Laureatem tegorocznej edycji Trytona Nyskiego został dyrygent chóru Hosanna i wykładowca nyskiej PWSZ Mariusz Drożdżal. Nagrodę odebrała żona zwycięzcy Krystyna Groszkowska-Drożdżal. Sam laureat nie mógł pojawić się na gali z powodu służbowego wyjazdu.
W tym roku o statuetkę walczyli także wolontariuszka pomagająca zwierzętom Marta Węgrzyn, Dyrektor Zespołu Szkół „Pascal” Teresa Czarnołęska, Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową „Mówimy NIEboRAKOWI” oraz dyrektor Zakładu Produkcji Etanolu Arkadiusz Komorowski. Kapituła uznała, że nagroda trafi w ręce muzyka, który od lat promuje Nysę i nyską uczelnię w kraju i za granicą. Jak przyznała przewodnicząca kapituły prof. Monika Kamińska, wybór był trudny, bo wszyscy kandydaci działają z ogromną pasją i zaangażowaniem i tak naprawdę każdy z nominowanych zasłużył na to prestiżowe wyróżnienie.
Jak podkreślał Burmistrz Kordian Kolbiarz, gala Trytona to okazja, by pokazać osoby, które wykonują ciężką pracę na rzecz wspólnego dobra, co przynosi korzyści dla wszystkich mieszkańców.
Galę swoim występem okrasił znakomity wokalista jazzowy Marek Bałata, który zaprezentował oryginalne aranżacje utworów Czesława Niemena. Na koniec był oczywiście tradycyjny tort. Galę poprowadziła w tym roku Dominika Michna. To była już XXII edycja Trytona Nyskiego. Kolejny zostanie przyznany w 2022r.
Laureatem tegorocznej edycji Trytona Nyskiego został dyrygent chóru Hosanna i wykładowca nyskiej PWSZ Mariusz Drożdżal
Geotermia w Nysie. Dziś powiemy o innowacyjnej inwestycji w naszym mieście. Będzie też o akcji dobroczynnej na lodowisku i kolejnych spektaklach w Nyskim Domu Kultury. Sprawdzimy również kiedy Nysa rozbłyśnie świątecznymi iluminacjami.
Już 6 grudnia Mikołajki! Z tej okazji Gmina Nysa przygotowała wiele atrakcji dla mieszkańców. Co ważne, sporo dziać się będzie nie tylko 6 grudnia, ale także w inne dni.
Nysa znalazła się w nielicznym gronie miast, które pozyskały pieniądze na odwiert związany z geotermią. 24 listopada br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło listę gmin, które otrzymają dofinansowanie na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Warto wspomnieć, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (z którego pochodzą fundusze) od kilku lat wspiera intensywnie rozwój geotermii w Polsce poprzez liczne programy, przekazując setki milionów złotych na ten cel.