słowna, stanowi dla człowieka najbardziej naturalny sposób komunikacji, a rozmowa jest nieodłączną częścią ludzkich kontaktów. Dla osób z zaburzeniami słuchu rozmowa za pomocą słów jest jednak utrudniona, a często wręcz niemożliwa. W takich przypadkach z pomocą przychodzi język migowy. Komunikacja za pomocą gestów wspartych mimiką pozwala skutecznie zastąpić dźwięki mowy. Nauka języka migowego zwiększa możliwości uczestnictwa osób niesłyszących z w życiu społecznym i zawodowym oraz poprawia komfort codziennego życia, w tym funkcjonowanie w otoczeniu domowym.