Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
17 czerwca 2024
DRUKUJ

15 czerwca br. w Nyskim Domu Kultury odbył się wieczór muzyki chóralnej w wykonaniu czterech znakomitych zespołów.

Wystąpił chór Várpalotai Bányász Kórus z naszego partnerskiego miasta Varpalota w Węgrzech,  chór Gaudeamus Nyskiego Domu Kultury, który był gospodarzem wieczoru jak również Dziecięcy Chór Państwowej Szkoły Muzycznej  I stopnia im. W. Lutosławskiego pod dyrygenturą Izabeli Gach- Kaszuby. Pięknie zaśpiewał także Pěvecký Sbor města Vrbna p. Pradědem z Czech.

Podczas koncertu można było usłyszeć usłyszeć zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory chóralne.

A dziś Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz spotkał się w urzędzie miejskim z chórem z partnerskiego miasta przekazując gratulacje wybranej ponownie na burmistrza Varpaloty pani Talabér Márta.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

19 lipca 2024  

Dziś w wakacyjnej kronice powiemy o inwestycjach drogowych w gminie. Będzie również o Dniach Twierdzy Nysa, Festiwalu Pierogów nad Jeziorem Nyskim i przygotowaniach Stali Nysa do nadchodzącego sezonu PlusLigi.

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

18 lipca 2024  

Ze względu na ogromne zainteresowanie spektaklem ,,Romeo i Julia’’ Williama Szekspira, Teatr Miejski w Nysie ogłasza dodatkowe terminy!

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

17 lipca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 19 sierpnia 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie